נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשים
הסתדרות 480-100

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשיתרבותהעונה השישית של "שלדון הצעיר" תמיס לכם את הלב

העונה השישית של “שלדון הצעיר” תמיס לכם את הלב

זו סדרה מרגשת לכל המשפחה אבל לא עוד דיסני מיופייף, והכי חשוב: היא פשוט מצחיקה. בינג' חובה לחגי תשרי

שלדון הצעיר. צילום יח”צ

העונה השישית של “שלדון הצעיר” (Young Sheldon), סדרת הבת של “המפץ הגדול”, עלתה לאחרונה לשידור בישראל, והסדרה כולה (אם לא צפיתם עד כה) היא לגמרי הבינג’ שלכם לחגי תשרי. זוהי סדרה שמחזירה לסיטקום האמריקאי את הכבוד האבוד שלו. גם אינטליגנטית, וגם צובטת לב.

שלדון קופר (איאן ארמיטאג’) בעל פני המלאך הוא ילד בן 9 (בעונה הראשונה, ומאז התבגר בהתאמה לעונות), חכם להפליא ביחס לגילו ובקיא בכל סוגי המתמטיקה והמדעים.

שלדון לעיתים חסר הבנה מלאה ברמזים ובאינטראקציות חברתיות, בנוסף לתחושת העליונות שלו כלפי כל מי שסביבו בזכות האינטליגנציה שלו. בעקבות הידע העצום שלו, הוא הוקפץ לכיתה ט’ ביחד עם ג’ורג’י. בתחילת העונה הרביעית, הוא מסיים את לימודיו בתיכון ועובר ללמוד במכללה.

לאורך כל הסדרה, שלדון לא מוגדר באופן ברור כאוטיסט (גם יוצרי הסדרה מעולם לא אישרו זאת), אבל צופים רבים מזהים את התנהגותו על הספקטרום האוטיסטי, ומנתחים כך את קשיי התקשורת שלו עם סביבות ואת מאבקו המתמיד להשתלב בעולם.

ג’ורג קופר ג’וניור (מונטנה ג’ורדן), אחיו הגדול של שלדון שמבוגר ממנו בחמש שנים, לא מחבב את שלדון ולא מהסס להציק לו. הוא לא חכם ולכן הוא מושא ללעג על ידי בני המשפחה.

גם מיסי קופר (רייגן רבורד), אחותו התאומה, מקניטה אותו לעיתים קרובות. היא איננה בעלת הישגים אקדמיים כמוהו, אבל היא שנונה ובעלת כישורים חברתיים טובים ממנו. לכן לפעמים שלדון נעזר במיסי בסיטואציות חברתיות.

הסדרה עושה חסד עם אוטיסטים, מגלה את פניהם טובות הלב והתמימות, ומקפידה להבהיר שאוטיזם זה רק שיא האונות, לשאול את הלמה ולתהות על הקנקן של המובן מאליו. היא משמיטה מהטקסיות של “הנורמליים” את כל הנימוס והפוליטיקלי קורקט שלהם, ומגישה באמצעות שלדון את האמת שלא נעים לדבר עליה.

יש אינספור תקריות בקומדיה הזו שיכלו להיות טרגדיה, כמו הפעם ההיא ששלדון נחנק מנקניקיה, עד שאביו מנער אותו והוא פולט אותה, ומאז שלדון לא אוכל אוכל מוצק, ומגיע עד פסיכיאטר מטורלל. זוהי סצינה שיכלה בקלות להיות אפלה, אך במקום זה היא מאירת עיניים, מצחיקה וכל כך הופכת את שלדון להכי שפוי מבין כל הקקופוניה הנורמלית מסביבו.

זוהי סדרה לכל המשפחה, אבל לא סתם עוד דיסני מיופייף. יש לה נופך של קומיקס, כל העטיפה שלה הכי לא נופלת לקלישאות, כל דמות וייחודה. ובעיקר היא פשוט מצחיקה. צפייה בה תגרום לכם בקלות להתאהב בשלדון הצעיר, ולרצות לאמץ אותו מבין כל שאר הדמויות.

גם רשת CBS הוכיחה שהיא מאמינה בשלדון הצעיר, כשבראשית 2021 חידשה את הסדרה לעונה חמישית, שישית ושביעית. בישראל, הסדרה משודרת ב-Yes ובסלקום TV.

ילדית 1974. באה מהבטן אל הבטן דרך הבטן-והבטן כמו השמש שורפת ומרפאה. חולה כרונית באנורקסיה ובולמיה. עבדה במעריב לנוער, מקומונים, ידיעות אחרונות, מעריב וגלובס וחברת ענני תקשורת. הוציאה שלושה ספרים: "אכולות", "יותר מכל" ו"גירת הגמל".

כתבות אחרונות