נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיחדשותהרמטכ"ל: "עלינו לעשות הכל כדי שלוחמינו יהיו שלמים גם בנפש"

הרמטכ”ל: “עלינו לעשות הכל כדי שלוחמינו יהיו שלמים גם בנפש”

רב-אלוף הרצי הלוי התייחס לראשונה לנושא הפוסט-טראומה של חיילים ואמר: "אנחנו לוקחים אחריות ללמוד ולהשתפר"

רב אלוף הרצי הלוי. התבטאות ראשונה (צילום רווח הפקות)

הרמטכ”ל, רב-אלוף הרצי הלוי, התבטא אמש לראשונה מאז נכנס לתפקידו בנושא השנוי במחלוקת של פוסט טראומה בעקבות שירות בצה”ל. על רקע תלונות רבות שצצו בשנים האחרונות בנושא, אמר הלוי: “עלינו המפקדים לגלות אחריות גם כשמסתיים הקרב, ולעשות כל שניתן על מנת שלוחמינו יהיו שלמים – בגוף ובנפש – בשנים שאחרי”.

הלוי, שדיבר בטקס לזכרם של חללי חטיבת הצנחנים, הוסיף כי “אם כשלנו בכך, אנחנו לוקחים אחריות ללמוד ולהשתפר”. באתר Ynet פורסם כי ב-1 באוקטובר צפוי הלוי להיפגש עם הלומי קרב ולדבר איתם על נושא הפוסט-טראומה.

בנאומו אמש התייחס הלוי בעקיפין גם לנושא האובדנות בצה”ל כשאמר כי “מורשת הצנחנים המפוארת נקנתה במחיר יקר. 1,584 חללים לחטיבות הצנחנים בסדיר ובמילואים ובהם מי שיצאו לקרב ולא שבו, ומי שקיפדו חייהם בתאונות, במחלה או בסערת הנפש. בהם, מי שהיו לי רעים לנשק, חברים, מפקדים ופקודים”.

נזכיר כי בחודש שעבר הודיע משרד הביטחון כי הוא מקים צוות מקצועי לבחינת הליכי ההכרה של בקשות בתחום הנפש. זאת על התאבדותם הטרגית של בר כלף ז”ל ואור דוניו ז”ל, שני לוחמי צה”ל לשעבר שהתמודדו עם משברים נפשיים חריפים ואף הגישו בקשות למשרד הביטחון להכיר בהם כהלומי קרב.

בראש הצוות של משרד הביטחון יעמוד אלוף (מיל’) איציק תורג’מן, ויהיו חברים בו סמנכ”ל וראש אגף התכנון במשרד הביטחון איתמר גרף, יו”ר המועצה הלאומית לפוסט טראומה הפסיכיאטר פרופ’ אייל פרוכטר, איש החינוך חגי רזניק ועובדת סוציאלית בכירה.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות