נושאים קשורים

עיריית פתח תקווה בנתה בניין חדש – ושכחה לשים מעלית

בבניין ניתנים שירותים לציבור, שבפועל לא נגישים לאנשים עם מוגבלויות. נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות איימה בתביעה – והעירייה התחייבה לתקן את הליקוי

גם אם לעולם לא אחווה תשוקה במציאות, היא קיימת עבורי בספרים

הרומן "אהבות נכזבות" של מילן קונדרה גרם לי להרגיש דברים שלא הרגשתי מעולם – ואני מקווה מאוד שארגיש יום אחד בעתיד

“למה לילד שלי לא מגיע סל שילוב? כי רציתי שיהיה שף?”

תלמידים עם צרכים מיוחדים שלומדים בחינוך המקצועי לא מקבלים סל שילוב, ובמשרדי העבודה והחינוך מגלגלים אחריות זה על זה. "אלו שני משרדי ממשלה, למה הם לא יכולים פשוט להעביר את הכסף ביניהם?"

ילדים עם CP לא יצטרכו להגיע שוב ושוב לוועדות רפואיות

מדיניות חדשה של ביטוח לאומי צפויה להקל על אלפי ילדים עם שיתוק מוחין. מעתה יקבעו אחוזי נכות קבועים, והוועדה תתכנס רק פעמיים עד גיל 18 ושלושה חודשיםעם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר
ראשימתמודדי נפשמרגש: באברבנאל השיקו "חדר מתנות" לימי הולדת של מטופלים

מרגש: באברבנאל השיקו “חדר מתנות” לימי הולדת של מטופלים

החדר נתרם על ידי ארבעה ילדים להנצחת הוריהם: "חיפשנו דרך לשקף את הנתינה שלהם לזולת, כך הם ימשיכו לשמח אנשים גם אחרי מותם"

חדר המתנות באברבנאל. צילום: אלי אהרונוב

במרכז הרפואי לבריאות הנפש אברבנאל השיקו לאחרונה מיזם מרגש: חדר מתנות, המיועד לחלוקה למטופלים ביום הולדתם. בחדר ניתן למצוא מגוון רחב של מתנות חדשות באריזתן, המותאמות הן לבוגרים והן לבני נוער. תהליך בחירת המתנות נעשה בשיתוף המטופלים, באמצעות שאלון ושיחות עם מנהלת חווית השירות, כחלק מתפיסה של שיתוף המטופלים עם דגש על חוויה אישית מעצימה.

ביום הולדתם יקבלו כל מטופל ומטופלת גלוית יום הולדת, איתה יוכלו להגיע אל חדר המתנות ולבחור בעצמם מתנה. בין המתנות שמחכות להם ניתן למצוא תיקים, כוסות טרמיות, בקבוקי שתיה, כובעים, חוברות יצירה ועוד.

חדר המתנות הוקם לזכרם של ישעיהו (שייקה) ודבורה שויד על ידי ארבעת ילדיהם: עדי שויד, עוזי שויד, רותי מאירי וסיסי גרמן. ישעיהו ודבורה נפטרו לפני כחמש שנים. הם היו מחלוצי החינוך הגופני במגזר הדתי לאומי, והתגוררו בתל אביב. האם דבורה הייתה מורה מיתולוגית לספורט בבתי ספר בתל אביב, והאב הקים וניהל את המכללה לחינוך גופני בגבעת וושינגטון והיה מפקח ומרצה במכון וינגייט.

בתם רותי מאירי מספרת כי ההורים היו מוקפים חברים ממעגלים שונים וכיבדו כל אדם באשר הוא. בביתם היו תמיד מגירת ממתקים וארון מתנות, והם נהגו להגיע לכל מקום עם מתנה כדי לשמח מבוגרים וילדים. “כשחיפשנו דרך להנציח את הורינו, רצינו לעשות זאת דרך מיזם שישקף את הנתינה שלהם לזולת”, סיפרה מאירי. “חדר המתנות שהקמנו באברבנאל יעשה זאת בצורה הטובה ביותר. כך תישמר המורשת שלהם והם ימשיכו לשמח אנשים גם אחרי מותם”.

הפרויקט יצא לדרך הודות לקשר שיזמה קואליציית הארגונים הדתיים למען בריאות הנפש, בראשות ורד מזומן אביעד, בשיתוף פעולה של יו”ר “ידידי נפש אברבנאל”, הגברת דפנה נחושתן, עם המנהל האדמיניסטרטיבי, מר זיו עיני, שאישר הקמת מבנה ייעודי לנושא וחיבר למיזם את האומנית המקומית לורן קרואני – שציירה ציור קיר מרשים על כל המבנה. המבנה הוקם בסיוע מנהל מחלקת השירותים הטכניים, יהודה בוזגלו. המקום יתופעל על ידי מנהל מחלקת טקסטיל, אבי כהן, ועל ידי מנהלת חווית השירות, לימור נפתלי.

פרופ’ יובל מלמד, מנהל המרכז לבריאות הנפש אברבנאל, אמר: “הקמת חדר המתנות היא צעד חשוב ומשמח בקידום האוטונומיה של מתמודדי הנפש, בחזרה לקהילה ולחיי השיגרה כמו כולנו”.

דפנה נחושתן, יו”ר “ידידי נפש אברבנאל”, הוסיפיה כי “מדובר בפעילות נהדרת, המאפשרת לכל מטופל לחגוג באופן אישי את יום הולדתו וזאת כחלק ממטרותינו, לשיפור הרווחה הנפשית והחברתית של המטופלים”.

ורד מזומן אביעד, מנכ”לית קואליציית הארגונים הדתיים למען בריאות הנפש: “אני שמחה על פתיחת חדר המתנות כחלק מהחיבוק החם שהקהילה נותנת למתמודד הנפש”.

בבית החולים מזמינים את הציבור לתרום מתנות או כסף לרכישת מתנות. ניתן לעשות זאת באמצעות יצירת קשר עם דפנה נחושתן.

ילדית 1974. באה מהבטן אל הבטן דרך הבטן-והבטן כמו השמש שורפת ומרפאה. חולה כרונית באנורקסיה ובולמיה. עבדה במעריב לנוער, מקומונים, ידיעות אחרונות, מעריב וגלובס וחברת ענני תקשורת. הוציאה שלושה ספרים: "אכולות", "יותר מכל" ו"גירת הגמל".

כתבות אחרונות