נושאים קשורים

ביטוח לאומי מחזיר 45 מיליון שקל לקשישים סיעודיים

לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי 47,025 קשישים מקבלי קצבת סיעוד לא השתמשו בשירותים הקבועים שלהם ולא פנו לקבלת הקצבה, ולכן קיבלו החזר

“הכניסו לסל תרופה שתמנע מילדינו הנכים זיהום נשימתי”

חלק מהילדים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם סובלים מבעיה חמורה שטרם אושרה לה תרופה בישראל. אחרי שנים של עבודת הכנה, הורים מעמותת "מיוחדים" פועלים כדי לשנות זאת

צפו: המסרונים האובססיביים לגרושה שעלו לאב במחיר כבד

אב לבן עם צרכים מיוחדים הגיש תביעה נגד גרושתו, אמו של הילד; אחרי שהשופט נחשף לאינספור הווטסאפים הכפייתיים ששלח לה – הוא "התהפך עליו"

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוותנכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"
ראשיאוטיזםהגיבור של סדרת האנימציה החדשה לילדים: דביבון אוטיסט

הגיבור של סדרת האנימציה החדשה לילדים: דביבון אוטיסט

"קארל האספן" הוא חכם, אנרגטי ומוקף חברים – וגם על הספקטרום. יוצרי הסדרה מקווים: "הדמויות על הרצף יהוו השראה לילדים שיצפו בהן"

"קארל האספן". צילום מתוך חשבון האינסטגרם של PBSKIDS
“קארל האספן”. צילום מתוך חשבון האינסטגרם של PBSKIDS

ערוץ הילדים ברשת הטלוויזיה הציבורית בארה”ב PBS Kids, תעלה בקרוב סדרת אנימציה שתציג דמות ראשית על הספקטרום האוטיסטי. “קארל האספן” נוצרה על ידי הסופר והמאייר של רבי המכר של עיתון הניו-יורק טיימס, זכריה אוורה, וכוללת 40 פרקים בני 22 דקות. הסדרה מיועדת לילדים בגילאי 4-8 ותעלה לאקרנים בסתיו 2024.

סיפור העלילה מגולל את הרפתקאותיו היומיומיות של קארל, דביבון אוטיסט חם לב שאוהב לאסוף דברים. הכישרונות שלו הם חתירה ממוקדת אחר מטרותיו, תשומת לב לפרטים, ודרך ייחודית להסתכל ולחוות את העולם סביבו. בזכות תכונות אלה, הוא צובר אוספים כמעט לכל אירוע, דבר שמסייע לו לפתור בעיות ברחבי השכונה.

קארל הוא אנרגטי, מוקף בחברים, הגיוני ומדויק, אך בכל זאת, הוא נאבק לעתים קרובות בחרדה במצבים חדשים, ומתקשה כשהדברים לא הולכים לפי התוכנית. כמו כל חבריו הוא לומד שאין דרך נכונה או לא נכונה להיות הוא עצמו.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova


הסדרה נכתבה בליווי של כותבים עם אוטיזם

הרכב הדמויות בסדרה הוא מגוון, כשחוץ מקארל עוד דמויות הן על הרצף האוטיסטי, ולכל אחת יש תכונות ייחודיות, התנהגויות והעדפות משלה. צוות של כותבים ויועצים, ביניהם גם אנשים עם אוטיזם, גויסו להשתתף בהפקת התוכנית. “אני מקווה שקארל וחבריו המגוונים יהיו השראה לילדים, ויעזרו לנו לטפח עולם שבו השונה הוא גם חבר”, אמר זכריה אוורה, יוצר הסדרה.

גם אחת מיועצות התוכנית, ד”ר ג’רלדין אודס-ססה, פסיכולוגית ומחברת ספרי ילדים, טענה כי הגיע הזמן לתוכנית ילדים כמו “קארל האספן”, שמציגה עולם מכיל ותקשורתי. “יוצרי הסדרה לא חששו להציב את הדמויות הראשיות מול אתגרים נפוצים בעולמות בריאות הנפש כמו חרדה, פחד, עצב וצורך בקבלה ושייכות. קארל וחבריו לוקחים את הצופים להרפתקאות מהנות ומצחיקות שיעזרו להם להבין ולקבל אחרים”.

כותבת ומנהלת תוכן, מעל עשור בעולמות התקשורת. נפגעה בעינה במהלך השירות הצבאי אך לא הוכרה עד היום

כתבות אחרונות