נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים
הסתדרות 480-100

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיאוטיזםכוכבת הריאליטי האמריקאית חושפת: "אובחנתי על הרצף"

כוכבת הריאליטי האמריקאית חושפת: “אובחנתי על הרצף”

"חשדתי בזה כבר זמן מה", סיפרה הולי מדיסון בשבוע שעבר בראיון לפודקאסט פופולרי, "רק לאחרונה למדתי ליצור קשר עין"

הולי מדיסון. צילום: ויקיפדיה
הולי מדיסון. צילום: ויקיפדיה

הולי מדיסון, 43, דוגמנית, כוכבת ריאליטי וידוענית אמריקאית, חשפה לאחרונה כי אובחנה עם אוטיזם בתפקוד גבוה. מדיסון, נשואה ואם לילדה בת 10, התפרסמה לאחר שהשתתפה בסדרת הטלוויזיה “השפנפנות של יו” כאחת מחברותיו של יו הפנר, מייסד המגזין הנודע “פלייבוי”. לאחר מכן קיבלה סדרת ריאליטי משלה בשם “עולמה של הולי”.

“חשדתי בזה כבר זמן מה”, סיפרה מדיסון בראיון לפודקאסט ששודר בסוף השבוע האחרון, “כי אמא שלי אמרה לי תמיד שהיא מרגישה משהו”. לדבריה, כילדה התקשתה לא פעם עם זיהוי רמזים חברתיים ולעתים קרובות גם הייתה מרוחקת חברתית.

“חשבתי שזה בגלל שגדלתי באלסקה, ואז בסביבות חטיבת הביניים עברתי לאורגון”, המשיכה לספר. “חשבתי לעצמי, ‘טוב, זה בגלל שזה היה שינוי חברתי גדול בשבילי ואני פשוט מאוד מופנמת’. ככה תמיד חשבתי על זה. כנראה פשוט המצאתי תירוצים”.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >>> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


“אל תיקחו את זה אישית”

את האבחון עברה בתחילת 2023. “הרופאים אמרו לי שאני בתפקוד גבוה, וזה פחות או יותר אומר שאני יכולה להמשיך בחיי ולעשות דברים כרגיל”, ציינה. “רק לאחרונה למדתי ליצור קשר עין ולעתים קרובות אני בורחת מהמחשבות שלי, אז אנשים מתייחסים לזה כהתנהגות פוגענית מצידי. אני פשוט לא על אותו תדר חברתי כמו אנשים אחרים, אבל אל תיקחו את זה אישית”.

מדיסון מודה שהיא גם מתקשה לדעת מתי אנשים סיימו לדבר, מה שמוביל אותה להפריע להם בלי כוונה. “זה נוטה לעצבן אנשים, אבל אני לומדת להשתפר”.

בכלל, היא חושבת שאנשים רבים לא אהבו אותה לאורך חייה בגלל ההתנהגויות שלה. “הם חושבים שאני תקועה או סנובית או חושבת שאני יותר טובה מכולם”, היא מסבירה. “כמו שאמרתי, אין לי ממש מדד מתי אנשים אחרים סיימו לדבר, אז אני נוטה להפריע הרבה, מה שמעצבן אותם”.

לטענתה, מעולם לא הצליחה ליצור קשר עין עם אחרים, ומאז האבחון היא עובדת על זה. “יש לי גם קצת יותר סבלנות עכשיו, ואני לא לוקחת דברים באופן אישי. אני חושבת שכל בני האדם פועלים אחרת וצריך קצת יותר סבלנות באינטראקציה איתם כי אתה אף פעם לא יודע עם מה הם מתמודדים או מה רמת התפקוד החברתי שלהם”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות