נושאים קשורים

ביטוח לאומי מחזיר 45 מיליון שקל לקשישים סיעודיים

לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי 47,025 קשישים מקבלי קצבת סיעוד לא השתמשו בשירותים הקבועים שלהם ולא פנו לקבלת הקצבה, ולכן קיבלו החזר

“הכניסו לסל תרופה שתמנע מילדינו הנכים זיהום נשימתי”

חלק מהילדים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם סובלים מבעיה חמורה שטרם אושרה לה תרופה בישראל. אחרי שנים של עבודת הכנה, הורים מעמותת "מיוחדים" פועלים כדי לשנות זאת

צפו: המסרונים האובססיביים לגרושה שעלו לאב במחיר כבד

אב לבן עם צרכים מיוחדים הגיש תביעה נגד גרושתו, אמו של הילד; אחרי שהשופט נחשף לאינספור הווטסאפים הכפייתיים ששלח לה – הוא "התהפך עליו"

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוותנכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"
ראשיחדשותעכשיו בישראל: הג'ויסטיק שמיועד לגיימרים נכים

עכשיו בישראל: הג’ויסטיק שמיועד לגיימרים נכים

חברת סוני שחררה לשוק את בקר הפלייסטיישן 5 החדש שלה, שמאפשר לשחקנים עם מוגבלות פיזית לבצע התאמה אישית. איך זה עובד? וכמה הוא עולה? כל הפרטים

בקר פלייסטיישן 5 של סוני. צילום: יח”צ

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

חברת סוני החלה לשווק בישראל את בקר הפלייסטיישן 5 החדש שלה, שמיועד עבור גיימרים נכים. את הבקר, שפותח על ידה בשיתוף מומחי נגישות, ניתן להזמין כעת, כשהמחיר עומד על כ-400 שקלים.

הבקר החדש הוא למעשה ערכה שניתנת להתאמה אישית, המאפשרת לשחקנים עם מוגבלות פיזית ליצור מערך שמתאים לצרכיהם. “הרעיון הוא שאתה מוציא אותו מהארגז ותוכל להתחיל להשתמש בו מיד כבקר פלייסטיישן”, מסביר אלווין דניאל, מנהל תוכניות טכניות בכיר ב-Sony Interactive Entertainment. “במידה שזה עובד בשבילך ונוח לך, אין צורך שתרכוש אביזרים וכפתורים נוספים של צד שלישי ותחבר את הכל ביחד. רצינו ערכת הכל כלול בקופסה”.

********************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> bit.ly/Shavvim-igul-letova

********************

עיצוב מוצרי נגישות הוא משימה מורכבת, מכיוון שהלקות של כל נכה היא ייחודית לו, וטכנולוגיית המשחקים עוברת שינויים תכופים ומתפתחת כל הזמן. התוכנית של סוני להתמודד עם הבעיה היא באמצעות התאמה אישית, מה שמאפשר לכל אדם להתאים את הפתרון לדרישות האישיות שלו. דניאל מציין שהחברה התחברה עם מומחי הנגישות AbleGamers בארה”ב, כדי למצוא דרכים להתמודד עם האתגר.

איך זה פועל?

העיצוב של הבקר החדש מספק נגישות רבה והפעלה מכל זווית ב-360 מעלות. ניתן להשתמש בו על משטח שטוח בלי להחזיק אותו, ואפשר גם לחבר אותו לתושבת מיוחדת. המשתמש יכול לבחור מתוך מגוון רחב של מכסי כפתורים הכלולים באריזת הבקר. מכסי הכפתורים מגיעים בצורות ובעיצובים שונים: שטוחים, קעורים, מאורכים ועוד. ניתן גם להתאים את האורך של זרוע ההרחבה בדיוק במיקום המתאים.

בהתאם להעדפות אפשר למפות עד שתי פונקציות לכפתור אחד, או להשבית לגמרי כפתורים כדי לא ללחוץ עליהם בטעות.השחקנים יכולים ליצור ולשמור עד 30 פרופילים בהתאמה אישית בקונסולה שלהם, כך שבחירת ההגדרות המתאימות לכל משחק היא קלה ונוחה.

יש לציין כי גם למתחרה, חברת מייקרוסופט, יש בקר אדפטיבי שניתן להשתמש בו ב-Xbox וב-PC. הוא קיים בשוק מאז 2018.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות