נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החוליםנחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיאנשים עם מוגבלויותמשרד הבריאות מזהיר: הימנעו מטיפול בתאי לחץ לא מורשים

משרד הבריאות מזהיר: הימנעו מטיפול בתאי לחץ לא מורשים

על פי המשרד בארץ קיימות מספר מרפאות המציעות את הטיפול החדשני, אך הן לא עומדות בסף האיכות הנדרש. "עלול לגרום לנזק בעיניים, באוזניים ובמערכות שונות בגוף"

"ללא פיקוח, יכול להוות סכנה בטיחותית ורפואית", תא לחץ (אילוסטרציה). צילום: ביגסטוק
“ללא פיקוח, יכול להוות סכנה בטיחותית ורפואית”, תא לחץ (אילוסטרציה). צילום: ביגסטוק

משרד הבריאות מזהיר את הציבור מפני קבלת טיפול בתאי לחץ שלא קיבלו את אישור משרד הבריאות להפעלתם ונמצאים במוסדות ובמקומות שאינם מאושרים לכך.

לפי הודעת המשרד, טיפול בתאי לחץ ללא רישיון עלול לפגוע בבריאות המטופלים ולסכן את חייהם. “טיפול כזה עלול לגרום לפגיעה בעיניים, באוזניים ובסינוסים, וכן לגרום לפגיעה במערכות הגוף השונות ואף לנזק ריאתי”, מזהירים שם.

בישראל יש שישה תאי לחץ הפועלים ברישיון משרד הבריאות ונמצאים בבתי החולים אסף הרופא, יוספטל, הדסה ירושלים, איכילוב ובמרכזים הרפואיים אלישע חיפה ומר”י חיפה.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >>> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


תאי הלחץ שאינם חוקיים פועלים לרוב בתוך מרפאות ובתים פרטיים. לטענת משרד הבריאות, חלקם מסתירים את מיקומם ומוסרים כתובת רק במעמד קביעת התור. הטיפול במקומות אלו נעשה ללא פיקוח והשגחה רפואית חיונית.

לאחרונה התקבלו במשרד מספר תלונות הנוגעות לפרסומים על טיפול רפואי בתאי לחץ (רפואה היפרברית) עבור דיכאון, סוכרת, סרטן, פוסט טראומה, שיפור המערכת החיסונית ועוד. אנשי המשרד מבקשים להבהיר כי מחלות אלו אינן נמצאות בהתוויות המקובלות לטיפול בתא לחץ, שהן תסחיף אוויר או גז, פצעים שקשה לרפא, לרבות טיפול בפצע סוכרתי, נזקי קרינה מאוחרים לרקמה רכה ועצם ועוד. בכל מקרה, מבהירים שם כי הטיפול ניתן רק לאחר שיקול דעת רפואי של גורמים מומחים בתחום ובליווי רפואי.

חשוב לציין כי הפעלת תאי לחץ בניגוד לחוק עשויה להוות עבירה פלילית. “משרד הבריאות פועל כל העת, יחד עם גורמי האכיפה, על מנת לאתר ולסגור את תאי הלחץ שאינם חוקיים”, נמסר בהודעה. “בין אלה ישנם תאים המפרסמים שהם עובדים בלחץ מתון ללא ביסוס רפואי ומטעים את הציבור. אנו מזכירים שוב כי יש לקבל טיפול רפואי רק מגורמי מקצוע מוסמכים ובמקומות שקיבלו אישור לכך”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות