נושאים קשורים

במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות

כך פועלת הונאת ה”פטור מתור” שמציפה את הרשת

מיוחד ל"שווים": גם אתם נתקלתם לאחרונה במודעה הזאת? מדובר בנוכלות. כך נראתה השיחה שלנו עם "נציג המכירות" שמבטיח תעודה רשמית מהביטוח הלאומי

ללמוד על קבלת האחר – דרך משחק קלפים מיוחד

משחק הזיכרון החדש, "בלון וכובע", לא רק מבדר, אלא גם מלמד על סובלנות ואמפתיה, תוך תרומה לילדים חולי ניוון שרירים דושן-בקר

תקף וירק: כתב אישום נגד אח שהתעלל בקשישה סיעודית

סאלח היאג'נה, בן 26, נאשם על ידי פרקליטות המדינה לאחר שתקף קשישה בת 77 במרכז הגריאטרי "גולדן קר" בנס ציונהטיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס
ראשיאוטיזםהתלמיד האוטיסט שעל גבו נחרט צלב קרס תובע את ביה"ס

התלמיד האוטיסט שעל גבו נחרט צלב קרס תובע את ביה”ס

בעקבות המקרה המזעזע: משפחתו דורשת ממדינת נבאדה פיצויים נרחבים ומימון מסגרת חינוכית חלופית עבורו. "זו תזכורת לנושא האנטישמיות בחברה שלנו"

צלב קרס על גבו של התלמיד היהודי.

משפחתו של תלמיד תיכון יהודי עם אוטיזם, שחזר לפני תשעה חודשים מבית ספר עם צלב קרס חרוט על גבו, הגישה תביעה נגד בית הספר שלו בלאס וגאס.

הנער בן ה-18 ואמו, ששמם מופיע בתביעה בראשי תיבות, טוענים כי תלמידים מכיתתו הם שעומדים מאחורי המעשה האנטישמי האכזרי שאירע בשירותי בית הספר, וכי התיכון “Clark County School District” לא עמד בחובתו להגן עליו.

“מחוז קלארק לא הצליח לספק לו סביבת בית ספר בטוחה, נקייה מהטרדות, הפחדות ובריונות”, נכתב בתביעה שהוגשה ב-13 בנובמבר למחלקת החינוך המיוחד של מדינת נבאדה. “ב-9 במרץ 2023 התלמיד חזר הביתה מבית הספר עם צלב קרס חרוט על גבו, כשהתיק של כלב השירות שלו שבור. מאז אותו יום הוא סירב להיכנס לתא השירותים שבו הותקף”. בינתיים, הנער עזב את בית הספר ועבר לחינוך ביתי. במחוז קלארק הכחישו שידעו על התרחשות האירוע.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >>> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


חלק מעלייה בכמות התקריות האנטישמיות

“המעשה הנורא הזה נגד תלמיד יהודי חסר הגנה הוא תזכורת חדה לנושא האנטישמיות בחברה שלנו”, אמרה ציפורה רייך, מנהלת הליטיגציה בפרויקט “Lawfare”, שהגישה את התביעה בשם משפחתו של הנער.

במסגרת ההליך המשפטי, דורשת המשפחה מהמחוז לממן עבורו תוכנית חינוכית חיצונית ולהחזיר לה כל הוצאה שנגרמה לה כתוצאה מהאירוע המזעזע ו”החינוך הרופף” שלו זכה בנה. במחוז קלארק אמרו בתגובה כי הם אינם מגיבים על דיון משפטי שמתנהל.

תקיפת הנער היא חלק ממגמה של עלייה בתקריות האנטישמיות בבתי ספר ובקמפוסים ברחבי ארה”ב, שהלכו והתרבו מאז מתקפת החמאס על ישראל ב-7 באוקטובר ומלחמת “חרבות ברזל” שנפתחה בעקבותיה.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות