נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החוליםנחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיאנשים עם מוגבלויותהצעת החוק של דיסטל: במקום הוסטל אמרו "בית קהילה תומכת"

הצעת החוק של דיסטל: במקום הוסטל אמרו “בית קהילה תומכת”

תיקון טכני קטן או בשורה משנת חיים עבור אלפים? חה"כ מהליכוד מציעה לשנות את המונחים בחוק שיקום נכי נפש בקהילה

ח”כ גלית דיסטל אטריביאן. צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

פרסום ראשון: האם סמנטיקה עושה את כל ההבדל? חה”כ גלית דיסטל אטבריאן העלתה בימים האחרונים הצעת חוק שנועדה לשנות את המונחים בתחום הדיור בנוסחי החוק לשיקום נכי נפש בקהילה. לפי ההצעה, דיור מוגן ייקרא מעתה “בית ליווי שיקומי בקהילה”, והוסטל ייקרא “בית קהילה תומכת”. השינויים שהוצעו יופיעו גם בתיקון חוק התכנון והבנייה

ההצעה של חברת הכנסת מגיעה חודש וחצי מאז התפטרותה מתפקיד שרת ההסברה. דיסטל אטבריאן עזבה את תפקידה בעקבות פרוץ מלחמת “חרבות ברזל” והאירועים הקשים של ה-7 באוקטובר. עם התפטרותה טענה כי היא מעבירה את כלל התקציבים של משרדה לטובת המאמץ המלחמתי של הממשלה, וכעת היא תתמקד בבריאות הנפש.

באשר להצעת החוק שלה, אמרה: “זה נועד להביא לתיקון טכני קטן, אך גדול במהותו, בתפיסה של המסגרות שקיימות היום בסל השיקום שניתן למתמודדי נפש בישראל. כיום קיימות מספר מסגרות שיקום בקהילה בתחום הדיור הכוללות דיור עצמאי, דיור לווין, דיור מוגן, דיור מוגן מתוגבר, הוסטלים למיניהם ועוד. מטרת מסגרות אלו היא לאפשר למתמודד הנפש לחזור בתום הטיפול לחיי שגרה בקהילה ולנהל שגרת חיים בריאה ותקינה”.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >>> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


לטענת דיסטל, מתמודדי נפש רבים נמנעים להשתמש בשירותים אלה שכלולים כחלק מסל השיקום למרות שהם זקוקים להם, וזאת לדבריה בגלל “הסטיגמה” שגרמו השמות של המסגרות, הנתפסות כדבר שלילי. הסטיגמה הזו מרחיקה מתמודדי נפש מלהצטרף למסגרות, על אף חשיבותן לשיקום.

להצעת החוק של דיסטל הצטרפו ח”כים רבים ממפלגות הקואליציה, בין היתר חה”כ ניסים ואטורי, בועז ביסמוט, טלי גוטליב, חנוך מיליביצקי, משה סעדה, לימור סון הר-מלך, ששון גואטה, שלום דנינו, קטי שטרית ואליהו רביבו.

במסגרת ה”הכאה על חטא”?

אמש, בראיון לרשת 13, טענה דיסטל אטבריאן כי היא “מתנצלת על חלקה באסון ה-7 באוקטובר”, וקשרה בין מעשיה בזירה הפוליטית לאירועים שקרו. “הייתי חלק מהאנשים שגרמו למדינה להיחלש”, טענה בראיון לכתבת ליאור קינן.

“פתאום קלטתי שכל מה שחשבתי שעשית טוב, עשיתי רע”, טענה. “יצרתי שסע, יצרתי פילוג, ויצרתי מתח, והמתח הזה הביא לחולשה. והחולשה הזו בהמון מובנים הובילה לטבח. כי אני פה יושבת ואומרת לך, לציבור הדמוקרטי-חילוני, חטאתי לכם. גרמתי לכם לכאוב, גרמתי לכם לפחד, על החיים שלכם פה. אני מתנצלת על זה”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות