נושאים קשורים

מתמודדת נפש קיבלה אישור להמתת חסד – ועוררה סערה

זוראיה טר בק ההולנדית התמודדה כל חייה עם דיכאון, חרדה, טראומה והפרעת אישיות. בראיון לגארדיאן הסבירה: "לפעמים, כשאת אוהבת מישהו, את חייבת לתת לו ללכת"

חוקרים: הסרטון הזה יעזור לכם להבין אם אתם על הרצף

מדובר בסרטון שמציג גליל דו-ממדי מסתובב שעשוי מנקודות. חוקרים איטלקים גילו כי האישונים של אוטיסטים מתנהגים אחרת במהלך הצפייה בו – בהשוואה לניורוטיפיקלים

בקרוב: שליטה באייפון ובאייפד – רק באמצעות העיניים

שורה של מאפייני נגישות חדשים צפויים להשתלב במערכות ההפעלה של ענקית הטכנולוגיה אפל. יצורפו גם יכולות בינה מלאכותית לזיהוי דיבור מוגבל והאזנה למוזיקה עבור כבדי שמיעה

“אין צוות חינוכי בשעות אחה”צ, הבן שלי חווה רגרסיה”

גן התקשורת "אייל" ברעננה נמצא בחוסר יציבות כבר שנה. הסיבה: ארבע נשות צוות יצאו לחופשת לידה, ללא תחליף הולם. האימהות פנו לעירייה: מפסידות שעות עבודה, והילדים סובלים
הסתדרות 480-100

אין אישור להסעה – ופעוט מונשם נוסע למעון באוטובוס ציבורי

בחצי השנה האחרונה אימו של שחר (שם בדוי) בן השנתיים מנהלת מאבק מול הרשויות לקבלת הסעה שמותאמת למצבו הסיעודי. במקום לספק פתרונות - הן מגלגלות אחריות
ראשימאמרים מיוחדיםהאם אני זכאית לתוספת תלויים אם בני בוגר אבל עדיין גר איתי?

האם אני זכאית לתוספת תלויים אם בני בוגר אבל עדיין גר איתי?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול על זכויות בכל תחומי החיים – וכתב "שווים", אמיר שטיין, יענה. והפעם: אי כושר עבודה, ותוספות לקצבת הנכות

שאלו בנפשכם. צילום: ביגסטוק
שאלו בנפשכם. צילום: ביגסטוק

????

שלום, שמי ר’, ובני משרת כרגע בשרות לאומי אזרחי, הוא בן 21.

רציתי לשאול האם אני זכאית לתוספת תלויים עבורו למרות שהוא מעל גיל 18, בגלל שהוא נמצא בשירות לאומי, מתגורר איתי בבית ואני מפרנסת אותו. יש לי 100% אי כושר ו88% נכות. אני מרוויחה 4,500 ש”ח בחודש.

!!!!

שלום ר’, לפני שאענה על שאלתך אתן קצת רקע עבור הקוראים. תוספת תלויים היא תוספת לקצבת נכות שניתנת עבור בני זוג ושני הילדים הראשונים.

תוספת תלויים לבני זוג ניתנת אם בן או בת הזוג לא מרוויחים יותר מאחוז מסוים מהשכר הממוצע במשק. הסכום הזה מתעדכן באתר הביטוח הלאומי ובאתר “כל זכות”. נכון לעכשיו, הסכום הוא 7,146 ש”ח.

למשל, חנן נרשם כידוע בציבור של שפרה. חנן מקבל 100% אי כושר השתכרות, ככה שחנן זכאי לקצבה מלאה. שיפרה מרוויחה 4,000 ש”ח בחודש. מכיוון שכך, חנן זכאי לקבל תוספת תלויים על שפרה בסכום של 1,382 ש”ח.

אנשים שמקבלים קצבת נכות חלקית (בין 60% ל75% אי כושר עבודה) זכאים לתוספת תלויים קטנה יותר. אבל, אנשים עם אי כושר עבודה חלקי שעובדים ומרוויחים יותר מ-2,633 ש”ח ברוטו בחודש זכאים לתוספת המלאה.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >>> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


למשל, אמיר נשוי לארד. אמיר זכאי ל-60% אי כושר השתכרות, כך שהוא מקבל קצבת נכות חלקית. ארד עובד ומרוויח 6,500 ש”ח בחודש. אמיר עובד ברבע משרה ומרוויח 3,000 ש”ח בחודש. בגלל שאמיר מרוויח יותר מ2,633 ש”ח בחודש, וארד לא מרוויח יותר מ7,156 ש”ח, אמיר זכאי לתוספת תלויים עבור ארד בסכום המלא: 1,382 ש”ח.

נעבור שנייה לנושא הילדים. אדם נכה שמקבל קצבת נכות זכאי לתוספת עבור שני ילדים ראשונים. את התוספת אפשר לקבל כל עוד הילדים מתחת לגיל 18. במקרים מסוימים אפשר לקבל את התוספת גם אחרי גיל 18, למשל חיילים או בני שרות לאומי מתחת גיל 24 מזכים את ההורים שלהם בתוספת תלויים.

אפשר להסתכל ברשימה הזו ולראות מי עונה על ההגדרה “ילד” בחוק גם כשהוא עובר את גיל 18.

אז כדי לענות על שאלתך:

בגלל שאת מקבלת קצבת נכות מלאה, והעובדה שבנך נמצא בשירות לאומי והוא מתחת גיל 24, את זכאית לתוספת תלויים עבורו בסכום של 1,106 ש”ח. הייתי מתחיל בלשלוח אישור על השירות הלאומי שלו באזור האישי של הביטוח הלאומי. בהצלחה!

אמיר שטיין, יליד 1996, הוא כותב ומרצה, בעל ערוץ יוטיוב חינוכי, מתמודד נפש, יוצא החברה החרדית, טרנסג'נדר א-בינארי וסטודנט לספרות ופילוסופיה יהודית.

כתבות אחרונות