נושאים קשורים

ביטוח לאומי מחזיר 45 מיליון שקל לקשישים סיעודיים

לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי 47,025 קשישים מקבלי קצבת סיעוד לא השתמשו בשירותים הקבועים שלהם ולא פנו לקבלת הקצבה, ולכן קיבלו החזר

“הכניסו לסל תרופה שתמנע מילדינו הנכים זיהום נשימתי”

חלק מהילדים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם סובלים מבעיה חמורה שטרם אושרה לה תרופה בישראל. אחרי שנים של עבודת הכנה, הורים מעמותת "מיוחדים" פועלים כדי לשנות זאת

צפו: המסרונים האובססיביים לגרושה שעלו לאב במחיר כבד

אב לבן עם צרכים מיוחדים הגיש תביעה נגד גרושתו, אמו של הילד; אחרי שהשופט נחשף לאינספור הווטסאפים הכפייתיים ששלח לה – הוא "התהפך עליו"

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוותנכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"
ראשיחדשותהאם פוסט טראומה גרמה ללוחם שחזר מעזה לירות למוות בבן 16

האם פוסט טראומה גרמה ללוחם שחזר מעזה לירות למוות בבן 16

לוחם צה"ל שחזר מהלחימה בדרום, בן 25, חשוד שירה למוות בנער בן 16 בדירה בתל אביב. האקדח שבו בוצע הירי מוחזק ברישיון, והוא נתפס בזירה

אנשי זק”א בזירת האירוע בתל אביב. צילום: זק”א

לוחם צה”ל שחזר מהלחימה בדרום, בן 25, מאבטח במקצועו, נעצר הערב בחשד שירה בנער בן 16 בדירה בתל אביב. במקום נכחו עוד שתי נשים, וגם הן עוכבו לחקירה. אחד החשדות שנבדקים עתה הוא שהיורה סובל מפוסט טראומה בעקבות המלחמה.

האירוע הקשה אירע היום (שבת). הגבר, הנער ושתי הנשים שהו בדירה ברחוב מנחם בגין בעיר, כשלפתע הגבר שלף אקדח וירה למוות בנער. האקדח של היורה, שמוחזק ברישיון, נתפס בזירה.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי היורה חזר לאחרונה מלחימה בדרום. אין לו עבר פלילי וכאמור הוא מחזיק את האקדח ברישיון, ולכן נבדק האם המעשה היה חלק מהתקף פוסט טראומה שעבר.

יובל שיוביץ, חובש בכיר מיחידת האופנועים של מד”א, סיפר על מה שראה: “כשהגענו למקום חברנו לכוחות המשטרה במקום. הובילו אותנו אל הנער ששכב כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעה חודרת בגופו. מיד התחלנו לבצע פעולות החייאה, שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו במקום”.

יענקי גולדברג ואליהו תורג׳מן, מתנדבים של זק”א, הוזעקו אף הם למקום הירי. “אנחנו דואגים לכבוד המת ומסייעים לכוחות המז״פ הרבים שפועלים במקום”, מסרו השניים.

מדוברות המשטרה נמסר: “הערב התקבל דיווח על אירוע ירי ברחוב מנחם בגין בת”א. כוחות משטרה שהגיעו למקום עצרו חשוד (25) ותפסו את האקדח ברישיון שעימו בוצע הירי. כוחות מד”א שהגיעו למקום קבעו את מותו של הקורבן. בדירה בה בוצע הירי נכחו שתי נשים נוספות שעוכבו לחקירה. נסיבות הירי נבדקות במסגרת החקירה שמתבצעת בתחנת לב ת”א”.

הערה: חשוב לציין שבניגוד לסטיגמה, מתמודדי נפש אינם אנשים אלימים. ישנם מחקרים שמראים שמתמודדי נפש חשופים לפגיעה פי עשרה יותר משאר האוכלוסייה, מה שמצביע על כך שיש להם יותר סיכוי להיפגע מאירוע אלים מאשר להיות יוזמים של אירועים כאלה.
מקור:
Teplin, L. A., McClelland, G. M., Abram, K. M., & Weiner, D. A. (2005). Crime victimization in adults with severe mental illness. Archives of General Psychiatry, 62, 911-921

**************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו https://bit.ly/Shavvim-igul-letovaקישור חיצוני.קישור נפתח בחלון חדש.קישור חיצוני.קישור נפתח בחלון חדש.קישור חיצוני.קישור נפתח בחלון חדש.
**************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות