נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החוליםנחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיחדשותכך מנציחה "גיבורת השנה" את אחותה שנרצחה בנובה

כך מנציחה “גיבורת השנה” את אחותה שנרצחה בנובה

קרן-אור סולומון מתכננת להקים גינת כלבים לטיפול רגשי בהלומי קרב, וכן קבוצות תמיכה למתמודדי נפש שאיבדו את יקיריהם במלחמה

קרן-אור סולומון (מימין) ואחותה הילי ז”ל

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

לפני קצת יותר משנה סיקרנו ב”שווים” את פעילותה של חוות קרן אור לשיקום הדדי של בעלי חיים ובני אדם. הסיקור התקיים לרגל זכייתה של מקימת ומנכ”לית החווה, קרן-אור סולומון, בתואר “גיבורת השנה” של קשת ומפעל הפיס לשנת 2022.

כעת חוזרות סולומון והחווה לכותרות, אך בנסיבות עצובות: מספר פרויקטים חדשים להתמודדות עם טראומת ה-7 באוקטובר יוצאים לדרך בחווה. מדובר בנושא שסולומון מכירה מקרוב: אחותה הקטנה, הילי סולומון ז”ל, נרצחה בטבח בפסטיבל נובה.

אחד הפרויקטים עליהם שוקדת סולומון בימים אלה הוא הקמתה של גינת כלבים בשטח החווה. מדובר במתחם לכלבים שישמש, בין היתר, לטיפול רגשי בהלומי קרב באמצעות יצירת קשר בינם ובין הכלבים, בשיטות של טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים עם המטפלות של החווה, או באמצעות כלבנות טיפולית. הפרויקט יוקדש לזכרה של הילי, שאהבה מאוד כלבים ואף שירתה ביחידת עוקץ.

טיפול רגשי בהלומי קרב באמצעות יצירת קשר בינם ובין הכלבים. הילי סולומון ז”ל והכלבה מנדי

פרויקט נוסף הוא קבוצות תמיכה. בקבוצות אלה ייפגשו ביניהם אנשים שנפגעו בצורות שונות באירועי ה-7 באוקטובר ובמלחמה שבאה בעקבותיהם. מנחות הקבוצות הן מירי שרון דה פריס ואנני לנדא. דה פריס היא מטפלת בעזרת בעלי חיים ומטפלת בטבע (Outdoor therapy). היא בעלת קליניקה פרטית במקלט הקופים במודיעין, והיא עובדת במרכז אלה להתמודדות עם אובדן. לנדא היא פסיכולוגית חברתית ומטפלת רגשית במים (הידרותרפיה). שתיהן מנהלות את התחום הרגשי של חוות קרן אור ועושות את עבודתן בחווה בהתנדבות.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


הקבוצה הראשונה, שכבר התחילה את פעילותה, מיועדת לבני ובנות 18 ומעלה ששכלו את אחיהם ואחיותיהם בטבח בפסטיבל נובה. פעילות הקבוצה כוללת עשרה מפגשים בני שעה וחצי המתקיימים אחת לשבועיים. המפגשים כוללים שיח ושיתוף במרחב בטוח שמאפשר עיבוד ותמיכה. מלבד השיח, המפגשים כוללים גם אינטראקציות שונות עם בעלי חיים, כגון טיול עם כלבים וטיפול בדיירי החווה ובמתחמי המחיה שלהם. בהמשך צפויות להיפתח קבוצות דומות גם לאחים קטינים, להורים, לבני ובנות זוג ולחיילים הלומי קרב.

נוסף על קבוצות אלה, חיילים ומילואימניקים מוזמנים להתנדב בקבוצות קטנות בטיפול בבעלי חיים. כפי שמסבירה לנדא, שתלווה את הקבוצות, “הטיפול בבעלי חיים ישר מנתק אותך ממה שקורה בחוץ, מחוץ לחווה. אתה מייצר לעצמך בועה בעצם. בועה של שלווה. וזה מרפא. יש אנשים שלא מתחברים לקבוצות תמיכה, שפחות רוצים לשתף, ורוצים קודם לטפל בגוף לפני שהם מטפלים בנפש. אז תוך כדי אפילו גריפה של מתחמים, ניקיון, זה עבודה פיזית, ואתה מתרכז במשימה אחת, שזה לעשות טוב לבעל חיים”.

כמי שביקר בחווה ומכיר מקרוב את קסמם של בעלי חיים, אני יכול להעיד שמדובר בחוויה שעושה טוב מאוד לנפש. התנדבות בחווה אינה רק הזדמנות לריפוי עצמי, אלא גם לסיוע בריפוי דיירי החווה, בעצמם ניצולי טראומה או טבח. חלק מהדיירים אף נקלטו בחווה מעוטף עזה בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר. זה הזמן שלכם לעזור לעצמכם ובאותה הזדמנות לעזור גם לאחר.

להרשמה לקבוצות התמיכה ולהתנדבות בחווה התקשרו לעמותת “חוות קרן אור”

054-903-3445

החווה ממוקמת בבית ברל (ליד כפר סבא)

העמותה מתקיימת מכספי תרומות בלבד – לתמיכה כספית לחצו על הקישור

חוות קרן אור לשיקום הדדי של בעלי חיים ובני אדם
יליד 1997. רווק מרמת גן. על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה. אקטיביסט בתחומי זכויות בעלי חיים ואיכות הסביבה. מחובר מילדות לכתיבה מסוגים שונים וכותב גם בלוג אישי בשם “שעות נוספות” (ShaotNosafot).

כתבות אחרונות