נושאים קשורים

ביטוח לאומי מחזיר 45 מיליון שקל לקשישים סיעודיים

לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי 47,025 קשישים מקבלי קצבת סיעוד לא השתמשו בשירותים הקבועים שלהם ולא פנו לקבלת הקצבה, ולכן קיבלו החזר

“הכניסו לסל תרופה שתמנע מילדינו הנכים זיהום נשימתי”

חלק מהילדים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם סובלים מבעיה חמורה שטרם אושרה לה תרופה בישראל. אחרי שנים של עבודת הכנה, הורים מעמותת "מיוחדים" פועלים כדי לשנות זאת

צפו: המסרונים האובססיביים לגרושה שעלו לאב במחיר כבד

אב לבן עם צרכים מיוחדים הגיש תביעה נגד גרושתו, אמו של הילד; אחרי שהשופט נחשף לאינספור הווטסאפים הכפייתיים ששלח לה – הוא "התהפך עליו"

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוותנכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"
ראשיאנשים עם מוגבלויותבקרוב: יותר תקנים לאנשים עם מוגבלות בשירות לאומי

בקרוב: יותר תקנים לאנשים עם מוגבלות בשירות לאומי

ברשות השירות הלאומי-אזרחי עומלים על התקנת תקנות חדשות שיגדילו את חובת הייצוג ההולם בגופים ציבוריים לצעירים עם מוגבלות שרוצים לשרת

צעיר עם מוגבלות (אילוסטרציה). צילום: pexels
צעיר עם מוגבלות (אילוסטרציה). צילום: pexels

האם בקרוב יגדל מספר האנשים עם מוגבלויות שמתנדבים לשירות הלאומי? רשות השירות הלאומי אזרחי פרסמה להערות הציבור תקנות במטרה לקדם זאת.

נכון להיום יש כ-18,000 מתנדבים צעירים וצעירות בשירות לאומי בתחומי החינוך, הבריאות, הביטחון, הרווחה והמנהל הציבורי, מתוכם כ-2,000 עם מוגבלות. ברשות השירות לאומי-אזרחי פועלים לבצע התאמות כדי לקבוע יעדים לייצוג הולם, ולהגדיל את מספר האנשים עם מוגבלות שמתנדבים.

איך זה יעבוד?

כל גוף מוכר, המקובל על הרשות, שמעוניין להעסיק מתנדב עם מוגבלות, יהיה חייב ראשית להנגיש את אתר האינטרנט שלו ואת המידע המוצג בו. באתר יפורטו האפשרויות השונות בהן אנשים עם מוגבלות יוכלו לשרת. בנוסף, על פי טיוטת התקנות החדשה, אירועים מרכזיים שהגוף או הארגון עורכים יונגשו לשפת הסימנים, או יציגו תמלול סימולטני בשפה העברית או הערבית.

כמו כן, הרשות תספק לגופים השונים אמצעי עזר לפי צרכי המתנדבים, שלא עולה על 1,000 שקלים לכל מתנדב. בין אמצעי העזר יכללו ציוד ממוחשב, תוכנת הקראה, טלוויזיה במעגל סגור, ניידת או נייחת, צג ברייל וקורא מסך, מסך מחשב גדול ותוכנת הגדלה. למתנדבים עם מוגבלות בראייה, הרשות תספק חמש שעות של הדרכה שיקומית באמצעות גורם מקצועי.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


לפי ההתאמות החדשות וייעדי הייצוג ההולם, כל גוף שהוא רשות ציבורית שמשרתים בו 15 מתנדבים לפחות, יחויב שלפחות 7% מהם יהיו עם מוגבלות. בגוף מפעיל שאינו רשות ציבורית, ושמשרתים בו 20 מתנדבים לפחות, יהיה חובה שלפחות 5% מהם יהיו עם מוגבלות. יחד עם זאת, הרשות יכולה לפטור גוף מפעיל מחובת ייצוג הולם, אם שוכנע כי חובה זו תפגע בגוף המפעיל או לא ניתן יהיה לקיים את חובת הייצוג הולם. הפטור, מדגישים ברשות, יינתן רק בנסיבות מיוחדות בבקשה מנומקת היטב. בנוסף מדגישים כי הוראה זו לא תחול על גוף מפעיל שהוא גוף ביטחוני.

בעמותת “נגישות ישראל” מברכים על התקנות אך מציינים כי נדרש שיפור בכל היחס בין המועמד עם מוגבלות המתגייס לשירות לאומי-אזרחי לבין הארגונים השונים, החל מפרסום ואתר האינטרנט, דרכי ההגעה למקום וחזרה ממנו באמצעי התחבורה השונים, מקום ודרך ביצוע ראיון העבודה, מקום העבודה עצמו וסביבתו, אירועים וכו’. בארגון טוענים כי ההנגשה חייבת להיות פרטנית מול המועמד לשירות לאומי, ושהם ישמחו לסייע בכך בוועדות.

לתזכיר החוק לחצו כאן

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות