נושאים קשורים

הופכים קושי לפתרון: אלו המוצרים שניצחו בתחרות ההאקאוטיזם

עשרה סטרט-אפים חדשים בתחום הטכנולוגיה לאוטיזם התחרו על המקום הראשון באירוע שיא טכנולוגי מיוחד במינו: "זכות והזדמנות חד-פעמית"

התנגדות להטלת אגרה של 700 שקל על ביקור במיון פסיכיאטרי

מאחורי המהלך עומדים משרדי הבריאות והאוצר. ממלא מקום יו"ר ועדת הבריאות:  "אין מקום לאגרה כזו. לחייב את קופות החולים להקים מוקדי טיפול בקהילה"

למה לא הלכתי להצביע בבחירות לרשויות המקומיות

אתמול לא הלכתי להצביע. אם מישהו במשרד הפנים חושב שפתקי ההצבעה מונגשים – כדאי לו לחשוב שוב | טור מאת לקוית ראייה

בג”ץ יכריע: האם תוקפא רפורמת מכשירי השיקום?

ארגוני הזכויות למען אנשים עם מוגבלות עתרו לביהמ"ש בבקשה לצו ביניים להפסקת החקיקה שתעביר את הסמכות על המכשירים ממשרד הבריאות לקופות החולים
הסתדרות 480-100

נחתם צו הרחבה: כל העובדים הסוציאליים ייהנו מעליית שכר

שר העבודה יואב בן צור הרחיב את ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הממשלה להסתדרות לטובת העו"סים. רשימת ההטבות – בכתבה
ראשיחינוך מיוחדמשרד האוצר: אין תקציב להסעות במועצות האזוריות

משרד האוצר: אין תקציב להסעות במועצות האזוריות

זה זמן רב שנושא ההסעות למוסדות החינוך המיוחד נמצא בשחיקה. בדיון בוועדת הכספים דרשו חברי הכנסת מהממשלה: "תמצאו פתרון במהירות"

יו"ר ועדת הכספים, חה"כ משה גפני. צילום: דוברת הכנסת
יו”ר ועדת הכספים, חה”כ משה גפני. צילום: דוברת הכנסת

האם גורל ההסעות במועצות המקומיות בישראל בסכנה? ועדת הכספים בראשות חה”כ משה גפני (יהדות התורה), דרשה אמש (שני) ממשרד האוצר להגדיל את  התקציב להסעות החינוך המיוחד והרגיל של המועצות האזוריות. במשרד האוצר טוענים מנגד: אין לכך מקור תקציבי.

משרד האוצר ביצע הקפאה של התקצוב להסעות במועצות המקומיות ב-12 השנים האחרונות, ויצר גירעון של 200 מיליון שקלים, שלא נסגר.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


“הסיפור הזה חונק אותנו”

בפתח הדיון בוועדת הכספים, הציג חה”כ יצחק קרויזר (יהדות התורה) את הצעתו: “ראשי הרשויות הציגו את הבעיה הקשה של שחיקת התקציב של הסעות לתושבים למסגרות החינוך, תקציב שיוצא מהכיס של השלטון האזורי ומהכיס של התושבים שם – ומגיע על חשבון דברים נוספים. בסופו של דבר הילדים צריכים להגיע לבית הספר”.

שי חג’ג’, ראש המועצה האזורית מרחבים, הצטרף לדבריו: “בשנת 2023 הוחלט שהדבר יעודכן, ובתקציב 2024 שר האוצר החליט שהוא לא עושה עם זה כלום. אנחנו מבקשים להכניס את זה מיד לתקציב הקרוב, ולהצמיד את זה למדד. אותי זה לא מעניין אם משרד החינוך או משרד האוצר ישימו כסף, אותי מעניין שיש אנשים שעזבו את הבתים שלהם מכל מיני מקומות בארץ. הסיפור הזה חונק אותנו”.

ראש המועצה האזורית מנשה, אילן שדה, אמר: “זה הפרת הסכם חתום על ידינו. הגרעון שנוצר של 200 מיליון שקל כל שנה זה כסף שיורד אצלנו מתקציבי החינוך לילדים. אנחנו נותנים להם פחות, ולכן צריך לעדכן את הדבר ולסגור את הפער שנוצר”.

אין מקור תקציבי

נציג משרד האוצר, דניאל בלנגה, ענה למבקרים וטען כי אין מקור תקציבי לעדכון: “הנושא הזה עלה כמה פעמים, גם בשנה שעברה. בסוף סוכם שתהיה השלמה של 50 מיליון שקלים לטובת נושא ההסעות. לצד זה הוסכם גם שתעשה עבודה יותר מקיפה על התעריפים, זה נכון לשנת תשפ”ד. לגבי שנת תשפ”ה אין הסכם, כי יש קושי במציאת מקור תקציבי לדבר הזה. ככל שהממשלה תרצה לעדכן – יצטרכו למצוא מקור”.

נציג משרד החינוך, המשיך את הקו של משרד האוצר: “לצערי בשל העדפות התקציביות זה לא קיבל מענה, ונאמר לנו שלקראת 2025 הנושא יבחן”.

חה”כ גפני סיכם את הדיון, ואמר כי הוא לא מקבל את התשובות של משרד האוצר והחינוך: “אנחנו לא הולכים לשום מקום. אני מבקש לשבת עם שר האוצר, ולעשות את זה מהר, כי אי אפשר להמשיך עם המצב הזה. אנחנו צריכים תשובות כדי שנדע להגיד לראשי המועצות שהאוצר לא נותן תקציב וננסה לראות מה אפשר לעשות, אבל אי אפשר להתעלם מהדבר הזה”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות