נושאים קשורים

ביטוח לאומי מחזיר 45 מיליון שקל לקשישים סיעודיים

לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי 47,025 קשישים מקבלי קצבת סיעוד לא השתמשו בשירותים הקבועים שלהם ולא פנו לקבלת הקצבה, ולכן קיבלו החזר

“הכניסו לסל תרופה שתמנע מילדינו הנכים זיהום נשימתי”

חלק מהילדים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם סובלים מבעיה חמורה שטרם אושרה לה תרופה בישראל. אחרי שנים של עבודת הכנה, הורים מעמותת "מיוחדים" פועלים כדי לשנות זאת

צפו: המסרונים האובססיביים לגרושה שעלו לאב במחיר כבד

אב לבן עם צרכים מיוחדים הגיש תביעה נגד גרושתו, אמו של הילד; אחרי שהשופט נחשף לאינספור הווטסאפים הכפייתיים ששלח לה – הוא "התהפך עליו"

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוותנכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"
ראשיאנשים עם מוגבלויותמחסור חריף בפסיכיאטריים מאיים על מחלקות האשפוז

מחסור חריף בפסיכיאטריים מאיים על מחלקות האשפוז

חברי הכנסת מוועדת הבריאות הגיעו לסיור במרכז הירושלמי לבריאות הנפש, שם העובדים הביעו חשש מעתידה של רפואת בריאות הנפש בישראל

טיפול פסיכולוגי/פסיכיאטרי (אילוסטרציה). צילום: ביגסטוק
טיפול פסיכולוגי/פסיכיאטרי (אילוסטרציה). צילום: ביגסטוק

האם חלק ממחלקות בריאות הנפש יסגרו? מחסור חריף בפסיכיאטרים מאיים על מחלקות האשפוז, כך טוען ד”ר גדי לובין, מנהל המרכז הירושלמי לבריאות הנפש “כפר שאול”. את הדברים אמר בסיור של ועדת הבריאות של הכנסת במקום.

אל דבריו הצטרפה יעל גורי, מנהל השירות הפסיכולוגי ב”כפר שאול”, שהביעה חשש מתוכנית המענקים לפסיכולוגים שישובו למגזר הציבורי. לדבריה, קופות החולים תמיד יציעו סכום גבוה בהרבה ותנאי שכר טובים יותר.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


איריס סלע-ובר, מנהל השירות הסוציאלי במרכז הירושלמי לבריאות הנפש סיפרה על הקשיים שעימם מתמודדים הצוותים המקצועיים והמנהלתיים, ועל העזיבה הצפויה של שלושה עובדים סוציאליים מומחים ובעלי-ניסיון לשוק הפרטי, המציע תנאים טובים יותר.

ד”ר לובין פירט בפני חברי הכנסת את הפעילות האזורית, הכוללת אחריות אשפוזית לאזור בית שמש, מבשרת ציון ומעלה אדומים. כמו כן על קיומן של מרפאות ומרכזים בקהילה למבוגרים, לנוער ולגיל הרך, ועל היותם מערך אשפוז יחידי באזור.

בדבריו, הדגיש את עקרון היחס המכבד והרגיש למטופל ומשפחתו, את היוזמה להורדת מספר הקשירות של המטופלים, לצד הצפיפות בבתי החולים. דניאל תור, נציג הממונה על השכר באוצר, טען: “מצוקות הצפיפות בחלק מבתי החולים הוא נושא ידוע, כאוב ומטופל”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות