נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כךאירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותביטוח לאומי יקצה 67 מיליון שקל לסיוע לנפגעי המלחמה

ביטוח לאומי יקצה 67 מיליון שקל לסיוע לנפגעי המלחמה

התקציב יועבר לארגונים ועמותות לטובת טיפול רגשי ונפשי. אלה הגופים שיקבלו מימון

המוסד לביטוח לאומי
המוסד לביטוח לאומי

הביטוח הלאומי אישר מימון של 67 מיליון שקלים עבור מענה לנפגעים במסגרת מלחמת חרבות ברזל. המימון יינתן לארגונים ועמותות אזרחיות לטובת מענים טיפוליים, רגשיים ונפשיים במסגרת הלחימה והשלכותיה. זאת מתוך הבנה שישנם תחומים שבהם השירות הציבורי אינו נותן בהכרח מענה והביטוח הלאומי, במסגרת אגף הקרנות, יכול לסייע למגזר האזרחי בתמיכה בעת הזו.

כל פרויקט יקבל בין 200 אלף ל-2.8 מיליון שקלים. מתוך הסכום הכולל, 7.5 מיליון שקל הוקצו לטובת טיפול בשורדי המסיבות – נובה ופסיידק.

********************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

********************

בין השאר, הביטוח הלאומי יעביר סיוע לארגונים ולפרויקטים הבאים:

1.53 מיליון שקל לעמותת נט”ל – לטובת טיפוליים רגשיים, קליניים שמטרתם צמצום אפקט הפוסט-טראומה, מניעת החמרה של מצב טראומתי קיים, טיפולים רגשיים מידיים לניהול ושיכוך הטראומה הקיימת כתוצאה מהזוועות.

1 מיליון שקלים לכפר איזון – המתמקד במתן מענים טיפוליים מקצועיים לשורדי המסיבה שנחשפו לטרור, חלקם היו בעת ההתקפה תחת השפעת חומרים פסיכואקטיביים ועל כן הטיפול יהיה מותאם למאפיינים אלו.

2.2 מיליון שקלים למרכז הישראלי להתמכרויות ובריאות הנפש – המקדם מניעה וטיפול בתחום בריאות הנפש וההתמכרות ברמה הלאומית. הפרויקט יפעל לטובת שורדי המסיבה ומשפחותיהם, בדגש על טיפול במצבי דחק וטראומה.

322 אלף שקל – לעמותת “ידי אור” שתטפל בצעירים שורדי המסיבה בדגש על מתן תמיכה לגוף ולנפש באמצעות רפואה משלימה, ובדגש על טיפולים הוליסטיים משולבים לאיזון הגוף והנפש.

845 אלף שקל – לעמותת ער”ן המפעילה קו חם ומענה נפשי באופן מקוון, ובמקביל מקדמת הכשרת הצוותים למענים המותאמים למצבי טראומה ופוסט טראומה, בין היתר בקרב צעירים שורדי המסיבה.

665 אלף שקל לארגון נפגעי פעולות איבה – הכולל, פתיחת קו חירום ייעודי, בין היתר לשורדי המסיבה ובני משפחותיהם, ליווי טיפולי רגשי ופסיכותרפיה תוך הכוונה וליווי מתמשך ועד שילובם בתפקודי חיים.

1.32 מיליון שקל – לעמותת “אלה”, מרכז להתמודדות נפשית עם אובדן. העמותה תספק שירותי תמיכה נפשית, ומתמקדת בהקמת יחידה טיפולית לאובדן ושעת משבר עם דגש על טיפול בטראומה. בנוסף יינתנו הכשרות לצוותים ממוקדי טיפול בטראומה ופוסט טראומה.

412 אלף שקל –למרכז הישראלי לטיפול בפסיכו-טראומה, המעניק טיפול מקיף למניעת טראומה בקרב שורדי המסיבה, תוכניות התערבות פרטניות וקבוצתיות והכשרת צוותי טיפול ממקודי טראומה.

חיזוק נפשי לחיילים ולפצועים. רכב צה”לי בעזה (צילום: דובר צה”ל)

“לחזק את החברה האזרחית”

הסיוע של הקרנות עבר מלכתחילה את האישור של ועדת הקרנות של מועצת הביטוח הלאומי ושר העבודה. נקבעו מדדי איכות שבחנו, בין היתר, צורך בתוכנית והערך המוסף, אוכלוסיית היעד והיקף הפעילות, יכולת הארגון לתמוך בתוכנית והיתכנות ויישומיות.

שר העבודה, יואב בן צור, אמר: “החברה האזרחית נמצאת היום בשיא תפארתה, ונכון לתת להם סיוע כספי כדי שיוכלו להמשיך ולתת מענה כספי במקומות שהפרויקטים הממשלתיים לא שם. היכולת לחבר בין הסיוע של המדינה ובמקביל לסייע ליוזמות חברתיות של הציבור ולממן אותן הוא השילוב ההכרחי, בוודאי בעת הזו”.

ירונה שלום, מ”מ מנכ”ל הביטוח הלאומי, הוסיפה: ״לביטוח הלאומי יש שליחות גדולה בטיפול וסיוע בהיבט הנפשי והכלכלי לפצועים, המשפחות השכולות ומשפחות החטופים. במקביל, זוהי זכות שיש לנו את היכולת, במסגרת קרנות הביטוח הלאומי, לחזק את החברה האזרחית ולממן פרויקטים חברתיים”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות