נושאים קשורים

טיפול ישראלי מעלים כאבים קשים באמצעות “ניתוק עצבי”

מרפאה חדשנית הפועלת באיכילוב מציעה פתרון להפחתת כאב – באזורים שלא ניתנים לריפוי. איך זה בדיוק עובד, למי זה מיועד והאם יש תופעות לוואי? שיחה עם ד"ר עידו שטראוס

סיימון קאוול חושף שהתמודד עם דיכאון: “הרגשתי מת מבפנים”

שופט "אמריקן איידול" חושף בפודקאסט חדש את מצבו הנפשי בשנים שבהן היה אמור להיות הכי מאושר: "הייתי בספירלה ששלחה אותי למטה. אם הייתי נפגע מאוטובוס ומת, זה לא היה מטריד אותי"

טכנולוגיה מאפשרת למשותקים לשלוט בטלפון – עם הלשון

סטארט-אפ חדש פיתח מכשיר MouthPad ייחודי – שמעניק לאנשים עם מוגבלות בתנועה את היכולת לנהל מכשירים אלקטרוניים דרך תנועות לשון וראש. כך זה עובד

הלוחם שהתאבד, אב ל-2 אוטיסטים – יוכר כחלל צה”ל

כך הודיע בצאת החג דובר צה"ל. עכשיו תוכל המשפחה להביאו לקבורה צבאית
הסתדרות 480-100

שר החינוך, ללמד ב-4 שעות לעבוד עם תלמידים אוטיסטים? זה אמיתי?

היעדר קבלת החלטות במועדן הנכון שם את משרד החינוך בבעיה עמוקה מול תלמידי החינוך המיוחד. עכשיו נשארה רק הבחירה בין הגרוע – לגרוע יותר. מאמר מיוחד
ראשיחדשותשליש מהאנשים עם מוגבלות שכלית חוו הרעה נפשית בעקבות המלחמה

שליש מהאנשים עם מוגבלות שכלית חוו הרעה נפשית בעקבות המלחמה

כך עולה מ"מדד ההכללה" שפרסמה אקים. מנכ"לית העמותה: "זה מלמד אותנו שחייבים להשאיר את המסגרות פתוחות ולצמצם פגיעה בשגרת החיים"

מלחמת חרבות ברזל. צילום: דובר צה”ל

34% מהאנשים עם מוגבלות שכלית חוו הרעה במצבם הנפשי בעקבות מלחמת “חרבות ברזל”, עקב המצב והפגיעה בשגרת החיים. כך עולה מ”מדד ההכללה” של עמותת אקים לסיכום שנת 2023. המדד בדק את  השפעת המלחמה על אנשים עם מוגבלות שכלית בחברה הישראלית.

לפי המדד, 97% מהאנשים ומבני משפחתם סבורים כי שגרה היא חיונית עבור ילדים ואנשים עם מוגבלות. 82% דיווחו כי שירותים מקוונים מתאימים לבני משפחתם עם מוגבלות.

********************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

********************

מהמדד עולה כי 78% מהאנשים עם מוגבלות שכלית חשופים לחדשות ומודעים למלחמה; 12% מילדי החינוך המיוחד נעדרים מהמסגרות החינוכיות מאז פרוץ המלחמה; ו-21% מהבוגרים אינם נמצאים במסגרת התעסוקתית הקבועה שלהם.

סיגל פרץ יהלומי, מנכ”לית אקים: “הסקר מלמד אותנו שעלינו לעשות הכל על מנת להשאיר את המסגרות – החינוך לילדים והתעסוקה לאנשים – פתוחות עד כמה שניתן, לצורך צמצום הפגיעה בשגרת החיים של אנשים וילדים עם מוגבלות ומניעת הידרדרות במצבם הנפשי. כמו כן למדנו שיותר ויותר אנשים מצליחים ונהנים לצרוך שירותים מקוונים, ועל כולנו להמשיך ולפתח גם מענים אלה”.

המדד התבסס על סקר מקוון שקיימה אקים, בו השתתפו 130 בני משפחה לאנשים עם מוגבלות שכלית בגילאי 4-71 מכל הארץ. בנוסף, לצורך שמיעת קולם של האנשים עצמם, נערכו 8 קבוצות מיקוד בהן השתתפו אנשים עם מוגבלות שכלית בגילאי 15-68. את מדד ההכללה לשנת 2023 הקדישה עמותת אקים ישראל לזכרן של רות פרץ ז”ל ונויה דן ז”ל, ילדות עם צרכים מיוחדים שנרצחו בשבת השחורה של השבעה באוקטובר.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות