נושאים קשורים

ביטוח לאומי מחזיר 45 מיליון שקל לקשישים סיעודיים

לאחר בדיקה מקיפה נמצא כי 47,025 קשישים מקבלי קצבת סיעוד לא השתמשו בשירותים הקבועים שלהם ולא פנו לקבלת הקצבה, ולכן קיבלו החזר

“הכניסו לסל תרופה שתמנע מילדינו הנכים זיהום נשימתי”

חלק מהילדים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם סובלים מבעיה חמורה שטרם אושרה לה תרופה בישראל. אחרי שנים של עבודת הכנה, הורים מעמותת "מיוחדים" פועלים כדי לשנות זאת

צפו: המסרונים האובססיביים לגרושה שעלו לאב במחיר כבד

אב לבן עם צרכים מיוחדים הגיש תביעה נגד גרושתו, אמו של הילד; אחרי שהשופט נחשף לאינספור הווטסאפים הכפייתיים ששלח לה – הוא "התהפך עליו"

סוף לאפליה: משפחות אומנה יקבלו גמלת ילד נכה כמו משפחות ביולוגיות

הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ יצחק פינדרוס בנושא. משפחות האומנה יהיו זכאיות גם להטבות והזכויות הנלוות
הסתדרות 480-100

נכה על כיסא גלגלים סורבה לקבל תג נכה: “מזלזלים באדם סובל”

למרות 100 אחוזי הנכות ומחלת העור הנדירה שלה, משרד התחבורה סירב לבקשתה של שמרית ברק: "התנועה ללא רכב לא תחמיר את מצבה הרפואי"
ראשיחדשותשליש מהאנשים עם מוגבלות שכלית חוו הרעה נפשית בעקבות המלחמה

שליש מהאנשים עם מוגבלות שכלית חוו הרעה נפשית בעקבות המלחמה

כך עולה מ"מדד ההכללה" שפרסמה אקים. מנכ"לית העמותה: "זה מלמד אותנו שחייבים להשאיר את המסגרות פתוחות ולצמצם פגיעה בשגרת החיים"

מלחמת חרבות ברזל. צילום: דובר צה”ל

34% מהאנשים עם מוגבלות שכלית חוו הרעה במצבם הנפשי בעקבות מלחמת “חרבות ברזל”, עקב המצב והפגיעה בשגרת החיים. כך עולה מ”מדד ההכללה” של עמותת אקים לסיכום שנת 2023. המדד בדק את  השפעת המלחמה על אנשים עם מוגבלות שכלית בחברה הישראלית.

לפי המדד, 97% מהאנשים ומבני משפחתם סבורים כי שגרה היא חיונית עבור ילדים ואנשים עם מוגבלות. 82% דיווחו כי שירותים מקוונים מתאימים לבני משפחתם עם מוגבלות.

********************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

********************

מהמדד עולה כי 78% מהאנשים עם מוגבלות שכלית חשופים לחדשות ומודעים למלחמה; 12% מילדי החינוך המיוחד נעדרים מהמסגרות החינוכיות מאז פרוץ המלחמה; ו-21% מהבוגרים אינם נמצאים במסגרת התעסוקתית הקבועה שלהם.

סיגל פרץ יהלומי, מנכ”לית אקים: “הסקר מלמד אותנו שעלינו לעשות הכל על מנת להשאיר את המסגרות – החינוך לילדים והתעסוקה לאנשים – פתוחות עד כמה שניתן, לצורך צמצום הפגיעה בשגרת החיים של אנשים וילדים עם מוגבלות ומניעת הידרדרות במצבם הנפשי. כמו כן למדנו שיותר ויותר אנשים מצליחים ונהנים לצרוך שירותים מקוונים, ועל כולנו להמשיך ולפתח גם מענים אלה”.

המדד התבסס על סקר מקוון שקיימה אקים, בו השתתפו 130 בני משפחה לאנשים עם מוגבלות שכלית בגילאי 4-71 מכל הארץ. בנוסף, לצורך שמיעת קולם של האנשים עצמם, נערכו 8 קבוצות מיקוד בהן השתתפו אנשים עם מוגבלות שכלית בגילאי 15-68. את מדד ההכללה לשנת 2023 הקדישה עמותת אקים ישראל לזכרן של רות פרץ ז”ל ונויה דן ז”ל, ילדות עם צרכים מיוחדים שנרצחו בשבת השחורה של השבעה באוקטובר.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות