נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטים
הסתדרות 480-100

ניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיחינוך מיוחד"לא מוכנים שהילדים המיוחדים יחיו בתוך אתר בנייה"

“לא מוכנים שהילדים המיוחדים יחיו בתוך אתר בנייה”

פרויקט חדש שנבנה ברמת גן מאיים על חיי היומיום של מרכז התעסוקה השיקומי לילדים ובוגרים עם מוגבלות. ההורים נגד העירייה: "התנהלות מזלזלת". העירייה: "בוחנים חלופות"

גינת מרכז התעסוקה ברמת גן שתהפוך לחניון
גינת מרכז התעסוקה ברמת גן שתהפוך לחניון

הורים לילדים עם מוגבלות שכלית ושיתוק מוחין ממרכז התעסוקה השיקומי (מע”ש) ברמת גן גילו בהפתעה בוקר אחד כי הגינה האהובה במתחם תיהרס, ובמקומה ייבנה חניון תת-קרקעי. מדובר על מתחם בו בוגרים עם מוגבלות שכלית, שיתוק מוחין ואוטיזם מבלים במהלך השבוע.

“מדוע לא עדכנתם את ההורים? האם אנחנו וילדינו שקופים? מדוע אנחנו צריכים לגלות זאת באקראי?”, זועם גדעון מיטשניק, אבא של שיר, חניכה במרכז. “כתושב רמת גן, וכמי שידע להודות בעבר לראש העיר במספר הזדמנויות, אני מופתע מההתנהלות הלא מכבדת של העירייה וההפקעה המתוכננת של הגינה”.

מיטשניק טען כי בחודש האחרון הוא פנה מספר פעמים לראש העיר, כרמל שאמה הכהן. לטענתו, הורים אחרים פנו וגם סניף אקים רמת גן. תגובה לא הגיעה. “מדוע אני לא ראוי לתגובה? אני אזרח סוג ב’?”, תמה האב.

הגינה במרכז התעסוקה ברמת גן

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>> bit.ly/Shavvim-igul-letova


ההורים מתייחסים לפרסומים השונים מלפני כשנתיים, בהם דווח על כוונה של העירייה להקים מרכז תעסוקה חדש. “תקימו קודם את המע”ש החדש, ורק אז תעשו עם הגינה מה שאתם רוצים”, נמסר מההורים. “לא נראה לכם? גם לנו לא נראית ההתנהלות הלא מכבדת והלא מחבקת שלכם. כדאי שתדעו שההתנהלות המזלזלת שלכם מעוררת תרעומת, וגרמה לנו להבין שביחד אנחנו יותר חזקים”.

שרון (שם בדוי) אם לליאת (שם בדוי), בוגרת על הרצף האוטיסטי, מספרת: “אמרו לנו שזה לא יפגע במע”ש ובתפקוד היומיומי. אף אחד לא דיבר על הגינה האהובה שלנו. זה שלטענתם היא לא בטאבו של המע”ש, ולכן העירייה יכולה לעשות מה שהיא רוצה – זה חוקי, אבל לא כשר. זה האוויר של הילדים שלנו. עושים להם שם פעילויות, הם נהנים ושמחים בשמש. אני לא יודעת איך הבת שלי תסבול במשך שנים רעש של בנייה מסביב. כל דבר קטן מפריע לה, זה פשוט יהיה בלתי אפשרי”.

ההודעה על כוונת העירייה לבנות במקום שבו מוצבת הגינה
ההודעה על כוונת העירייה לבנות במקום שבו מוצבת הגינה

אם נוספת טוענת כי אין שום איתות מהעירייה לעצירת הפרויקט. “אף אחד לא מבין אותנו. אנחנו לא נוותר, ונעשה את כל המאמצים כדי שיפסיקו את הפרויקט או שימצאו לבוגרים מקום גדול יותר וטוב יותר, עם שמש אוויר וחיוביות”, היא אומרת בשיחה עם “שווים”. “לא רואים אותנו ואת ילדינו. אנחנו חשים שקופים. אנחנו לא מוכנים שילדינו ישהו בתוך אתר בנייה”.

ההורים מבקשים להדגיש שהביקורת והתחושות הקשות מופנות רק כלפי העירייה, והם מבקשים להודות לצוות המע”ש הנפלא על הטיפול המסור והיחס לילדיהם המיוחדים.

עיריית רמת גן: “מחפשים חלופות”

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: “עם כניסתו לתפקיד, ביקר ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, במרכז התעסוקה, ודאג אישית להרחיב את שטח החצר תוך שהוא מספח אליו חלקה ירוקה על חשבון המרחב הציבורי, בניגוד להמלצת אנשי המקצוע. כיום מרכז התעסוקה מהווה מענה טוב ואפקטיבי, אך לא מספיק בגודלו לאוכלוסייה שעושה בו שימוש. על כן, מזה תקופה, נבחנת האופציה להעבירו למבנה גדול ומכבד אף יותר.

“העיר רמת גן מתעצמת ומתפתחת, בין היתר על ידי פרויקטים שונים כמו הפרויקט שצפוי להיבנות בסמוך למרכז הנוכחי. אף על פי כן, ראש העיר זימן סיור במקום עם מהנדסת העיר לבחינת חלופות אפשריות שיטיבו עם המשתמשים במרכז”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות