נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטים
הסתדרות 480-100

ניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיחדשותומה עם הבטיחות? כך דחסה העירייה ילדים בהסעה

ומה עם הבטיחות? כך דחסה העירייה ילדים בהסעה

מקרה חמור בהסעת ילדי חינוך מיוחד בפתח תקווה: המלווה והנהג הסיעו יותר תלמידים ברכב ממה שהחוק מאפשר. אחרי שפנו לעירייה בבקשה להסבר – ההורים נתקלו בחומה בצורה: "ניסו 'לחסוך' על חשבון הבטיחות של ילדינו"

הסעה לבית ספר (אילוסטרציה): ביגסטוק
הסעה לבית ספר (אילוסטרציה): ביגסטוק

מחדל בטיחותי בהסעה: ארבעה תלמידי חינוך מיוחד בעיר פתח תקווה הוסעו במונית במושב האחורי בניגוד לחוק, כשהמונית הכילה לצד המלווה והנהג שישה אנשים בסך הכל, כך נודע לאחרונה ל”שווים”.

“במקום להביא עוד מונית, העדיפו בעירייה לדחוס את הילדים ביחד ו’לחסוך’ על חשבונם, תוך כדי העמדתם בסכנת חיים ממשית”, אמר אביו של אחד מהילדים שהיו בהסעה ל”שווים”. לטענתו, לאחר שהורי הילדים שנכחו בהסעה גילו את מה שקרה, הם פנו לעירייה בדרישה כי מקרה זה לא יחזור שנית, וביקשו כי המלווה של הילד והנהג לא יעבדו בהסעה יותר.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


ההורים, שחשבו שבקשתם תתקבל, הופתעו לגלות שבעירייה החליטו להקשיח עמדות. במענה להורים שהתלוננו, נמסר מטעם העירייה כי ילדם לא ישתתפו יותר בהסעה. בעקבות החלטה זו, במשך שבועיים נאלצו ההורים להסיע את ילדיהם לגן באופן עצמאי, למרות שהגיעה להם הסעה כדין.

לאחר פניית “שווים”, אב המשפחה קיבל את הבשורה המיוחלת שהנהג והמלווה הוחלפו. כמו כן, גורם במשרד החינוך טען בפני “שווים” כי בניגוד לטענת ההורים, הוסעו שלושה ילדים מאחור ולא ארבעה, כשהמלווה הייתה בקדמת הרכב (בניגוד להנחיות משרד החינוך). המלווה זומנה לשימוע לפני פיטורים וכעת מחפשים לה מחליפה.

מעיריית פתח תקווה נמסר בתגובה: “אנחנו מפעילים מערך הסעות נרחב, ונותנים מענה לכל צורך שעולה בהקשר זה על מנת לתת שירות מיטבי לתלמידים. בהתאם, העירייה קנסה את חברת ההסעות והמקרה נבדק ומטופל בימים אלו”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות