נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטיםניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיאנשים עם מוגבלותמישהי התחילה איתי. פתאום הבנתי, יש תרבות שלמה שפיספסתי

מישהי התחילה איתי. פתאום הבנתי, יש תרבות שלמה שפיספסתי

מה עדיין לא עשיתי בחיים? לא הייתי עם אישה. למה? חרדות. O.C.D. נו, כל ההפרעות שלי. למרות שטוב לי עם גברים, תמיד רציתי לנסות. הטור של רננה

רננה אורן. סלפי

לא מזמן צפיתי בהרצאה על חרטות. נאמר שם שבסוף חיינו נתחרט על דברים שלא עשינו יותר מאשר על דברים שעשינו. מה לא עשיתי? עדיין לא הייתי עם אישה. למה? חרדות. O.C.D. פחד ממחלות (היפוכונדריה שנובעת מה-O.C.D). נו, ההפרעות הרגילות שלי. תמיד רציתי לנסות, למרות שטוב לי עם גברים.

החלטתי לפרסם מודעה אנונימית בקבוצת פייסבוק של לסביות שאני מחפשת להתנסות וקצת חוששת.

ואז פנתה אליי מישהי. נכנסתי לפרופיל שלה, מה זה? בן? בת? היא נראית בת אבל עם מניירות של בן (שרירים, חליפה). התחלנו להתכתב. זה חדש לי, התביישתי. היא הייתה יותר משוחררת. אמרה לי: ”בגלל שאת נשית יותר, את זו שתקבעי את הקצב מבחינת מגע”. פתאום הבנתי שיש חוקים ונורמות בין נשים שאני לא מכירה בכלל.

היא אמרה שאנחנו צריכות להיפגש כדי לבחון אם יש משיכה בינינו. אני גרה בגדרה, אז היא הוסיפה: ”אם זה היה תלוי בי, הייתי כבר מגיעה לגדרה עם ורד”. הסמקתי. עדיין לא הפנמתי שאני מדברת עם אישה. ואז, בדיוק כשאנחנו מנסות לקבוע יום ושעה להיפגש, היא מספרת לי שיש לה בת זוג.

נו באמת.

”חכי רגע, למה את נרתעת?”

לא תודה. לא בא לי להתנסות במשהו חדש, כי אם היא תמצא חן בעיניי, לא תהיה אופציה למערכת יחסים. זו נטו התנסות, אז ויתרתי.

אבל עצם הדיאלוג איתה פתח לי צוהר לעולם חדש. היא המליצה לי לבוא למסיבה של לסביות עם נשים איכותיות. אני לא בן אדם של מסיבות, אבל בגלל שמדובר במרפסת פתוחה בצהרי היום שאפשר לדבר ולהכיר, אזרתי אומץ והגעתי.

זה אמור להיות בקומה שלישית. חיפשתי את המעלית, ואז קול מאחוריי אמר ”שמאלה”. הסתובבתי וראיתי אישה. היא כבר ניחשה לאן אני הולכת. הייתי קצת נבוכה, היא לסבית, היא חושבת שגם אני לסבית, ושתינו נכנסנו למעלית. עלינו בדממה. יכול להיות מתח מיני בין שתי נשים?

נכנסתי למסיבה ותפסתי שולחן בצד, מביטה על כל הנשים שנכנסות, וחושבת – איך רוקדים סלואו עם אישה? איפה אני שמה את הידיים? ואם נגיד תיכנס עכשיו מישהי שתמצא חן בעיניי, איך אני מפתה אותה?

רגע, איך אני מפתה גבר במסיבה? אני מדברת בקול כדי שיבחין בי. כשהוא מביט עליי – אני מחייכת. הוא כבר ייגש. ואם לא, אני לא בוחלת באמצעים. כן כן, אין לי שום כתר על הראש – אני מסדרת את המחשוף אם צריך.

כשהוא ניגש, עומדת זקופה שיראה שיש לי ביטחון. כשהוא מתחיל לדבר, אם הוא מצחיק – אני צוחקת, ומדי פעם נוגעת בו ”בטעות”. כל נגיעה מרגישה כמו זרם חשמל. כמובן גורמת לו לחשוב שהוא זה שעשה את ה-MOVE… כי הוא הרי ”הצייד” ואני הנכבשת. אבל איך התפקידים מתחלקים בין אישה לאישה?

המסיבה הייתה מעניינת. שאלתי את אחת הבנות: “איך נשים שוכבות?” היא צחקה מחוסר הניסיון שלי והסבירה לי שהן מענגות אחת את השנייה. לענג אחת את השנייה? זה נחשב סקס? כי עד לפני שנה הצהרתי בפני כל גבר שיצאתי איתו שאני א-מינית ובחיים לא נשכב. כמעט אף אחד לא רצה קשר רציני איתי. מבחינתם, לענג זה לא מספיק. פתאום אצל נשים זה הסקס הכי נפוץ.

המסיבה נגמרה ואני עדיין לא סימנתי וי על ההתנסות. חכו, אולי המשך יבוא.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


לטורים נוספים של רננה אורן:

https://shavvim.co.il/author/renanao/

זמרת אקדמאית. בלוגרית צבעונית עם חוש צדק וביקורת על החברה. נותנת הצצה אותנטית ומקורית לעולמה כמתמודדת נפש

כתבות אחרונות