נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטים
הסתדרות 480-100

ניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיבריאותזעם בכנסת: "החריגו את נושא הביטוח הסיעודי מאחריות המדינה"

זעם בכנסת: “החריגו את נושא הביטוח הסיעודי מאחריות המדינה”

נציגי משרד הבריאות הזהירו בוועדת ביקורת המדינה: ההתייקרות בפוליסות הביטוח עלולה לגרום לאנשים ללא פתרון חלופי להישאר מאושפזים

מיטת אשפוז (אילוסטרציה). צילום: BigStock
מיטת אשפוז (אילוסטרציה). צילום: BigStock

“ההתייקרות של פרמיות הסיעוד וההפחתה בתגמולים עלולה לגרום לאנשים שאין להם פתרון חלופי להישאר באשפוז”, כך הזהירו היום (רביעי) גורמים ממשרד הבריאות בדיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת.

הדיון שנערך עסק בנושא הסדרת הביטוחים הסיעודיים בעקבות החלטת רשות שוק ההון כי החל מתחילת שנה הבאה חולים סיעודיים שמבוטחים בקופות החולים יקבלו גמלה מופחתת.

יו”ר הוועדה, חה”כ מיקי לוי (יש עתיד), אמר: “אוכלוסיית ישראל מזדקנת. בעשור האחרון גדלה אוכלוסיית בני ה-75 ומעלה ב-9,000 איש בשנה. קצב הגידול הצפוי הוא עוד 20-30 אלף איש עד שנת 2040. מצב זה מציב בפני המדינה אתגרים. זקנה מאופיינת בריבוי מחלות והזדקקות לטיפול סיעודי. זה מחייב השקעות מצד המדינה ותכלול הגורמים הפועלים כרגע בתחום הסיעוד”.

לוי שאל את המומחים בוועדה: “האם אדם בן 50 יכול לישון בשקט ולדעת שבעוד 25 שנה הוא יקבל ביטוח סיעודי ולא יעשו לו תרגילים? המדינה צריכה להתרכז בפתרון הוליסטי כולל, ועל כן תמשיך לקיים דיוני מעקב בנושא וישיבות מול רשות שוק ההון בדרישה לשתף את משרד הבריאות בשיח של קבלת ההחלטות בנושא”.

טל אמתי נשרי, סגנית בכירה ליועמ”שית משרד הבריאות, טענה: “מנכ”ל משרד הבריאות דיווח על הכשלים שקיימים בעולם הביטוח. הצוות בראשות שוק ההון טרם התייעץ עם משרד הבריאות. למשרד הבריאות יש סמכות על סוגיות ביטוחים הקבוצתיים וקופות החולים. המצב הנוכחי אינו בר-קיימא, אנחנו לא רוצים שהעיוותים ימשיכו להתקיים במערכת הבריאות”.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


“חוסר הוודאות מטריף את האנשים”

שירה עמיאור מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון אמרה בדיון כי הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים נסגרו למעט 2 קולקטיביים שנותרו למודל ארוך טווח לפורשי צה”ל ולגבי קופות החולים, אמרה כי בשנים האחרונים יש שינוי חד במגמה של התביעות בכל העולם וזה אילץ את הרשות לנקוט פעולה, מה שהביא להקטנת התגמולים והארכת תקופת האכשרה. לדבריה, “בשלב זה המודל התייצב, אולם אנו מבינים שזה ענף קשה לחיזוי, ולכן הוקם צוות להביא פתרון כולל בר-קיימא. אנו מתאימים למגמות המוכרות, במידת הצורך נעדכן את המודל”.

יו”ר הסתדרות הגימלאים, שמוליק מזרחי, הוסיף: “האחריות של מדינת ישראל לבריאות אזרחיה ובמקום שהנושא יטופל ע”י מערכות הבריאות, החריגו את הנושא הסיעודי מאחריות המדינה. האזרח צריך לדאוג לביטוח פרטי, ולאחר מכן לקופות החולים. לכ-50% מהאוכלוסייה יש ביטוח סיעודי. הממונה על שוק ההון אינה עושה באמת את עבודתו הנאמנה. הוא קיבל מנדט לפקח על הבנקים וחברות הביטוח. כיצד הגענו למצב שהעבירו אותנו לביטוחים דרך קופות החולים, וארבעה חודשים לפני סיום, יצאה הודעה שחברות הביטוח רוצות לסיים את הביטוחים. העלו לנו את הפרמיה. הביטוח הוא רק עד סוף שנה, ומה יהיה בשנה הבאה? חוסר הוודאות מטריף את האנשים”.

ח”כ מירב כהן (יש עתיד), סיכמה: “זה נושא הכי חשוב בעולם במדינה מתוקנת – אנשים כל השנים שילמו ביטוח, ועכשיו מורידים להם את הקצבה החודשית ב-1000 שקל. זה היה צריך לפתוח מהדורות. המציאות היא שרק מי שיש לו הרבה כסף יוכל להתמודד עם המציאות. מי שלא – נכנס עם בני משפחתו לסיטואציה בלתי אפשרית. ממשלת ישראל והכנסת צריכה לעשות חשיבה ולראות איזה פתרון ביטוחי מציעים להם”.

עופר חורש מלשכת סוכני הביטוח, ענה לכהן: “ברגע שיהיו הרבה תביעות, לא יהיה כסף. למי שיש ביטוח פרטי צריך לשמור עליו, אולם כיום חברות ביטוח משנה יצאו. יש לשקול שינויים ברגולציה כדי שאזרחי ישראל יוכלו לרכוש ביטוח. המדינה יכולה להקל על ההוצאות על העובדים הזרים הוא שערורייה. החוקים במדינה עוזרים לעובד זר מאשר לאותו סיעודי שתרם למדינה במשך שנים רבות”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות