נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטיםניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותתוכנית: בני 18-35 עם מוגבלות יקבלו הכשרות בחינם

תוכנית: בני 18-35 עם מוגבלות יקבלו הכשרות בחינם

יתארחו בעשרות מרכזים ברחבי הארץ להכשרות בנושאים כמו מיצוי זכויות, תעסוקה, זוגיות והשכלה. "התוכנית תצמצם פערים ותעזור להם להשתלב בחברה"

מענה מקיף לצעירים עם מוגבלות”. השר יצחק וסרלאוף (צילום מתוך אתר
משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי)

תוכנית חדשה בהיקף של 2.4 מיליון שקלים תשלב צעירים עם מוגבלות במרכזי צעירים של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי ברחבי הארץ.

התוכנית, בשיתוף משרד הרווחה, תפעיל רכזי שילוב (״רכזי מוגבלות״) בעשרות מרכזי צעירים, והיא כוללת פעילויות ייעודיות שישלבו בין צעירים עם ובלי מוגבלות. הפעילויות ייערכו בנושאים שונים ובהם השכלה, מיצוי זכויות, תעסוקה, העצמה, זוגיות והעלאת מודעות. בנוסף, כוללת התוכנית הפעלת קבוצות מנהיגות שישלבו צעירים עם מוגבלות לצד אוכלוסייה כללית.

התוכנית מיועדת לצעירים בין הגילאים 18-35 המתמודדים עם מוגבלות. התוכנית כבר פועלת בכ-20 מרכזי צעירים ברחבי הארץ, בחברה הכללית והערבית, והיא צפויה להתרחב בתקופה הקרובה לכ-50 מרכזי צעירים. בין היישובים בהם כבר פועלת התוכנית: עכו, קריית ביאליק, קריית מוצקין, בית שאן, תל אביב, רמת-גן, גבעתיים, לוד, אלעד, מעלה אדומים, קרית גת, שדרות, נתיבות, באר שבע, מע’אר, ג’יסר אל אזרקא, אום אל-פאחם, באקה אל גרביה ורהט.

לדברי שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף, “מטרת התוכנית היא לתת מענה מקיף לצעירים עם מוגבלות ולפעול להעצמתם ולשלבם בחברה כפעילים וכמובילים״. שר הרווחה והביטחון החברתי, יעקב מרגי, הוסיף: “שנת 2024 תעמוד בסימן פיתוח מואץ של מגוון שירותי קהילה לאנשים עם מוגבלות במסגרת חוק שירותי רווחה לאנשים עם מוגבלות ולצד מדיניות המשרד להוביל לתהליך הדרגתי של מעבר לחיים בקהילה”.

************************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

************************

אלישבע סבתו ראש אגף בכיר ברשות הצעירים: “לאלפי צעירים עם מוגבלות בוגרי מערכת החינוך חסרה מסגרת המשך טבעית, והם עלולים למצוא עצמם מנותקים ממערכות תמיכה שליוו אותם לאורך החיים. מתוך הכרה בצורך להתמודד עם אתגרים אלו, התוכנית נועדה לצמצם פערים וחסמים חברתיים, תפיסתיים ומערכתיים״.

דני כץ, מנהל אגף קהילה במנהל מוגבלויות במשרד הרווחה, הוסיף כי התוכנית תסייע לצעירים לפתח כישורים לחיים עצמאיים.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות