נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטיםניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיחדשותבית הספר לילדה הנכה: "אל תגיעי למסיבת הפורים"

בית הספר לילדה הנכה: “אל תגיעי למסיבת הפורים”

מעיין בת ה-10 מאבן יהודה הפכה לסיעודית בעקבות תאונה במהלך טיול שנתי. כעת טוענים בבית הספר: "הגעתה תעורר טראומה". הורים: "לא נשלח את הילדים אם מעיין לא תגיע"

פורים לבד בבית. מעיין שחר ואמה

בשישי הקרוב ילדי ישראל יחגגו את חג הפורים בבית הספר, אך מעיין שחר, ילדה בת 10 מאבן יהודה, שהפכה סיעודית בעקבות תאונת דרכים בשנה שעברה, תיאלץ להישאר בבית. הסיבה: בית הספר אסר על אמה, אסתר, להביא אותה.

“ההורים טוענים שהילדה תעורר טראומה אצל ילדיהם”, כך סיפרה האם בשיחה עם אתר Ynet. תושבים באבן יהודה שנחשפו לסיפור, זעמו ואף איימו להשבית את מסיבת הפורים.

התאונה בה מעיין הייתה מעורבת התרחשה בזמן טיול שנתי של בית הספר “בית אבי” באבן יהודה, כשמשאית פגעה באוטובוס שבה שהתה ביחד עם חברותיה. בעקבות התאונה, הפכה מעיין לסיעודית ובמשך השנה האחרונה לא הלכה כלל לבית הספר. “בהתחלה מעיין הייתה מחוברת לצינורות וזה היה מפחיד”, שחזרה האם בצער. “במשך כל השנה הזאת, מתוך התחשבות בילדים אחרים וכדי שלא ייבהלו, לא הבאתי אותה לבית הספר”.

הורים בשכבה טענו, כי בעקבות העובדה שילדיהם היו ביחד איתה בתאונה, הופעתה בבית הספר עלולה לגרום ל”טראומה”. כדי שלא ייווצר מצב כזה, הם הביאו מסמך מפסיכיאטר שמעיד על המצב שיכול להיגרם. לדברי האם, “80 אחוז מהילדים בכיתה שלה היו אצלנו בבית ובאו לבקר אותה, ככה שהם כבר ראו אותה במצבה”, הדגישה.

מעיין שחר לפני התאונה. “בהתחלה הייתה מחוברת לצינורות וזה היה מפחיד”

לטענת האם, המפגש של מעיין עם חבריה לכיתה מעודד אותה ועוזר לה להחלים. “עשיתי ויתור כשלא לקחתי אותה לבית הספר, כי בשבילה להיזכר בזיכרונות עבר זה מאוד מרפא”.

כעת האם יוצאת למאבק, כדי שבתה כן תוכל להשתתף במסיבת פורים בבית הספר בשישי הקרוב. “אני רוצה לנרמל את המצב שבו לא כולם בריאים”, מסבירה שחר. “בסוף השבוע הזה מעיין תבוא ואני אלך איתה בגאווה”.

לאחר פרסום הסיפור, תושבים רבים באבן יהודה זועמים על החלטת בית הספר שלא לאפשר למעיין להגיע למסיבה. “זהו יום עצוב, יום של חשבון נפש”, כתב עוז כהן, תושב אבן יהודה, בפוסט שהעלה בפייסבוק.

************************

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

************************

לטענתו, איסור הגעתה של הילדה יכול ליצור פתח לאי קבלת השונה, כשבמידה והיו מכילים את הסיטואציה – הילדים היו מתרגלים למצב. “הכל היה נמנע במידה והיה נעשה תהליך עומק עקבי של הכלה וקבלת האחר”, הוא אומר. “מניסיון, הילדים מקבלים ומכילים עד שאנחנו, המבוגרים, מקלקלים. אני מקווה לקום בבוקר ולשמוע שאין אמת בדברים. יום עצוב”.

גם נועה ביחובסקי, תושבת אבן יהודה, הזדעזעה לנוכח הפרסום. היא העלתה פוסט בפייסבוק שקורא להחרים את המסיבה. “ביום שישי לא שולחים את הילדים לבית הספר למסיבות פורים אם מעיין שחר לא מוזמנת! מי מצטרף?”, כתבה.

הורים רבים שראו את הפוסט הסכימו עם ביחובסקי. “לא למדנו כלום מה-7.10”, הגיב לה שלומי כהן, בחור נכה. כעת, נותר לראות אם בית הספר יחזור בו מהדרישה שמעיין לא תגיע, או שמא, למרות הכל, היא תיאלץ להישאר בבית.

ממשרד החינוך נמסר: “מדובר במקרה מורכב מאוד, והמשרד שותף לכאבם של כלל המעורבים בתאונה. יצוין כי תלמידי הכיתה שהיו מעורבים בתאונה מקבלים ליווי ייעוצי ורגשי. נוכח חשש ממשי למצבם הפוסט-טראומטי של יתר התלמידים שהיו מעורבים בתאונה, המגובה בחוות דעת מקצועיות שהגישו הורי התלמידים, בקשת האם נדחתה לאחר שנבחנה בידי כלל גורמי המקצוע הרלוונטיים. בית הספר ימשיך ללוות טיפולית ורגשית את אחותה הצעירה של התלמידה, הלומדת בבית הספר, ולהעניק לה את כל הנדרש”.

תגובת מועצת אבן יהודה טרם התקבלה, והיא תפורסם ככל שתתקבל.

יליד 1998, רווק. נולד עם חולשה בפלג גוף שמאל. כותב מגיל 14 סדרות. משחק טניס כיסאות גלגלים באופן תחרותי

כתבות אחרונות