נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטים
הסתדרות 480-100

ניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיחדשותסופית: יישמרו זכויות ילד נכה בעת ניוד קרן פנסיה

סופית: יישמרו זכויות ילד נכה בעת ניוד קרן פנסיה

תחקיר "שווים" משנה שעברה חשף לקונה חמורה בפוליסות של הורים רבים לילדים עם מוגבלות, שמנעה מילדיהם לקבל זכויות ביטוחיות בשווי מיליונים. האוצר הבהיר, והמצב תוקן

קרן פנסיה (אילוסטרציה). צילום: ביגסטוק
קרן פנסיה (אילוסטרציה). צילום: ביגסטוק

בעקבות תחקיר “שווים”: הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון פרסם אתמול (יום ד’) הבהרה סופית לפיה בעת ניוד עמית בקרן פנסיה חדשה לקרן פנסיה חדשה אחרת, יישמר הרצף הביטוחי הקיים עבורו לילדים עם מוגבלות.

ההבהרה מנחה את קרנות הפנסיה לשמר מעמד של ילד עם מוגבלות במעבר בין קרנות, ומשקפת עמדה שאומרת שתכלית הניוד בין הגופים השונים היא הסרת חסמים והגברת תחרותיות.


דרושים: מדריכים בצהרון לילדים בגיל הרך של עמותת “האומץ להיות”. העבודה היא במשמרות של 3 שעות מדי יום, באזור המרכז. דרוש ניסיון / רקע בהדרכה וחינוך, אמינות, יושרה ואהבה לילדים.

ללוח המשרות המלא של “שווים בתעסוקה” הקליקו כאן >> https://jobs.shavvim.co.il/jobs/


דרושים: אורזנים למפעל “העוגיות של רחלי” בגוש עציון. העבודה במשרה מלאה. דרישות: זריזות, שמירה על ניקיון ואסתטיקת מוצר.

ללוח המשרות המלא של “שווים בתעסוקה” הקליקו כאן >> https://jobs.shavvim.co.il/jobs/


כזכור, תחקיר “שווים” משנה שעברה חשף את העובדה כי בעת מעבר בין קרן פנסיה אחת לאחרת, מתבטלות הזכויות הביטוחיות של ילדים עם מוגבלות (בין היתר, קבלת קצבת שארים). על התחקיר עבדנו במשותף עם סוכן הביטוח גילי פארן, שהרבה בזכותו השינוי המתבקש במדיניות, כפי שפורסם בהבהרה, הגיע למימוש.

בעקבות ההד התקשורתי והציבורי שיצר התחקיר, העמותות איל”ן, אקים, אלו”ט ואותי פנו במכתב בנושא לרשות שוק ההון והביטוח במשרד האוצר. ח”כ מאיר כהן (יש עתיד) יזם דיון דחוף בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, שדרשה מהרשות לספק תשובות תוך 45 יום.

לאחר שבועות ספורים הודיעה הרשות כי הזכות של ילדים עם מוגבלות לקצבת שארים לכל חייהם תישמר גם במקרים בהם הוריהם ניידו את קרן הפנסיה. המשמעות: מאות מיליוני שקלים שהוחזרו לטובת איכות חייהם של ילדים עם מוגבלות לאחר פטירת הוריהם.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


חיפאית, עברה בתי ספר כל שנתיים בכל העולם מכיתה א׳ ועד שהתגייסה. אדריכלית, אבל כותבת מאז ומעולם. מעדיפה ללמוד אנשים מלתכנן בניינים.

כתבות אחרונות