נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטים
הסתדרות 480-100

ניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיאוטיזםתערוכת יחיד לצעיר האוטיסט "שיום אחד עוד יציג ב-MoMa"

תערוכת יחיד לצעיר האוטיסט “שיום אחד עוד יציג ב-MoMa”

הכירו עומר אודוין, אמן ישראלי על הספקטרום האוטיסטי שגורף הישגים בזירת האמנות הבינלאומית: "תוך כמה שנים הוא יציג במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק"

עומר אודוין. צילום: יח"צ
עומר אודוין. צילום: מתוך פייסבוק

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

האמן עומר אודוין משיק לראשונה תערוכת יחיד, תחת השם “טביעת צבע”, בבית אגודת הציירים והפסלים בחיפה, החל מ-13 באפריל, ובה יצירות שיצר בשבע השנים האחרונות. אודוין עושה זאת לאחר שהשתתף בשורה של תערוכות קבוצתיות בארץ ובחו”ל, זכה בפרסים בינלאומיים ומכר יצירות בכל רחבי העולם.

אודוין, בן 24, מאובחן מגיל שנתיים על הספקטרום האוטיסטי. באמצעות הציורים ניתן לקבל טעימה מעולמו, מחיי היום יום ומתהליכי היצירה שלו. יכולות הרישום יוצאות הדופן שלו התגלו רק בגיל 17, ומאז פיתח סגנון אמנותי אישי וייחודי עם חותם משלו.

ציוריו של אודוין מאופיינים בהפשטה, במשטחי צבע נועזים ובתפיסה נאיבית-אופטימית של החיים, ועבודותיו מושפעות מהאמנים המודרניים האקספרסיוניסטים: מודליאני, שילה, פיקאסו וואן גוך. הוא עובד בטכניקות שונות, בעיקר בצבעי אקריליק על קנבס, צבעי מים ומדיה משולבת בשילוב בדים, ובתערוכה יוצגו גם סקיצות ומספר עבודות פיסול שיצר לאחרונה.

ציור של עומר אודוין מתוך התערוכה. צילום: אורנה אודוין

בשנים האחרונות מלווה אותו כמנטור האמן מיקי גולדשטיין. לאחר הפגישות הראשונות בין השניים, אמר גולדשטיין לאמו של אודוין: “תוך כמה שנים הבן שלכם יציג במוזיאון לאמנות מודרנית (MoMa) בניו יורק”.

יצירותיו של עומר אודיון. צילום: מתוך פייסבוק
יצירותיו של עומר אודיון. צילום: מתוך פייסבוק

למרות גילו הצעיר, הספיק אודוין להשתתף עד היום בתערוכות רבות וגם לזכות בפרסים בינלאומיים נחשבים, ובהם פרס הצטיינות מידי Circle Foundation For The Arts ובפרס אמן העתיד של המגזין האמנותי “contemporary art curator magazine”. התערוכה “טביעת צבע”, כאמור, היא תערוכת היחיד הראשונה שלו; אוצרי התערוכה הם רונית חלפון ואיציק כוכבי, בוגרי אוצרות בעיצוב בשנקר, העוסקים בתערוכות בדגש על ערכים חברתיים.

התערוכה תיפתח לקהל הרחב בשבת, ה-13 באפריל, באירוע השקה בשעה 11:00, באגודת הציירים והפסלים, שדרות הציונות 24, חיפה. היא תהיה פתוחה לקהל הרחב עד שבת, 11 במאי.

הכניסה חופשית. שעות פתיחת התערוכה: ראשון-שבת, 10:00-14:00.

ציור של עומר אודוין מתוך התערוכה. צילום: אורנה אודוין

דרושים: מדריכים בצהרון לילדים בגיל הרך של עמותת “האומץ להיות”. העבודה היא במשמרות של 3 שעות מדי יום, באזור המרכז. דרוש ניסיון / רקע בהדרכה וחינוך, אמינות, יושרה ואהבה לילדים.

ללוח המשרות המלא של “שווים בתעסוקה” הקליקו כאן >> https://jobs.shavvim.co.il/jobs/


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות