נושאים קשורים

עם אוטיזם ודרגות על הכתפיים: המסע המרגש של חיילי “תתקדמו”

שלושה קצינים חדשים על הספקטרום עמדו השבוע על מגרש המסדרים בבה"ד 15. מי שהיה צריך הוכחה ש"גם הם יכולים" – קיבל אותה בענק. טור אישי מיוחד של אודי הלר

כבוד: מרכז “נא לגעת” מועמד לפרס בינלאומי יוקרתי

זוהי הפעם הראשונה שארגון ישראלי מועמד לפרס הבינלאומי של פורום העסקים לאנשים עם צרכים מיוחדים הבריטי

האם קיים סיוע משפטי למתמודדי נפש מול הוצאה לפועל?

במדור "שאלו בנפשכם" מוזמנים מתמודדי נפש ומשפחות לשאול שאלות על זכויות בכל תחומי החיים – וכתבנו אמיר שטיין יענה. והפעם: איזו עזרה משפטית ניתן לקבל מול גורמי האכיפה?

לכבוד החג: קצבאות ביטוח לאומי הועברו מוקדם לזכאים

כפי שדווח ב"שווים", קצבאות הנכות הוקדמו ב-10 ימים בשביל לאפשר היערכות לפסח. מחר יועברו גם המענקים המיוחדים שאישרה הממשלה לנפגעי המלחמה. כל הפרטים
הסתדרות 480-100

ניצול מהנובה: “50 מהשורדים התאבדו”. משרד הבריאות: הנתון אינו נכון

הדברים נאמרו בוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, שהתכנסה לדון במצוקת שורדי הטבח. ח"כ אלהרר: "יש כאלה שהמדינה לא יודעת מה עלה בגורלם"
ראשיאוטיזםבצל המצב: פסטיבל "מקומות שמורים" בחול המועד פסח

בצל המצב: פסטיבל “מקומות שמורים” בחול המועד פסח

הפסטיבל, שמיועד לילדים ובוגרים על הרצף, יכלול השנה גם התייחסות מיוחדת למאורעות ה-7 באוקטובר

פסטיבל מקומות שמורים. התמונה צולמה במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים המופק ע”י תיאטרון חיפה (צילום: ג’ראר אלון)

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

פסטיבל “מקומות שמורים”, להצגות ומופעים מונגשים לילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי, ייערך זו השנה השישית בחול המועד פסח – בין 23-26 באפריל במרכז מנדל ביפו. כל המופעים בו יהיו מותאמים עבור אנשים עם מוגבלויות.

למידע על המופעים ולרכישת כרטיסים הקליקו כאן

הפסטיבל נוסד ומנוהל על ידי אור אלתרמן ברנע ושרון גבריאלוב. השנה הוא ייערך בסימן רגישות יוצאת דופן על רקע המלחמה ואירועי ה-7 באוקטובר. “אלפים איבדו את המקום הבטוח שלהם, נעקרו מביתם ולעיתים גם ממשפחותיהם”, נכתב בהזמנה לפסטיבל. “רבים מהם סובלים מפוסט טראומה, חרדות ופחדים. בעלי צרכים מיוחדים חווים כמובן את הבלבול והחרדה בעוצמות גבוהות אף יותר”.

הפסטיבל השנה כולל 6 הפקות לילדים (מתוכן שלוש בכורות), שתי הפקות למבוגרים, מיצב וידאו ומתחם קמפינג חושי. בין המופעים: מסע תיאטרלי בין ספרים, סיפור חברות של מורה ומסטיק, ומופע השתתפותי העוסק בניסיונות בני האדם לתקשר עם חייזרים.

צילום: בועז ניר שלום

ההופעות יתרחשו במרחבים מכילים ותומכים, המאפשרים לילדים לשקוע בעולם האמנות והדמיון ללא הצפה חושית. הפסטיבל מופק ומגובש בעזרת צוות מייעץ על הרצף ובהשתתפות אנשים על הרצף. לדברי המארגנים, הפסטיבל מוגדר כרגיש ונגיש ומותרות בו כל ההתנהגויות – כמו להסתובב באולם, לדבר ולצעוק.

מלבד מופעי הילדים, מציג הפסטיבל גם השנה תוכנית ערב המיועדת לבוגרים על הרצף האוטיסטי, גילאי 15 ומעלה. כמו כן, השנה תתקיים גם מסגרת מיוחדת המוקדשת כולה למשפחות מפונים, ללא עלות (בתמיכת הפדרציות של צפון אמריקה).

את הפסטיבל מפעילה עמותת מקומות שמורים, והוא נערך בתמיכת מפעל הפיס.

לעוד מידע על המופעים ולרכישת כרטיסים הקליקו כאן

************************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova
************************

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות