נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויות"לנרמל את הנכות": הלוחמים-דוגמנים החדשים של רנואר

“לנרמל את הנכות”: הלוחמים-דוגמנים החדשים של רנואר

תכירו את אלון קמינר, שאיבד שתי ידיים, רגל ועין במלחמה, ואת חבריו לשיקום משיבא, שמככבים בקמפיין האופנה החדש: "זה לשים את זה בפרונט, דווקא בקמפיין של יופי"

הדוגמנים של רנואר. צילום: יונתן וייצמן

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

בטח יצא לכם להיתקל לאחרונה בקמפיין האופנתי החדש של חברת “רנואר”. לצד הפרזנטורים הקבועים, הופיעו על המסך גיבורי ה-7.10 והמלחמה קטועי הגפיים בהצדעה לישראלים ולישראליות שהקריבו את גופם למען הגנת המולדת.

מי שעומד מאחורי הקמפיין המרגש הוא אלון קמינר (26), שמספר ש”הרעיון הגיע כשיצאתי מהשיקום לרחוב”. קמינר שירת במילואים כסגן מפקד יחידת סנפיר ואיבד את שתי ידיו, רגלו ועינו במהלך פעילות מבצעית. כשיצא ממחלקת השיקום במרכז הרפואי שיבא, הרגיש את הצורך לנרמל את הנראות של קטועי הגפיים במרחב הציבורי. “הרגשתי שונה וחריג בנוף מצד האנשים ברחוב”, הוא אומר. בעקבות אותה חוויה הוא חיפש דרך שבאמצעותה יוכל לגרום לציבור לקלוט יותר טוב את קטועי הגפיים שחזרו מהמלחמה.

היוזם של המהלך. אלון קמינר בקמפיין. צילום: יונתן וייצמן לרנואר

הוא פנה עם הרעיון לחברת האופנה “רנואר”, והיא הסכימה לשתף פעולה ולהפיק קמפיין לקולקציית הקיץ החדשה שלה, יחד איתו ועם חבריו למחלקת השיקום. “זה כאילו להגיע ולשים את זה בפרונט, דווקא בקמפיין אופנה, דווקא בקמפיין של יופי”, מסביר ניב שטייף, אחד המשתתפים בקמפיין. שטייף, שהוקפץ מיד עם פרוץ המלחמה למילואים בשייטת 13, נפצע מפגיעת נ”ט, וכתוצאה מכך ידו השמאלית נקטעה והוא נותר משותק מהאגן ומטה. “המדינה עדיין לא ערוכה לכמות הקטועים שיעברו ברחוב ובמעברי חציה ויסתובבו בכל הארץ, ולכן יש לנרמל את זה”, הוא אומר.

******************
עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

*****************

בקמפיין משתתפים גיבורים נוספים, ובהם בן בנימין (29) וגלי סגל (27), זוג מאורס שצפוי להתחתן בקיץ הקרוב, אשר איבדו את רגלם הימנית מפגיעת רימון במהלך הטבח ברעים; אלישע פופ (22), לוחם גבעתי שנפצע מפגיעת אר-פי-ג’י במהלך התמרון הקרקעי בעזה ואיבד את רגלו הימנית; ושמעון כהן (26), ששירת בקבע בגולני ואיבד אף הוא את רגלו כתוצאה מירי אר-פי-ג’י.

בקרוב החתונה. גלי סגל ובן בנימין. צילום: יונתן וייצמן לרנואר

היוזמה, שזכתה מאז השקתה לתמיכה של גופים וארגונים רבים, וביניהם עמותת “נגישות ישראל”, קרתה במקביל לאחוזים ההולכים וגדלים של אזרחים ונכי צה”ל שנפצעו בשבת השחורה ובמלחמה. לפי נתוני הביטוח הלאומי, מאז ה-7 באוקטובר יותר מ-60,000 ישראלים קיבלו הכרה ראשונית על ידי המוסד כנפגעי פעולות איבה, בגוף או בנפש. גם בצה”ל המספרים גדולים. עד עתה דווח כי יותר מ-13,000 חיילים נפגעו במלחמה, בגוף או בנפש. לפי ההערכות, עד לסוף השנה יגיע מספר הנפגעים הכללי ל-100,000 ויותר.  

הפרסומת של רנואר

בתוך הנפגעים יש גם קטועי גפיים רבים – ישראלים שאיבדו ידיים או רגליים או גם וגם. לכן, הקמפיין החדש שם לעצמו למטרה “לנרמל את המראה של מאות הצעירים קטועי האיברים המשתחררים ממחלקות השיקום לרחובות בכל רחבי הארץ ולהקל על כל הצדדים את חזרתם והשתלבותם בחברה”.

מאחורי הקלעים של הקמפיין

יפעת פסטרנק, סמנכ”לית השיווק של “רנואר”, מסרה בהודעה לעיתונות: “אני שמחה שהייתה לנו הזכות לתת במה למהלך שיוביל בתקווה לשינוי בתפיסת היופי של הצעירים בישראל. אלו הם הישראלים החדשים. ככה אנחנו נראים עכשיו ועלינו להתגאות במי שאנחנו. יחד”.

ספיר בן משה הוא סטודנט למזה"ת ותקשורת, פעיל "לינק20", אדם במגוון האוטיסטי

כתבות אחרונות