נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיחדשותרמי ואלמה פונו מביתם – והתחילו להתנדב ב"אקים"

רמי ואלמה פונו מביתם – והתחילו להתנדב ב”אקים”

אחרי שנאלצו להתפנות בתחילת המלחמה, החליטו בני הזוג לעזור לאנשים עם מוגבלות שכלית להקים ולטפח גינת ירק. "חיפשנו דרך להרגיש משמעותיים, זה ממלא אותנו"

חיפשו להתנדב. רמי ואלמה

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

מלחמת חרבות ברזל אילצה רבים לעזוב את ביתם ולעבור למקומות בטוחים יותר. אלא שיש ביניהם כאלה שהחליטו לנצל את המצב הגרוע הזה – כדי לעזור לאחרים.

רמי מרציאנו ואלמה הורוביץ, בני זוג בשנות ה-50 לחייהם מכפר יובל שבצפון, פונו מביתם בתחילת אוקטובר ועברו לחיפה. בני הזוג חיפשו דרך לעזור בתקופה המלחמה, ופנו לעמותת אקים חיפה, שפועלת למען אנשים עם מוגבלויות במספר תחומים. לאחר שיחה עם מנהלת תחום הפנאי, עדי גילת אסולין, הוחלט שבני הזוג יתנדבו במתחם גן אור החדש בתחום הגינון – זאת בעקבות אהבתם של בני הזוג לתחום.

“אהבתי את זה שאנשים שמפונים מביתם מחפשים להגשים את עצמם בנתינה לאחר”, אומרת אסולין. “שיבצתי אותם לגן אור ונוצר קשר טוב”. בשל החיבור שנוצר בין בני הזוג לאנשים במקום, אסולין חיברה אותם גם לדיור בקהילה של העמותה. “הדיירים מאוד אוהבים את הפעילות איתם”, מעידה אסולין.

מרציאנו עצמו מעיד שהפעילות בדיור ובמתחם חיזקה אותו בתקופה הזאת. “אני נהנה מהשמחה של האנשים, המטפלים והמדריכים”, הוא אומר. “המפגשים איתם מחזקים אותי וגורמים לי להיות אופטימי”.

“הדיירים מאוד אוהבים את הפעילות איתם”. עובדים בגינה

כמו בת זוגו, גם מרציאנו אוהב את תחום הגינון ומספר שבזכות ההתנדבות חזר לעסוק בזה: “בשבילי אין כמו מגע עם האדמה והצמחים. קיבלנו פידבק של אהבה ורצון לעזור, ואני רואה בזה את הערך של עזרה ללא גמול, למרות הסיטואציה שאנחנו חווים כרגע”.

לדברי הורוביץ, הייתה סיבה מיוחדת בגללה בחרו להתנדב דווקא באקים חיפה. “חיפשנו דרך להרגיש משמעותיים, להעניק ולחבר את הדיירים, התלמידים ואנשי הצוות אל האהבה שלנו – הגינון”, היא אומר.

ביחד עם הדיירים והתלמידים, הקימו בני הזוג גינת ירק. “הכרת התודה מכולם כל כך ממלאת אותנו שזה שווה הכל”, הם מעידים.

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

השבוע הוא שבוע ההתרמה לעמותה, כשהשיא שלו הוא באירוע חנוכת בית הספר גן אור, בית ספר חדש לאנשים עם צרכים מיוחדים, בו התנדבו בני הזוג. בנוסף אליו קם גם מרכז היום “אורון”. המתחם החדש, שהוקם בשיתוף ארגונים ורשויות נוספות, נחשב למתחם החינוך והשיקום העדכני ביותר באזור הצפון, שיעניק את הטיפול ברמה הכי גבוהה לקהילת האנשים עם מוגבלויות.

בכניסה לבית הספר הוקמה פינת הנצחה לאריק ורות פרץ ז”ל. רות הייתה נערה בת 16 עם שיתוק מוחין, שבילתה במסיבת הנובה ב-7 באוקטובר ונרצחה ביחד עם אביה, אריק.

יליד 1998, רווק. נולד עם חולשה בפלג גוף שמאל. כותב מגיל 14 סדרות. משחק טניס כיסאות גלגלים באופן תחרותי

כתבות אחרונות