נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיאוטיזםכוכבי הסרט החדש: נער אוטיסט ורוברט דה נירו

כוכבי הסרט החדש: נער אוטיסט ורוברט דה נירו

"עזרא", שיעלה לאקרנים בסוף החודש, הופך את סיפורו של אב לבן על הרצף לשעה וחצי מרגשות וכנות בכיכובם של חלק מהשמות הגדולים ביותר בהוליווד. גם בהפקת הסרט השתתפו אוטיסטים

מתוך הסרט "עזרא". צילום: יח"צ
מתוך הסרט “עזרא”. צילום: יח”צ

את זה לא רואים כל יום: נער אוטיסט מככב יחד עם רוברט דה נירו, וופי גולדברג ושמות גדולים נוספים מהוליווד בסרט “עזרא”, שיעלה בבתי הקולנוע בארה”ב בסוף החודש, ה-31 במאי.

הדרמה “עזרא” עוקבת אחר אבא המתמודד עם קשיי החיים שמחליט לברוח יחד עם בנו האוטיסט בן ה-11 לטיול חוצה מדינות, במטרה ליצור קשר עמוק יותר עם הבן. בזמן הזה, סבו של הילד וה-FBI “יושבים על הזנב” שלהם בניסיון לבלום את ההימלטות.

התסריט של “עזרא” נכתב על ידי טוני ספירידאקיס, והוא מבוסס על ניסיונו האישי כאבא שלומד לקבל את זה שהוא לא צריך “לתקן” את האוטיזם של בנו.

הילד עזרא מגולם על ידי וויליאם א. פיצג’רלד, בן 15, שנמצא על הספקטרום האוטיסטי. זו העבודה הראשונה שלו כשחקן. בנוסף לדה נירו ולגולדברג, צוות השחקנים כולל גם את בובי קנוואל ורוז ביירן.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


אלכס פלאנק, מפיק-שותף בסרט, אוטיסט בעצמו, פעל כדי להבטיח ייצוג אותנטי לדמות של עזרא. “היינו מוכנים ללהק רק שחקן אוטיסט לתפקיד הראשי, כי הליהוק האותנטי הוא כל כך חשוב”, הסביר פלאנק. “עודדתי את וויליאם להביא את הטוויסט שלו לדמות וביקשתי מכולם לתת לו את המרחב להתנסות בדברים. יש כמה שורות שהוא הביא מעצמו שהפכו את הדמות הזו לשלו”.

העומדים מאחורי הסרט ציינו שנעשה מאמץ מיוחד לכלול בצוות ההפקה אנשים עם ניסיון אישי ומשפחתי עם אוטיזם. לדבריהם, לאורך התהליך הם הקרינו את הסרט לחברים בקהילת האוטיזם כדי לקבל מהם משוב. בנוסף, כתוביות הסיום של הסרט נוצרו ב-Exceptional Minds, תוכנית אמנות דיגיטלית למבוגרים עם אוטיזם.

“הייתה לנו הזדמנות נדירה לערב את קהילת האוטיזם בליבת הסרט הזה”, אמר ספירידאקיס, “ואני אסיר תודה על כך שהמפיקים וכל המעורבים הלכו על זה עם כל הלב”.

“עזרא”, כאמור, יעלה לאקרנים בארה”ב ב-31 במאי.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות