נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"
הסתדרות 480-100

במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיחדשנותזוכה בתחרות: שרוול לטיפוס קירות עבור קטועי יד

זוכה בתחרות: שרוול לטיפוס קירות עבור קטועי יד

באתגר השנתי של TOM הוכרזו ארבעה זוכים על פיתוחים טכנולוגיים חדשניים לאנשים עם מוגבלויות, ביניהם גם רצועה שתאפשר לאנשים עם CP לצייר, אפוד שיקום ועזר היגייני, במטרה לשפר את חיי היומיום שלהם

צילום: יח"צ TOM
צילום: יח”צ TOM

לאחר ארבעה חודשי עבודה מאומצים, הוכרזו הזוכים באתגר החדשנות העולמי של (TOM (Tikkun Olam Makers  לשנת 2024. תחרות זו, שמטרתה לפתח פתרונות טכנולוגיים המסייעים לאנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם, הסתיימה באירוע וירטואלי מרגש שבו הוכרזו הזוכים בארבע קטגוריות עיקריות: ספורט ופעילות גופנית, מוסיקה ואמנות, חירום ושיקום וחיי יומיום. במסגרת התחרות חולקו פרסים בסך כולל של 20 אלף דולר.

בקטגוריית ספורט ופעילות גופנית, זכה צוות מאוניברסיטת California Polytechnic שפיתח שרוול נגיש המאפשר לקטועי יד לטפס על קירות טיפוס באופן תחרותי. בקטגוריית מוסיקה ואמנות, צוות מהמכון הטכנולוגי חולון זכה עם פיתוח רצועת יד המאפשרת לאנשים עם שיתוק מוחין (Cerebral Palsy) לאחוז בכלי יצירה ולצייר.

צילום: יח"צ TOM
צילום: יח”צ TOM
השרוול המיוחד. צילום: יח"צ TOM
השרוול המיוחד. צילום: יח”צ TOM

בקטגוריית חירום ושיקום, צוות ממכללת אורט סינגלובסקי בתל אביב זכה עם אפוד המסייע בשיקום קטועי גפיים עליונות ומאמן אותם לקראת שימוש בפרוטזה. בקטגוריית חיי יום-יום, זכה צוות מאוניברסיטת Widener בפנסילבניה עם פיתוח עזר לנשים עם כאבים כרוניים בפרקים ובידיים, המאפשר שימוש נוח במוצרי היגיינה נשית.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


צילום: יח"צ TOM
צילום: יח”צ TOM

הזוכים באתגר השנה הצטרפו לשורה של פרויקטים מוצלחים משנים קודמות, כגון מתקן שמאפשר לילדים בעלי מוגבלות לקפוץ ולשחק בעצמם, וכלים שעוזרים לאנשים עם מוגבלויות להתלבש ולהתפשט בכוחות עצמם.

באתגר החדשנות העולמי השנתי של TOM, המתקיים זו השנה הרביעית ברציפות, משתתפים צוותים של מייקרים, אנשי מקצוע וסטודנטים מעולם העיצוב, ההנדסה, והריפוי בעיסוק מכל רחבי העולם. המטרה המרכזית של האתגר היא ליצור פתרונות טכנולוגיים חדשניים שיאפשרו לאנשים עם מוגבלויות לחיות חיים עצמאיים וטובים יותר. כל הפתרונות שהוגשו לתחרות מתווספים לספריית הפתרונות המקוונת בקוד פתוח, כך שכל אדם בכל מקום בעולם יוכל להשתמש בהם.

השנה נרשמו לאתגר כ-400 משתתפים מ-20 מדינות, רובם סטודנטים מ-54 אוניברסיטאות ו-14 בתי ספר תיכוניים, שהגישו 116 פרויקטים. מתוכם נבחרו 30 פרויקטים לשלב הגמר, ומהם נבחרו ארבעת הזוכים במקום הראשון בכל קטגוריה, שזכו בפרס בסך 3,000 דולר כל אחד. בנוסף, חולקו פרסים בסך 1,000 דולר לכל פרויקט שנבחר כמנצח בקטגוריות המיוחדות: פרס עיצוב מכליל, פרס עיצוב נגיש ופרס התיעוד הטוב ביותר.

חבר השופטים המכובד כלל מומחים מעולמות המוגבלויות, הטיפול, השיקום והחדשנות, בהם Bryce Johnson, מעצב ראשי במעבדת הטכנולוגיה המסייעת של מיקרוסופט וממציא השלט האדפטיבי של Xbox, פסקל ברקוביץ’, ספורטאית פראלימפית ומרצה, ומיכל רימון, מנכ”לית נגישות ישראל.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות