נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשימאמרים מיוחדיםספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של "מיוחדים"

ספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של “מיוחדים”

זה לא פשוט למצוא זוגיות וחברות בתור אדם עם מוגבלות. עם זאת, אתר ההיכרויות שהוקם לפני כשנה מצליח להפגיש לא מעט זוגות מאושרים. זה מה שקורה בשטח

המפגש של "מיוחדים" בפארק הירקון. צילום: באדיבות אתר "מיוחדים"
המפגש של “מיוחדים” בפארק הירקון. צילום: באדיבות אתר “מיוחדים”

מי אמר שלאנשים עם מוגבלות אין “טינדר”? גולשי אתר “מיוחדים” שהושק לפני כשנה בוולנטיינ’ס דיי (ה-14 בפברואר), כפלטפורמה לאנשים עם מוגבלויות למציאת חברות וזוגיות, הגיעו אמש למפגש בתל אביב – ממנו יצא סיפור אהבה חדש.

בשנה שעברה, קהילת האתר ערכה מפגש “ספיד דייטינג” מוצלח בבית קפה בגבעתיים, שממנו יצאו חברויות רבות ושידוכים מוצלחים. המסורת הזו נמשכה, כשביום רביעי האחרון התקיים מפגש היכרויות נוסף בפארק הירקון. באירוע, שנוצר בשיתוף פעולה עם ארגון על”ה (ערכים לפני הכל), השתתפו כ-30 צעירים וצעירות שיצאו מהבית כדי להכיר חברים ולחפש אהבה.

המפגש בפארק הירקון. צילום: באדיבות אתר "מיוחדים"
המפגש בפארק הירקון. צילום: באדיבות אתר “מיוחדים”

“זה ציבור ענק שאף אחד לא רואה אותו, אז לקחנו על עצמנו להנגיש לו את כל מה שקשור בחברות ובזוגיות”, הסביר מנכ”ל מיוחדים שלמה ביטון. “אנחנו יודעים שאצל חלק מהאנשים המיוחדים מעגל החברים מאוד מצומצם, ופה הצלחנו לשבור את המעגל, על מנת להרחיב אותו”. ביטון סיפר שהאירוע האחרון של קהילת האתר היה מוצלח, ושיתף שאפילו יצא משם זוג טרי שנמצא בימים אלו בהתקדמות במערכת היחסים.

“הייתי כמעט מיואש מכל הסיפור של זוגיות”

שלמה לוין (41) הוא מושתל ריאות מכפר חב”ד, העובד כטבח בחברת קייטרינג. לוין שיתף כי הוא הגיע לאתר “מיוחדים” דרך אמו, שחיפשה לו מקום שבו יוכל למצוא זוגיות וחיי חברה. לוין סיפר על הקושי שהיה לו לפני “מיוחדים” במציאת זוגיות. “לאנשים שעובדים, ויש להם נטייה לטבוע בעבודה שלהם, אין זמן למצוא זוגיות. זה קשה ככה. הייתי כמעט מיואש מכל הסיפור הזה של זוגיות”.

“כשאמא שלי רשמה אותי לאתר, בהתחלה אמרתי ‘בסדר, נזרום’. במפגש הספיד-דייט לפני שנה בבית הקפה היה לי ממש כיף, והרגשתי סיפוק”, הוא משחזר. על המפגש באירוע אמש עם בת זוגו, סיפר: “יום קודם אמא שלי ושלמה דיברו בטלפון לגבי שידוך, והוא סיפר לה שיש בחורה שכנראה תתאים לי. למזלי, גם אני וגם היא חיפשנו זוגיות, ורצה הגורל ונפגשנו אתמול. היה ממש כיף, והיום אפילו קבענו לדייט נוסף”.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova


הדייט של לוין הייתה ענת (שם בדוי) מורה בבית ספר לחינוך מיוחד בחולון בת 43 עם שיתוק מוחין. היא אומרת שנתקלה ב”מיוחדים” אחרי שיטוט ברשת, והחליטה לנסות את מזלה באתר. “אמרתי לעצמי ‘מה יש להפסיד? אולי יהיה משהו חדש’, כי עד אז הייתי לבד”.

כמו לוין, גם ענת שיתפה בקשיים שנתקלה בהם בזמן שניסתה למצוא זוגיות. “באיזשהו מקום נפלתי בין הכיסאות. אני מתמודדת עם נכות, אבל קוגניטיבית אני סבבה. בחור רגיל מבחינה מנטלית לא יתחיל איתי. ידעתי שמה שמצאתי זה לא מה שחיפשתי”, היא מסבירה. “המעגל החברתי שלנו, אנשים עם מוגבלויות מכל הסוגים, הוא מאוד מצומצם, כי אין הרבה מקומות חברתיים ללכת אליהם ואין אצלנו שדכנים ושדכניות. זה כאילו חיה שלא קיימת. אז אנחנו אובדי עצות בעניין. עם זאת, כשיש אתר כמו ‘מיוחדים’ שאנשים עם מוגבלויות באשר הם יכולים להתחבר לאחרים מבלי לצאת מהבית, זה פשוט מבורך”.

חודשים מאז שעזבה את האתר, כי לא הצליחה למצוא בו שידוך, החליטה ענת לתת צ’אנס נוסף בעקבות הצעה של חבר, והלכה למפגש בפארק הירקון. “כשהייתי צריכה לבחור בן זוג לדבר איתו, בחרתי את שלמה. לא ידעתי למה, אבל הרגיש לי נכון. אמרתי לו שיש לי אינטואיציה בריאה. היום אני מבינה ששום דבר לא קורה במקרה”, היא אומרת.

בעקבות המלחמה, הפעילות של הארגון דעכה, אך ביטון שיתף בשיחתנו שמתוכנן להיערך מפגש היכרויות נוסף בט”ו באב, חג האהבה היהודי. עד אז, נמשיך לקוות לשמוע על עוד סיפורים רומנטיים וחברויות חדשות שנולדות בתוך הקהילה המיוחדת.

ספיר בן משה הוא סטודנט למזה"ת ותקשורת, פעיל "לינק20", אדם במגוון האוטיסטי

כתבות אחרונות