נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"
הסתדרות 480-100

במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיחדשותמחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מהמחקר, שנערך ביפן, עולה כי המגיפה גרמה לעלייה משמעותית בסימני דיכאון בקרב מתבגרים בני 16, בעוד שמתבגרות לא חוו עלייה יוצאת דופן. מובילת המחקר: "יש לעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש"

צילום אילוסטרציה

מחקר חדש שפורסם בכתב העת של האקדמיה האמריקאית לפסיכיאטריה של ילדים ובני נוער (JAACAP) חושף כי מגפת הקורונה גרמה לעלייה משמעותית בתסמיני הדיכאון בקרב בנים בני 16 ביפן, בעוד שבנות בגיל זה לא חוו עלייה דומה.

המחקר, שנערך בטוקיו בקרב 2,034 מתבגרים, מצא כי תסמיני הדיכאון בקרב בנים עלו בצורה ניכרת במהלך המגפה, במיוחד בסוף השנה הראשונה למגפה ובתחילת השנה השנייה. לעומת זאת, העלייה בתסמיני הדיכאון בקרב בנות הייתה במסגרת השינוי הטבעי הצפוי לגיל זה ולא הייתה עלייה יוצאת דופן מעבר למה שניתן היה לצפות באופן טבעי.

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

המחקר התבסס על נתונים שנאספו בצורה רציפה ממדגם מתבגרים בטוקיו, והשווה בין התסמינים של בני 16 לפני המגפה (פברואר 2019 עד פברואר 2020) לבין התקופה במהלכה (מרץ 2020 עד ספטמבר 2021). החוקרים השתמשו בשאלון קצר למצב רוח ותחושות כדי למדוד את תסמיני הדיכאון.

ד”ר מריקו הוסוזאווה מהמרכז הלאומי לבריאות גלובלית ורפואה, שהובילה את המחקר, הדגישה את החשיבות של המשך מעקב ותמיכה בבריאות הנפש של מתבגרים. “הממצאים שלנו מצביעים על הצורך לשנות נורמות חברתיות ולעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש,” אומרת הוסוזאווה. “יש להמשיך ולהצטבר ראיות מדעיות כדי לשפר את ההיערכות למגפות עתידיות ולבנות חברה עמידה יותר”.

המחקר מדגיש את הצורך בגישות תמיכה ומניעה לבריאות הנפש של מתבגרים, במיוחד בקרב בנים, כדי להתמודד עם ההשפעות המתמשכות של מגפת הקורונה.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות