נושאים קשורים

הדרום והצפון מופקרים – גם בחינוך המיוחד

חברת הכנסת לשעבר שירלי פינטו במאמר ראשון לאתר "שווים": "משרד החינוך לא יכול להמשיך להסתתר מאחורי התירוץ של מצוקת כוח אדם. די, מספיק"

אבישי כבר חודש בבית: “אסרו עלינו לדבר עם המחנכת שלו”

בן ה-10, על הרצף האוטיסטי, עבר למסגרת חדשה וחווה התפרצות רגשית – שלטענת הוריו הובילה להתנכלות מצד צוות ההוראה: "נאסר עלינו לפנות ישירות למורה, ליועצת או למשלב". תגובת משרד החינוך: "עובדים על פתרון נכון עבור התלמיד"

אישום: הורחק מבתו עם המוגבלות – ותקף אותה מינית שוב

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד תושב הדרום, בן 50, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים במשפחה נגד בתו עם צרכים מיוחדים

הנער על הרצף האוטיסטי שמפיח חיים בבלוטים

נדב שמעוני, בן 17 מכפר ביל"ו, מצא תחביב מיוחד שהפך לעסק כלכלי – הוא מייצר דמויות מיוחדות בהתאמה אישית על בלוטים. אמו מספרת: "יש לנו אלפי בקשות מאנשים"במצוקה בגלל המלחמה? איפה תוכלו לקבל טיפול ללא תשלום

משרד הבריאות מפרסם את מספרי הטלפון של מרכזי החוסן ומרכזי החירום והתמיכה הרגשית של קופות החולים, המספקים טיפולים נפשיים ללא עלות
ראשיחדשותיובל מעתוק ואחיה שעל הרצף בקמפיין חדש: "זה הניצחון שלי"

יובל מעתוק ואחיה שעל הרצף בקמפיין חדש: “זה הניצחון שלי”

קבלו תמונה ראשונה של האחים קובי ויובל מסט הצילומים, לאחר שנבחרו לייצג חברה לבגדי ספורט. תפסנו אותם לשיחה קצרה

קובי ויובל מעתוק בתמונה ראשונה מהקמפיין המשותף

מדור “שווים סיפור” מתפרסם בחסות מפעל הפיס

“לראות את קובי על סט הצילומים, זה הניצחון שלי”, כך אמרה יובל מעתוק, זוכת העונה האחרונה של “האח הגדול”, לאחר שנבחרה לייצג ביחד עם קובי אחיה, בחור על הרצף, את SPORTYWOLF, חברה ישראלית לבגדי ספורט.

מעתוק, בת 28 מתל אביב, נכנסה בשנה שעברה לבית “האח הגדול” על מנת להעלות את המודעות לאוטיזם למען אחיה ולמען כל הקהילה. בסיום העונה היא הוכתרה כמנצחת הגדולה, לאחר שסחפה מדינה שלמה עם סיפורה האישי.

מאז הסתיימה התוכנית, המשיכה מעתוק לפעול למען קהילת האנשים עם המוגבלויות על מנת למנף את הזכייה ולהפיץ לכולם את המסר: “אוטיסט זה לא קללה”.

עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 5 שקלים בממוצע בחודש. לתרומה הקליקו >>> https://bit.ly/Shavvim-igul-letova

כאמור, אתמול היא הצטלמה עם אחיה קובי לקמפיין לחברת בגדי הספורט. על סט הצילומים קובי ריגש את יובל עד דמעות, כששר את “שווים” – השיר שמייצג את כל הקהילה. “לשמוע את קובי שר את ‘שווים’, השיר שמלווה אותנו מהיום שהוא יצא וליווה אותי לאורך כל האח הגדול, זה הניצחון שלי”, אמרה מעתוק. “כולנו שווים, חברים שלי. באותה המידה ובאותה הרמה”.

עם כל האהדה הרבה שמקבלת מעתוק מרגע יציאתה מהאח הגדול, לא כל התגובות טובות ומפרגנות. בפברואר האחרון גולשת בשם ג’יזל לוי כתבה למעתוק: “חבל שהאח המפגר שלך נולד. אם הוא היה מת, הוא היה חוסך מאיתנו את הכיעור שלו”. בתגובה תבעה מעתוק את לוי, והמשפט מתנהל עד היום.

בימים אלה עובדת מעתוק על הרצאה ביחד עם אחיה קובי, בה הם ישתפו בסיפורי הילדות המשותפת שלהם. במהלך ההרצאה הם יגישו מצגת שתנגיש את כל התוכן גם לאנשים שמתקשים להבין. “אני עושה את זה כדי שכולם יוכלו ליהנות וללמוד”, אמרה ל”שווים” לאחר שהודיעה על ההרצאה.

מעבר להעלאת המודעות לקהילה, תוכל כעת מעתוק גם להוכיח לכולם, שאנשים על הרצף, יכולים גם לעשות דברים גדולים. “לגבי המלאכים שלנו? הם כבר כמה רמות מעלינו והם באו לעשות את העולם שלנו טוב יותר”, היא אומרת.

יליד 1998, רווק. נולד עם חולשה בפלג גוף שמאל. כותב מגיל 14 סדרות. משחק טניס כיסאות גלגלים באופן תחרותי

כתבות אחרונות