צפו: כשכלב נכה פוגש אדם עם מוגבלות

פרויקט מרגש בארצות הברית: כלבים הסובלים משיתוק עוברים הכשרה ומסייעים לאנשים עם צרכים מיוחדים

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
מערכת שווים

הכלב הוא ידידו הטוב של האדם, זה כבר כולם יודעים. אבל מתברר שגם כלב עם מוגבלות יכול לתרום לא מעט לבני האדם, במיוחד כשמדובר באנשים עם מוגבלות.

 לצפייה בכלבים בפעולה:

ארגון בשם Dharma Rescue, הפועל להצלת כלבים וחתולים בעיר טורנס שבמדינת קליפורניה, השיק לאחרונה תוכנית מיוחדת במינה בשם DAWGS – Disabled Animals Who Generously Serve (בעלי חיים עם מוגבלות שמשרתים בנדיבות).

במסגרת התוכנית מכשירים בארגון כלבים מבוגרים וכלבים עם מוגבלות להיות כלבי תרפיה מוסמכים. בתום ההכשרה הם יוצאים, יחד עם המטפלים שלהם, אל הקהילה ופוגשים כל מי שמבקש ליהנות מקצת עידוד והרבה שמחה: ילדים עם צרכים מיוחדים בבתי ספר ובבתי חולים, בוגרים עם מוגבלות ואנשים מבוגרים.

משרתים בנדיבות. הכלבים של פרויקט DAWGS. צילום מאתר Dharma Rescue

לפי דיווח של רשת abc, הכלבים משתתפים בין השאר בתוכנית קידום יומית לבוגרים עם מוגבלות בעיר טורנס. "הם מחכים בהתרגשות לבואם של הכלבים", מספרת צ'ריס אנל, מנהלת הפעילויות של התוכנית. "מדובר בבוגרים שחיו עם מוגבלות כל חייהם והתרגלו לעובדה שמתייחסים אליהם רק כאל אנשים עם מוגבלות".

לדברי אנל, רוב החברים בתוכנית מעולם לא היו בסביבת בעלי חיים, אבל מהרגע הראשון היא הרגישה שהחיבור עם הכלבים המיוחדים יהיה נכון. "יש כאן אנשים עם מוגבלות שמקבלים הזדמנות לראות בעלי חיים עם מוגבלות שחיים חיים שמחים", מוסיפה אודרי מקייב מ- Dharma Rescue.

רוב הכלבים שבטיפול הארגון סובלים משיתוק חלקי. חלקם עברו תאונות, חלקם חוו התעללות, וכולם ננטשו על ידי הבעלים הקודמים שלהם. חלק מהכלבים אף נעזרים בהתקן מיוחד – מעין כיסא גלגלים – שמחליף למעשה את רגליהם האחוריות המשותקות ומסייע להם ללכת.

 הארגון עוסק בהצלת כלבים וחתולים משנת 1995. הוא מספק להם מקלט, מזון וטיפול רפואי ועוזר להם להשתקם. "מסע ההצלה שלנו לימד אותנו לטפל בכלבים וחתולים שעברו התעללות, חלו במחלות קשות וסובלים ממוגבלויות שונות", נכתב באתר Dharma Rescue.

יש לציין כי אחרי השיקום מועברים כל הכלבים למשפחות מאמצות. גם שם, מקווים מייסדי הארגון, ימשיכו הכלבים האלה ללמד בני אדם איך לאהוב, לכבד וגם להתגבר על מכשולים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

קראו עוד בשווים


דברים מוזרים שקרו לי בזינזאנה


קרא עוד »


צפו בריקוד שגרם לאמריקה לבכות


קרא עוד »


סדרות הטלוויזיה שיראו לכם את עצמכם


קרא עוד »

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

עידן מוטולה

פרסומות

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״