"אם הסייעת לא איתי בכיתה, הילדים האחרים מציקים לי"

המכתב המרגש של מטר בן ה-11 לשר החינוך רפי פרץ: "בבקשה, אל תורידו את שעות הסייעות"

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
קשה לי להיות בלי הסייעת המדהימה שלי, פרחיה. הילד מטר

אתמול בבוקר, בעודו צופה במבזק החדשות בטלוויזיה, פרץ לפתע מטר בן ה-11 בבכי. "מה?" הוא צעק בתדהמה, "איזה בני ביפ". מטר, מספרת אמו איילת, משתמש במילה הזו כשהוא רוצה להימנע מלקלל. כשניסתה לברר איתו למה הוא כל כך נסער, הוא הסביר שבטלוויזיה אמרו שהולכים לקצץ בשעות של הסייעות.

מטר, שמתגורר בראשון לציון יחד עם אמו איילת, אביו יונתן ואחות הקטנה ממנו, אובחן כאוטיסט במהלך השהות בגן חובה. "הוא ילד נורא חכם", מספר אבא שלו, "מעל הממוצע באוכלוסייה הכללית. מצד שני הוא מתקשה מאוד בחלקים התקשורתיים והחברתיים".

בשקלול היכולות והקשיים החליטו ההורים לשלב את מטר בבית ספר יסודי רגיל בעיר, עם סיוע צמוד של משלבת. "הקשר ביניהם", מספרת האם, "הוא יוצא דופן. מטר קשור לסייעת שלו בצורה בלתי רגילה. לכן זה גם לא מפתיע שהוא לקח כל כך קשה את הדיווח ששמע בטלוויזיה".

לאחר שאיילת הצליחה להרגיע את מטר, היא הציעה לו ללכת לכתוב משהו לשר החינוך רפי פרץ. מטר נענה וכתב לגמרי לבד את המכתב הבא:

לכבוד שר החינוך היקר,

שמעתי שרוצים להוריד את שעות הסיוע של הסייעות לילדים עם מוגבלויות.

אני אחד מהם, וזה די קשה לי להיות בלי הסייעת המדהימה שלי פרחיה. קשה לי להיות בלי הסייעת שלי בגלל שבלעדיה קצת קשה לי ללמוד, מפני שקשה לי להתרכז, ואם היא לא בכיתה איתי, הילדים האחרים מציקים לי מאוד.

אז בבקשה, אל תורידו את שעות הסייעות. הסייעת שלי חשובה לי מאוד.

על החתום,

מטר

המכתב של מטר

כמו הורים רבים בארץ, איילת ויונתן כוססים ציפורניים בהמתנה להודעה מבית הספר כמה שעות שילוב יקבל מטר בשנה הקרובה. בשנה הקודמת עמד מספר השעות על 34, והם מאוד חוששים שהוא יפחת משמעותית.

כאן ב"שווים" חשפנו בתחילת השבוע כי משרד החינוך החליט לקצץ באופן רוחבי בשעות הסיוע של ילדים עם מוגבלות שמשולבים בגנים ובבתי ספר רגילים. במשרד החינוך מנמקים זאת במחסור תקציבי של כחצי מיליארד שקל וקוראים למשרד האוצר לתת פתרון בנושא.

אתמול נודע כי מתארגנת הפגנת מחאה נגד הקיצוץ, שתתקיים ביום שני ה-26 באוגוסט, בשעה 17:30, מול קריית הממשלה בתל אביב.

שר החינוך, רפי פרץ. קיצוץ רוחבי בשעות הסיוע

שיתוף הכתבה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

בואו להיות חלק מקהילה של אנשים כמוכם

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של "שווים"

קראו עוד בשווים

Avatar

עידן מוטולה

גלילה לראש העמוד

בואו להיות חלק מהקהילה שלנו

קבלו ישירות למייל שלכם את הסיפורים הכי חמים של ״שווים״