נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיחדשותישראלית ואיראנית עושות We Are The World בשפת הסימנים

ישראלית ואיראנית עושות We Are The World בשפת הסימנים

שני ביבי, פעילה בקהילת החירשים, הרימה פרויקט עם חירשים מ-48 מדינות כחלק מהמאבק בקורונה

 נציגי קהילות חירשים מרחבי העולם, בהנהגתה של צעירה ישראלית, חברו יחד לפרויקט חברתי מקסים: קליפ משותף של השיר המפורסם We Are The World בכל שפות הסימנים הלאומיות. הפרויקט נועד להעביר מסר של אחדות  במלחמה העולמית נגד נגיף הקורונה והושטת עזרה למשפחות הנפגעים.

הצעירה הישראלית היא שני ביבי, פעילה בקהילת החירשים. אל שני הצטרפו בנות הדודות שרון ביבי, מוריה אלמקייס והודיה אלמקייס, ויחד הן הצליחו להרים את הפרויקט הייחודי.

“הקליפ מנסה להפיץ ברחבי העולם את המסר שיש לסייע למשפחות הזקוקות לעזרה במציאות המורכבת הזו”, אמרה שני. “בעולם בו חירשים נהנים מהשתיקה של שפת הסימנים, המורכבת ממחוות ידיים והבעות פנים, רצינו להעביר לכולם כמה מאותם רגעים שקטים בתקופה המאופיינת בחוסר שקט”.

לדבריה, 48 אנשים הסכימו להשתתף ביוזמה שלה ולתרגם את השיר לשפות הסימנים הלאומיות הייחודיות שלהם, כולל מסין, דרום קוריאה, ניו זילנד ואפילו, לא תאמינו, טורקיה ואיראן.

https://www.instagram.com/tv/B_Si7kdBjTO/?igshid=19x9z5y15pc9k
יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות