נושאים קשורים

עקב המלחמה: מחסור של 500 מיטות במחלקות השיקום

כמות הפצועים במלחמה העלתה דרמטית את הצורך בטיפול שיקומי. מנהלי המרכזים הרפואיים מתריעים בדיון בכנסת: חייבים סיוע משמעותי בתקציב ובכוח אדם

“הגלים היו חזקים היום, אבל אנחנו יותר חזקים”

מאות ילדים עם ובלי מוגבלויות שפונו לאילת משתתפים בפעילות סאפ וגלשנים של עמותת "בית על הים". המטרה: לייצר שגרה ספורטיבית ולהחזיר להם את תחושת השליטה

יובל בת ה-11 חזרה מהשבי על כיסא גלגלים

52 יום אחרי שנחטפו באכזריות על ידי מחבלי חמאס לרצועת עזה, חזרו אמש בנות משפחת אנגל לביתן. גם קרובי משפחתה של נויה דן ז"ל, בת ה-13 על הרצף שנרצחה עם סבתה, חזרו לארץ

תמונת פצועי המלחמה: אלפי אנשים יזדקקו לשיקום פיזי ונפשי

מאות פניות חדשות להכרה כנכי צה"ל הגיעו לאגף השיקום במשרד הביטחון. אזרחים רבים איבדו גפיים והחלו בתהליך שיקום – ועוד מאות נפגעי חרדה ופוסט טראומטיים יזדקקו לטיפול וליווי
הסתדרות 480-100

המלצר הוא רובוט, המפעיל – איש עם מוגבלות

ברוכים הבאים לקפה "אווטאר" ביפן, בו כל המלצרים הם רובוטים אותם מפעילים מרחוק אנשים עם מוגבלויות. ישראלית שביקרה במקום: "זה היה מקסים, והשירות היה נהדר"
ראשיאוטיזםאבחון וטיפול באוטיזםילדים עם אוטיזם שכבר מטופלים בפרטי יקבלו החזרים לפחות עוד שנתיים

ילדים עם אוטיזם שכבר מטופלים בפרטי יקבלו החזרים לפחות עוד שנתיים

כך נודע ל"שווים" מהממונה על הרפורמה בהתפתחות הילד. "לא קבענו דד ליין. זה נכון גם לילדים סומטים"

הרפורמה בהתפתחות הילד אינה מגדירה מועד שבו יופסקו ההחזרים על טיפולים פרטיים לילדים שערב כניסת הרפורמה (1 בספטמבר) היו במסלול ההחזרים – כך עולה משיחה שערכנו עם ליאור ברק, סגן מנהל האגף לפיקוח ובקרה על קופות חולים ושב”ן במשרד הבריאות, והיום הממונה על ביצוע הרפורמה בהתפתחות הילד.

“מי שנמצא כיום בטיפול אצל מטפל פרטי בהחזר יוכל להמשיך גם אחרי 1 בספטמבר”, מסביר ברק. “ילדים שהם לא אוטיסטים או סומטיים (שיתוק מוחין, מוגבלות שכלית התפתחותית, ניוון שרירים ועוד), באופן טבעי ייצאו מהמסלול הפרטי, מכיוון שילדים אלה מסיימים מחזור טיפולים בתוך 4-6  חודשים. לעומתם, ילדים מורכבים (אוטיסטים וסומטים) ממשיכים לקבל טיפולים עד גיל 18, ולכן עבורם הקופות יצטרכו להכשיר יותר מטפלים ולתת מענה, ואנחנו מעניקים לקופות זמן להיערך בהתאם”.

כמה זמן? ברק מגלה לנו בפעם הראשונה שאין מועד כזה. “יש איזושהי נקודה”, הוא אומר, “בערך עוד שנתיים, שאם נשתכנע שכבר אין כמעט תורים למטפלים דרך קופות החולים, נוכל לומר שאנחנו רוצים שכולם יהיו במסלול ציבורי. אבל זה רק אם תהיה זמינות מצוינת של תורים, ורק אם אנחנו נחליט. אין נקודת דד ליין מסוימת”.

ריפוי בעיסוק

לשאלתנו, האם גם כאשר מחליפים מטפל פרטי לילד (קלינאי תקשורת, מרפא בעיסוק, פסיכולוג, פיזיותרפיסט) ניתן להמשיך במסלול החזר, עונה ברק: “כל מי שהיה בטיפול פרטי ערב כניסת הרפורמה – כן. מי שלא היה עד עכשיו בפרטי יעבור למסלול הציבורי”.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

עוד בנושא:

שאלות ותשובות על הרפורמה בהתפתחות הילד

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות