נושאים קשורים

הנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה

הורים כועסים: “בצהרון הפרידו את הילדים ‘המיוחדים’ מהילדים ‘הרגילים'”

אמהות מגן חינוך מיוחד בבנימינה נאבקות כדי שילדיהן לא יועברו לצהרון נפרד: "ליום אחד כבר שמו אותם בחדר אחר משאר הילדים. זו אפליה". המועצה: "זה ישפר את השירות שהם יקבלו"

ומה עם הבטיחות? כך דחסה העירייה ילדים בהסעה

מקרה חמור בהסעת ילדי חינוך מיוחד בפתח תקווה: המלווה והנהג הסיעו יותר תלמידים ברכב ממה שהחוק מאפשר. אחרי שפנו לעירייה בבקשה להסבר – ההורים נתקלו בחומה בצורה: "ניסו 'לחסוך' על חשבון הבטיחות של ילדינו"

חנות מכרה לנער אוטיסט שעון ב-1,500 שקל ותשלם פיצוי

ביהמ"ש קבע כי בעל החנות שסירב לקבל את השעון בחזרה ולהשיב לנער את כספו פעל בניגוד לחוק. המקרה פורסם לראשונה באתר "שווים"כוכב “קופה ראשית” על בנו האוטיסט: “היום היו מאבחנים גם אותי”

משה פרסטר ובנו רותם בראיון ל"שווים": על האבחון המאוחר, ההקלה בעקבותיו, החלום של הבן להיות בזוגיות וסדנאות הסטנד-אפ שמעביר האב לאוטיסטים
ראשיאוטיזם5 סיבות לחבב את הקורונה מנקודת מבט של אוטיסט

5 סיבות לחבב את הקורונה מנקודת מבט של אוטיסט

בניסיון להתמודד עם הלחץ של הסגר המתקרב, איל שחל ניסח לעצמו יתרונות מרירים-מצחיקים-אמיתיים של המגיפה

בניסיון להתמודד עם הסגר המתקרב, על כל המשמעויות, הלחץ והחרדה, ניסחתי לעצמי חמישה יתרונות שיש בכל זאת לקורונה מנקודת מבטו של אוטיסט. ואלה הם:

  1. כולם בסגר ולך יש פטור מהגבלת מרחק, כי כל העולם יודע שמוטב שתלך מאשר תטפס על קירות ועל הוריך. אין לכם מושג כמה העולם יפה וברור כשיש מעט תחבורה, ולא מדוושים עליך מאחור.
  2. פטור ממסיכה הוא גם פטור מגרדת. האמת היא שכולם כבר הבינו את זה ומתחזים לאוטיסטים. ברור לכם שאוטיסט עם רגישויות תחושתיות אותנטיות יגיע עד לעימות עם שוטר לפני שיעטה מסיכה, נכון? האפידרמיס מדבר פה, לא השכל.
  3. שיעורים בזום! כמה טוב להיות ריבוע וירטואלי ולא סטודנט במרכז שורה, במרכז אולם פלורצנטי, מהדהד. ואם אני משמיע רעש, אני מבצע “השתק” לעצמי.
  4. הימנעות מחיבוקים דביקים. אין פרופיל אחד לאוטיסטים. אני, למשל, נהנה ממגע, אבל יש מקום ברשימה הזו גם לחברים שלי, שהמציאו תרגילי הימנעות מורכבים בכדי לא למצוא עצמם לפתע מחובקים ומנושקים במיטב הנימוס הישראלי. איזו הקלה בשבילם להיות מבודלים הרמטית, היגיינית.
  5. פטור מקניות! חסל סדר שופינג כהלכתו. התרוצצות במעגלים עם עגלה, עד סינוור ופילבול עיניים. עד קריסת ברכיים ואוזניים. עכשיו כולם רוצים ממך רשימות. ומביאים עד הבית. אנחנו העתיד שרצינו להיות.

נכון שהמגיפה הזו היא לא פייה טובה, אלא מכשפה וירוסית, אבל התוצאה היא חמש מתנות לחושים הדוויים. הלוואי שנשכיל להמשיך אותן הלאה, לעולם בלי קורונה. זה יהיה עולם נגיש ורגיש יותר לאנשים עם רגישות חושית ותחושתית.

גם וירוס מפחיד, גם בירה צוננת. קורונה
יליד 2001, מתל אביב. מסיים תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה באמנות ומשפט ציבורי. מאובחן כאוטיסט בתפקוד נמוך עם דיספרקסיה (קושי נוירולוגי בביצוע פעולות), שפוגעת בדיבור. מתבטא בהקלדה מגיל צעיר. צייר ששתי תערוכות מאחוריו. כותב שירים שחלקם הולחנו.

כתבות אחרונות