נושאים קשורים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  

זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות

האם החינוך המיוחד בדרך למהפכה? החזון של ועדת שפירא

אחרי הרפורמה הכושלת מ-2019, במשרד החינוך מינו את היזם העסקי והחברתי המנוסה למשימה כמעט בלתי אפשרית. אלו התובנות והכיוונים לקראת השינויים המיוחלים במערכת החינוך המיוחד והכללית

זו דעתי על המתת חסד למתמודדי נפש שקצו בחייהם

רננה אורן קראה על ההולנדית שקיבלה אישור להמתת חסד, ולא מבינה למה אנשים לא מקבלים את זה. האם זה רק בגלל שפצע נפשי אי אפשר לראות בעיניים?רמי ואלמה פונו מביתם – והתחילו להתנדב ב”אקים”

אחרי שנאלצו להתפנות בתחילת המלחמה, החליטו בני הזוג לעזור לאנשים עם מוגבלות שכלית להקים ולטפח גינת ירק. "חיפשנו דרך להרגיש משמעותיים, זה ממלא אותנו"
ראשיאוטיזםתכירו: תמרור "לפניכם ילד עם אוטיזם"

תכירו: תמרור “לפניכם ילד עם אוטיזם”

המטרה: נהגים שמתקרבים לעיר שבמדינת ניו יורק יידעו לשים לב לילדים שלא תמיד מודעים לסכנות בכביש

תמרור “ילדים עם אוטיזם”. מתוך הפייסבוק של Irondequoit

לוגן קייזר בן 10 ואחיו בריידן בן ה-8, תושבי העיר איירונדקויט שבמדינת ניו יורק, נמצאים על הספקטרום האוטיסטי. הם אוהבים לרכוב על אופניים, לצייר בגירים על המדרכה ולשחק בחצר מחוץ לבית עם האחים שלהם. בחודשים האחרונים, הם מבלים יותר בחצר הבית בגלל הקורונה שמגבילה מפגשים ופעילויות במקומות אחרים.

שני הילדים, אמרה אמם תמי לאתר SpectrumNews, נמצאים לפעמים במצב רגשי שגורם להם להיבהל ופשוט לרוץ ללא הבחנה.

השכנים מודעים למצב ונזהרים בנהיגה שלהם, אבל לפעמים מגיעים לשכונה נהגים ממקומות אחרים שלא מכירים את הילדים. שלט העצור בקצה הרחוב לא הספיק, ותמי ביקשה מהמשטרה המקומית פתרון נוסף. כעבור שבועיים הוא הגיע כתמרור צהוב שעליו מצוירת בשחור דמות של ילד, כמו בשלטי אזהרה לנהגים בסמוך לבתי ספר. אלא שבשלט הזה גם מופיע כיתוב “ילד עם אוטיזם”. האם מרוצה מהשלט החדש, וסיפרה שמבחינתה מדובר בהקלה.

בעמוד הפייסבוק של העירייה הסבירו כי מטרת התמרור היא להתריע בפני נהגים שייתכן שישנם באזור ילדים עם קשיים בתפישת הסביבה וקושי להבין את הסכנה מרכב שמתקרב לעברם.

****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת,
פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

בשנה שעברה המועצה המקומית הכריזה על איירונדקויט כקהילה ידידותית לאוטיזם. המועצה קראה לאנשים שמעוניינים בתמרור כזה לפנות אליה. על פי הדיווח, ארבעה תמרורים נוספים יוצבו ברחבי העיר כבר בזמן הקרוב, בסמוך לבתים שבהם גרים ילדים עם אוטיזם.

עיתונאי מאז 2006. במאי ועורך תוכן. קטוע רגל מגיל 9. גר בתל אביב, בזוגיות, ואב לילדה

כתבות אחרונות