נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותזוכה "מאסטר שף" ישפוט בתחרות בישול לאנשים עם מוגבלות

זוכה “מאסטר שף” ישפוט בתחרות בישול לאנשים עם מוגבלות

את התחרות אירגנה עמותת "עלי שיח" עבור חניכיה. המטרה: להביע יצירתיות באמצעות אוכל ולהתאוורר מהקורונה

“רגע מרגש עבורי”. שף אבי לוי

ימי הקורונה אינם קלים לכולם, על אחת כמה וכמה לאנשים עם מוגבלויות. בניסיון להתמודד עם התקופה הקשה והמאתגרת הגו בעמותת “עלי שיח”, המפעילה דירות ומרכזי תעסוקה למתבגרים עם מוגבלויות בכל הארץ, פעילות יצירתית ומעניינת, בהשראת תוכניות הבישול הטלוויזיוניות.

למעשה, מדובר בתחרות בישול בסגנון “מאסטר שף” או “משחקי השף”. השם שנבחר לה הוא  “השף הבא של ישראל לאנשים עם מוגבלויות”. התחרות יצאה לדרך לאחרונה, והיא מתקיימת בדירות של “עלי שיח”.

בתפקיד המבשלים חניכי ודיירי “עלי שיח”. במשבצת השופטים שלושה שפים בולטים, אחד מהם זוכה “מאסטר שף” לשעבר אבי לוי, השף של מסעדת “המוציא” בירושלים. חבריו של לוי לכס השיפוט הם השף עדו אלקיים ממסעדת ‘”טורו” והשף משה גולדיס ממסעדת “גולדיס”.

מלבד לאפשר זמן איכות במהלך הקורונה, מטרת התחרות היא לתת לאנשים עם מוגבלות להביע את הצורך שלהם ביצירה באמצעות אוכל, וכן לשדרג את היכולות הקולינריות שלהם. התחרות גם מאפשרת להם להרגיש חלק מהחברה בימים של ריחוק חברתי, בשעה שחלק מהם נמצאים בקבוצת סיכון ונאלצים להימנע ממגע ופעילות חברתית. כמובן שהתחרות מתקיימת תחת הנחיות קפדניות לשמירה על בריאות המשתתפים.

שף משה גולדיס

“האמת, זה רגע מרגש עבורי כבוגר ‘מאסטר שף’ להיות חלק מתחרות ‘השף הבא של ישראל'”, אומר שף אבי לוי. “עכשיו אני מאתגר את הדיירים להכין את המנה המושלמת של עוף בציפוי קריספי. אני כבר מדמיין את ההפתעות שהם מכינים לי. יש לי תחושה שמשהו מבטיח מתבשל פה”. לצורך המשימות יכולים המשתתפים להיעזר בצוות המקצועי המפעיל את הדירות לאורך כל השנה.

“אני שמח לראות את ההתגייסות של השפים המובילים”, אומר יו”ר עמותת “עלי שיח”, הרב חיים פרקל, “שרואים בפיתוח הכישורים הקולינריים של המתבגרים ערך חשוב שלמענו הם רותמים את זמנם. ההשתתפות בתחרות היא הניצחון הגדול של המתבגרים שלנו, שלא נותנים למוגבלות לנהל את חייהם ובוחרים למצות את כל הכישורים שלהם בתחומים השונים. זו הרוח של ‘עלי שיח’, שהצליחה בשנים שבהן היא קיימת להצעיד את האוכלוסייה המתמודדת עם מוגבלויות קדימה בתחומי הדיור והתעסוקה”.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

שף עידו אלקיים
יליד 1986. ממנצ'סטר באנגליה. על הרצף האוטיסטי. הבן השביעי מתוך 14 אחים לרב חרדי. נשוי לאישה גם עם מוגבלויות. משמש כעיתונאי במעריב ובאתר שווים. מתנדב בוועד של עמותת Keep Olim , ובמגן לקהילות.

כתבות אחרונות