נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזםחברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותיו"ר המועצה הלאומית לספורט החדש: אריק פינטו

יו”ר המועצה הלאומית לספורט החדש: אריק פינטו

פינטו, לשעבר מנכ"ל בנק הפועלים, מתמודד עם שיתוק מילדות, ואף אימן בעבר את נבחרת ישראל בכיסאות גלגלים

פעיל למען אנשים עם מוגבלויות. אריק פינטו

מנכ”ל בנק הפועלים לשעבר אריק פינטו, שאימן בעבר את נבחרת ישראל בכיסאות גלגלים, מונה אתמול ליו”ר המועצה הלאומית לספורט. הוא יחליף בתפקיד את היו”ר היוצא, אנדרי אוזן, שמסיים את כהונתו.

המועצה הלאומית לספורט היא הגוף המייעץ לשר התרבות והספורט, ומאפשר להוביל מדיניות ארוכת טווח ולהניע תהליכים אסטרטגיים לטובת פיתוח הספורט בישראל. בין השאר אחראית המועצה לקבוע אמות מידה לתמיכה באגודות הספורט, לקבוע את תוכנית מתקני הספורט הלאומית, וגם לתמוך בפעילויות למניעת אלימות וגזענות בספורט.

פינטו, 59, סיים לאחרונה פרק ארוך של 40 שנה בבנק הפועלים, בו כיהן במגוון תפקידים עד לתפקיד המנכ”ל, אותו מילא בין השנים 2016 ל-2019. כיום הוא משמש כיו”ר חברת “בבילון”. הוא מחזיק בתואר ראשון במנהל עסקים ממכללת ניו אינגלנד ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת קלארק.

מזה שנים ארוכות פעיל פינטו בתחום הספורט. הוא בעל תעודת מאמן כדורסל מוסמך, ואף זכה בתואר מאמן העשור בכדורסל מטעם משרד התרבות והספורט, במסגרת חגיגות העצמאות ה-60 למדינת ישראל. את נבחרת ישראל בכיסאות גלגלים הוא הצליח להביא, אחרי שני עשורים, לאולימפיאדת בייג’ינג, שם סיימה במקום השישי המכובד.

פינטו, יליד מרוקו, חלה בפוליו כאשר היה בן שנה, ונותר משותק בשתי רגליו. כאשר היה מנכ”ל בנק הפועלים, שם דגש מיוחד על תמיכה באוכלוסיות של ילדים ואנשים עם מוגבלויות.

“אריק פינטו הוא דמות מעוררת השראה ומנהל מוכשר במיוחד”, אמר אתמול שר התרבות והספורט חילי טרופר. “הוא מביא איתו ניסיון מנהיגותי וניהולי עשיר, כולל בהובלת תהליכי שינוי, ואני סמוך ובטוח שאת כל הניסיון, היכולת והערכים הוא יביא עימו לתפקיד חשוב זה. פינטו הוא גם איש ספורט, ובין השאר הוביל כמאמן את נבחרת ישראל בכדורסל על כיסאות גלגלים. אני מודה לאריק על הנכונות ליטול על עצמו את האחריות, ואני משוכנע שביחד נצליח להוביל את הספורט הישראלי קדימה”.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

פינטו הודה לשר טרופר על האמון ואמר: “ספורט מעניק הזדמנות לכל חלקי החברה הישראלית, ומאפשר לכל ילדה וילד את הזכות לחלום ולהגשים. ספורט מחזק את חוסנה של החברה ומעניק לכל העוסקים בו כישורי חיים וערכים מנבאי הצלחה כגון: חתירה למצוינות, נחישות, התמדה, להט, משמעת עצמית, תכנון, קבלת החלטות ועוד”.

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות