נושאים קשורים

מרגש: אנשי “בית הגלגלים” מנציחים את המתנדבים שנהרגו ב-7 באוקטובר

חברי עמותת בית הגלגלים, המתמודדים עם מוגבלות פיזית קשה, מובילים מיזם הנצחה לאנשי ובוגרי העמותה שהלכו לעולמם. בין היתר, מופיעים באתר החדש שמותיהם של מתנדבים שנהרגו באירועי השבת השחורה

חוקרים: זה מה שגורם לאוטיסטים עם חום להתנהג “נורמלי”

תופעת "אפקט החום", שמשפרת תסמיני אוטיזם בזמן זיהום של הגוף, נחקרה עד כה רק בעכברים. כעת זוג מדענים ינסה לפתח טיפולים לבני אדם שיחקו את התופעה – גם בלי חום

אחרי הדייט הוא סימס “את נוירוטית ונרקסיסטית”. הוא צודק?

"הוא נישק אותי עם ריח של חומוס ולא זכר מתי היה הסקס האחרון שלו, אז העפתי אותו מהבית". אז למה לרננה יש עכשיו מחשבות שניות...

כך הצלחתי (בסוף) להצביע בבחירות

באמת שרציתי להיכנס לקלפי, אבל הגוף שלי נכנס למצב של סטרס. הרגליים נעו לבדן, ופשוט מצאתי את עצמי עומדת בתחנת אוטובוס ורק רוצה לברוח. זה מה שקרה אחר כך
הסתדרות 480-100

אירוע בריונות חמור: צילמו נער אוטיסט בשירותים של בית הספר

שישה נערים ממקיף ט' באשדוד נחקרו במשטרה והושעו מהלימודים לאחר שהתעללו בנער בן גילם מכיתת התקשורת, על הרצף. אמו של הילד: "זו טראומה לכל החיים"
ראשיחדשותיפה בן דוד נגד הורים בחינוך המיוחד: "מביאים ילדים עם חום ללימודים"

יפה בן דוד נגד הורים בחינוך המיוחד: “מביאים ילדים עם חום ללימודים”

מזכ"לית הסתדרות המורים פנתה שוב לראש הממשלה בדרישה לסגור את החינוך המיוחד: "מפקירים את המורים"

יפה בן דוד לא מוותרת: מזכ”לית הסתדרות המורים פנתה שוב לראש הממשלה ולשרי הקבינט בדרישה להפסיק את הלימודים בחינוך המיוחד.

בזמן שהכנסת הצביעה בעד הארכת הסגר לפחות עד יום ראשון הקרוב, התראיינה בן דוד לרדיו FM 103 ואמרה כי למורי החינוך המיוחד נעשה עוול גדול מאוד, וכי יש לסגור את מוסדות החינוך המיוחד, במיוחד כאשר הסגר נמשך. “ההדבקה בקרב הילדים גדולה יותר עכשיו”, אמרה בן דוד בראיון, “וצריך לחוס על הצוותים שלא יכולים לשמור מרחק”.

לטענתה, יותר מ-35% מהתלמידים בכלל לא מגיעים לגנים ולבתי הספר של החינוך המיוחד, וכך גם 40% מצוותי החינוך. “זו בעיה קשה ביותר”, אמרה המזכ”לית, “אף אחד לא חושב עליהם. אני רואה מה קורה, כולם חוששים להגיע ומגיעים עם פחד גדול. לא יכול להיות שיפקירו אותם”.

בן דוד מציעה, ולא בפעם הראשונה, לתת מענה לתלמידים עם המורכבויות הקשות, בעוד שעם התלמידים המורכבים פחות יעבדו מהבית. “אני לא מבינה את אגף החינוך במשרד החינוך, שלא פועל למענם. פשוט מפקירים אותם. ההורים לא שומעים למורים, לא מבצעים בדיקות קורונה ומביאים ילדים עם חום. אני לא מבינה את עצימת העיניים. מתוך 10 תלמידים מגיעים שני תלמידים בלבד. צריך לעבוד איתם מהבית, עשינו את זה בסגר הקודם. אני דורשת משר החינוך להפסיק מיידית את החינוך המיוחד. פניתי לקבינט ולראש הממשלה בנושא, ואני מקווה שכן נצליח לשכנע אותם. המצב לא טוב”.

מזכ”לית הסתדרות המורים יפה בן דוד

יש לציין כי גם בסגרים הקודמים לחצה בן דוד על הממשלה לסגור את החינוך המיוחד, בדרך כלל ללא הצלחה. עמדת מערכת החינוך, ובראשה שר החינוך יואב גלנט, הייתה להשאיר את החינוך המיוחד פתוח, וזאת לאור הצרכים הייחודיים של התלמידים והנזק שייגרם להם אם תיפגע שגרת הלימודים.

*****************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות