נושאים קשורים

הנגשה ברמה אחרת: זו הרפורמה בסניפי רשת סטארבקס

כדאי ללמוד משהו מהאמריקאים: רשת הקפה הפופולרית יוצאת למהלך יוצא דופן להתאמת החנויות שלה לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות. על הפרק: שינוי בתצוגות, בדלתות ואפילו בתאורה ובאקוסטיקה

הורים כועסים: “בצהרון הפרידו את הילדים ‘המיוחדים’ מהילדים ‘הרגילים'”

אמהות מגן חינוך מיוחד בבנימינה נאבקות כדי שילדיהן לא יועברו לצהרון נפרד: "ליום אחד כבר שמו אותם בחדר אחר משאר הילדים. זו אפליה". המועצה: "זה ישפר את השירות שהם יקבלו"

ומה עם הבטיחות? כך דחסה העירייה ילדים בהסעה

מקרה חמור בהסעת ילדי חינוך מיוחד בפתח תקווה: המלווה והנהג הסיעו יותר תלמידים ברכב ממה שהחוק מאפשר. אחרי שפנו לעירייה בבקשה להסבר – ההורים נתקלו בחומה בצורה: "ניסו 'לחסוך' על חשבון הבטיחות של ילדינו"

חנות מכרה לנער אוטיסט שעון ב-1,500 שקל ותשלם פיצוי

ביהמ"ש קבע כי בעל החנות שסירב לקבל את השעון בחזרה ולהשיב לנער את כספו פעל בניגוד לחוק. המקרה פורסם לראשונה באתר "שווים"
הסתדרות 480-100

כוכב “קופה ראשית” על בנו האוטיסט: “היום היו מאבחנים גם אותי”

משה פרסטר ובנו רותם בראיון ל"שווים": על האבחון המאוחר, ההקלה בעקבותיו, החלום של הבן להיות בזוגיות וסדנאות הסטנד-אפ שמעביר האב לאוטיסטים
ראשיחדשותמיום א': ילדי החינוך המיוחד חוזרים ליום לימודים מלא

מיום א’: ילדי החינוך המיוחד חוזרים ליום לימודים מלא

עתירה נגד משרד החינוך בנושא נדחתה, אך עתירות נוספות כנראה הפעילו לחץ והביאו לשינוי

שר החינוך יואב גלנט

משרד החינוך הודיע כי החל מיום ראשון הקרוב (7.3) ילדי החינוך המיוחד בישובים הירוקים, הצהובים והכתומים (שהוחרגו ללמידה) יחזרו ליום לימודים מלא, כולל שישי.

בישובים אדומים וכתומים הלמידה תימשך במתכונת הפעילות הנוכחית: לאורך חמישה/שישה ימים בשבוע, לא יאוחר מהשעה 14:00 בצהריים. כמו-כן, תלמידים בשילוב אישי במסגרות החינוך הרגיל ימשיכו ללמוד בהתאם לתכנית האישית המותאמת להם. 

הבוקר (שלישי) בג”ץ דחה את העתירה שהגישו הורים לילדים בגנים של החינוך המיוחד נגד משרד החינוך, בדרישה להחזיר את הגנים לשעות פעילות מלאות, כפי שמקובל בשגרה. אך מלבד עתירה זו הוגשו עוד שתי עתירות בנושא – אחת על ידי ע”וד טלי גוטליב, אמא לילדה בבית ספר של החינוך המיוחד, והשנייה על ידי עמותת אלו”ט, להחזרת שגרת הלימודים ובכך ככל הנראה הופעל לחץ נוסף על שר החינוך ומשרדו.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)

*****************************************************

מאלו”ט, אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם, נמסר: “זהו ניצחון גדול לתלמידי החינוך המיוחד, שהושג בזכות מאבק של אלו”ט יחד עם אלפי הורים לילדים עם צרכים מיוחדים בכלל ועם אוטיזם בפרט. אנחנו מברכים את שופטי בג”ץ שעמדו על המשמר והורו למשרד החינוך לתת מענה מיידי למצב האבסורדי שבו היו מצויים במשך חודשיים תלמידי החינוך המיוחד ובני משפחותיהם. צר לנו שנדרש מאבק משפטי מול משרד החינוך בסוגיה כה בסיסית”.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות