נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזםחברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשיאנשים עם מוגבלויותאנשים עם מוגבלויותמה קרה כשנתניהו ובנט נתקלו במכונת משקאות באמצע המדבר

מה קרה כשנתניהו ובנט נתקלו במכונת משקאות באמצע המדבר

את מה שלפיד רק מתחיל להפנים ונתניהו רחוק מלהשלים איתו, ניתן להמחיש באמצעות דוגמה מתורת המשחקים

בשבוע שעבר קוממתי עליי קוראים רבים כשטענתי שרק לנפתלי בנט יש את הסיכוי להרכיב ממשלה, נוכח תוצאות הבחירות ולמרות העובדה שקיבל רק 7 מנדטים. את מה שלפיד רק מתחיל להפנים ונתניהו רחוק מלהשלים איתו, ניתן להמחיש באמצעות דוגמה מתורת המשחקים:

נניח שאתם מתים מצמא לאחר הליכה ממושכת במקום צחיח. לפתע נגלית לעיניכם מכונת משקאות שעשויה פשוט להציל את חייכם, ומחיר בקבוק משקה עולה 5 שקלים. אממה, בכיסכם ישנם רק 4 שקלים ו-90 אגורות. במצב כזה אין אפשרות להוציא את הבקבוק, וכנראה שנגזרת עליכם התייבשות. בעודכם מבכים את מר גורלכם, מגיח חבר, גם הוא צמא, והוא מוכן לעזור. בכיסו טמון מטבע שחוק של 10 אגורות, בדיוק הסכום החסר, ניצלתם? לא כל כך מהר…

לאט לאט מזדחלת לה ההבנה שהמחיר שתיאלצו לשלם לחבר תמורת המטבע הולך להיות יקר הרבה יותר מערכן הריאלי של 10 אגורות בימי שגרה. במקרה הטוב תיאלצו לחלוק את הבקבוק ולהסתפק במחציתו, ובמקרה הפחות נעים תיאלצו לתת לו את זכות השלוקים הראשונים, מה שאמנם ישאיר אתכם בחיים אבל יהיה הרבה יותר ממה שתיכננתם להקריב תמורת סכום פעוט. נראה לי שהמסר הובן…

בנימין נתניהו ונפתלי בנט. צילומים מוויקיפדיה

נגישות לכולם

אז איך אתם העברתם את חול המועד? רוב הישראלים שביקשו לצאת לשמורות הטבע יענו על שאלה זו במילה אחת – בפקק! עומסי תנועה שכמותם טרם נראו בארץ הינם תוצאה ישירה של תכנון תעבורתי לקוי הנובע מהיעדר סדר יום אזרחי, והתוצאות בהתאם.

הכאוס בכבישים משקף בקליפת אגוז את מצבם של נהגים, נוסעים והולכי רגל עם מוגבלות שנאלצים להתמודד מדי יום עם חוסר בתחבורה ציבורית נגישה ויעילה, עם דרכים משובשות ועם היעדר חניות נכים מספיקות.

נבחרי העם נקראים להשיב את סדר היום האזרחי לראש מעייניהם: לדאוג לרווחת התושבים, לייצר צמיחה במשק, לצמצם פערים ולהביא שלום. בשביל זה בחרנו אתכם.

ושוב נועלים את האורווה אחרי שהסוסים ברחו

מדדי התחלואה היורדים בקצב משקפים את המציאות שככל הנראה הקורונה מאחורינו, טפו טפו טפו. האם זה הזמן לרכוש עשרות מיליוני חיסונים במחיר הגבוה מערכם אם וכאשר נזדקק להם בעוד שנים? בהחלט לא!

בזמן שחברות רבות שוקדות על פיתוח החיסון ושיווקו, יש לשער כי מחיר החיסון יירד בעתיד, אם בכלל יהיה בו עוד צורך. במקום לטפח את מערכת הבריאות הקורסת, מסתתרים הפוליטיקאים שלנו מאחורי הפתרון הפשוט, היקר והנח – רכישת חיסונים סיטונאית.

ההערכה שלי היא שקמפיין חיסון הילדים ינחל כישלון חרוץ שיגרום למיליוני חיסונים ולעשרות מיליוני שקלים להיזרק לפח, לא חבל?

הבהרה: כן, ידוע לי שבקבוק משקה עולה יותר מחמישה שקלים במכונות האוטומטיות. מי שדחוף לו להוריד את יוקר המחיה גם בתחום השתייה הקלה, מוזמן בפעם הבאה להצביע למפלגה הכלכלית של ירון זליכה, במידה שיתמודד שוב.

טורים קודמים:

מה, בתקווה, יכולים אנשים עם מוגבלות להרוויח מבחירות 2021

מה כדאי להגיד לבוחרים עם מוגבלות: 5 עצות לפוליטיקאי הציניקן

ברית האחיות של קארין אלהרר ושירלי פינטו

כתבות אחרונות