נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"
הסתדרות 480-100

“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיחדשותמבצע "שומר החומות": מי ילמד בחינוך המיוחד ומי לא

מבצע “שומר החומות”: מי ילמד בחינוך המיוחד ומי לא

עדכון: החינוך המיוחד לא יפעל ביום ג' מהעוטף עד נתניה. אחרי הערכת מצב יוחלט האם לפתוח ברביעי בחלק מהאזורים

****עדכון של משרד החינוך משעה 23:00: “הלימודים באזורים שהוגבלו על ידי פיקוד העורף בחינוך המיוחד לא יתקיימו מחר (ג’). אשר ללימודים במוסדות החינוך המיוחד, ובכלל זה ההסעות באזורים הבאים: מערב לכיש, לכיש, מערב הנגב, מרכז הנגב, דרום השפלה, שפלה, דן, שרון וירקון – הלימודים בהם יתחדשו רק לאחר הערכת מצב שתתקיים מחר (ג’) ובכפוף להודעה שתתפרסם בעניין”.

הלימודים בגנים ובבתי הספר – מעוטף עזה ועד נתניה, כולל –  לא יתקיימו מחר (שלישי) וגם לא ביום רביעי – כך הודיע בשעה האחרונה פיקוד העורף, וזאת בעקבות הלחימה הנמשכת מול חמאס, זה היום השמיני.

מה לגבי הלימודים בחינוך המיוחד? ביישובי עוטף עזה גם לימודים אלה לא יתקיימו עד יום רביעי, כולל. לעומת זאת, באזורים הבאים החינוך המיוחד רשאי לפעול – מערב לכיש, מערב הנגב, לכיש, מרכז הנגב, דרום השפלה, שפלה, דן, שרון, ירקון – אך רק בתנאי שהלימודים מתקיימים במרחבים מוגנים.

החינוך המיוחד לצורך זה מתייחס לגנים ולבתי ספר של החינוך המיוחד, מה שנקרא “החינוך המיוחד הקלאסי”, וכן לכיתות קטנות (תקשורת, התנהגותי וכו’) בבתי ספר רגילים. ילדים עם צרכים מיוחדים המשולבים בגנים ובבתי ספר רגילים לא ילמדו עד יום רביעי, כולל. כנ”ל לגבי התלמידים בבתי הספר המכילים.

מה יקרה ביום חמישי? בהתאם להתפתחויות הביטחוניות, יערכו בפיקוד העורף התייעצויות ויעדכנו את הציבור.

ההחלטה לגבי ביטול הלימודים מתאפשרת נוכח הימשכות מבצע “שומר החומות” והכרזת שר הביטחון בני גנץ על “מצב מיוחד” בעורף בטווח של עד 80 קילומטרים מרצועת עזה.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות