נושאים קשורים

“אתה לא נראה אוטיסט”, אומרים לי. אני בולע את העלבון

נועם שרוני (15) כבר רגיל לסטיגמות ולתוויות, אבל עדיין מבקש מכם פשוט לראות אותו כמו שהוא באמת. טור אורח

עשרות ילדים חולים המרותקים לביתם לא מקבלים מענה חינוכי וטיפולי

על פי נתונים שפרסמה הכנסת, כ-190 תלמידי בית ספר עם מוגבלויות קשות נשארים מאחור. הסיבה: מחסור חמור בכוח אדם

החשד: בן 76 תקף מינית נער בן 15 עם מוגבלות

המשטרה: החשוד, תושב בית שמש, ביצע בנער מעשים מגונים בשני מקרים לפחות. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום חמור

ביטוח לאומי: הקצבאות זינקו ב-50% בתוך ארבע שנים

המוסד מפרסם נתונים מדאיגים על עליות חדות בהיקף התשלומים לציבור. הסיבות העיקריות: מלחמת "חרבות ברזל", והקפיצה במספר האבחונים לאוטיזם
הסתדרות 480-100

חברה גרמנית סירבה לספק ציוד לנבחרת עיוורים ישראלים

החברה הודיעה כי החלטתה נועדה לקדם "פתרון שלום של הסכסוך". בוועד הפראלימפי הגיבו בזעזוע: "זוהי פגיעה קשה בטוהר הספורט, ותהליך מסוכן שעלול להידרדר"
ראשיחדשותמבצע "שומר החומות": מי ילמד בחינוך המיוחד ומי לא

מבצע “שומר החומות”: מי ילמד בחינוך המיוחד ומי לא

עדכון: החינוך המיוחד לא יפעל ביום ג' מהעוטף עד נתניה. אחרי הערכת מצב יוחלט האם לפתוח ברביעי בחלק מהאזורים

****עדכון של משרד החינוך משעה 23:00: “הלימודים באזורים שהוגבלו על ידי פיקוד העורף בחינוך המיוחד לא יתקיימו מחר (ג’). אשר ללימודים במוסדות החינוך המיוחד, ובכלל זה ההסעות באזורים הבאים: מערב לכיש, לכיש, מערב הנגב, מרכז הנגב, דרום השפלה, שפלה, דן, שרון וירקון – הלימודים בהם יתחדשו רק לאחר הערכת מצב שתתקיים מחר (ג’) ובכפוף להודעה שתתפרסם בעניין”.

הלימודים בגנים ובבתי הספר – מעוטף עזה ועד נתניה, כולל –  לא יתקיימו מחר (שלישי) וגם לא ביום רביעי – כך הודיע בשעה האחרונה פיקוד העורף, וזאת בעקבות הלחימה הנמשכת מול חמאס, זה היום השמיני.

מה לגבי הלימודים בחינוך המיוחד? ביישובי עוטף עזה גם לימודים אלה לא יתקיימו עד יום רביעי, כולל. לעומת זאת, באזורים הבאים החינוך המיוחד רשאי לפעול – מערב לכיש, מערב הנגב, לכיש, מרכז הנגב, דרום השפלה, שפלה, דן, שרון, ירקון – אך רק בתנאי שהלימודים מתקיימים במרחבים מוגנים.

החינוך המיוחד לצורך זה מתייחס לגנים ולבתי ספר של החינוך המיוחד, מה שנקרא “החינוך המיוחד הקלאסי”, וכן לכיתות קטנות (תקשורת, התנהגותי וכו’) בבתי ספר רגילים. ילדים עם צרכים מיוחדים המשולבים בגנים ובבתי ספר רגילים לא ילמדו עד יום רביעי, כולל. כנ”ל לגבי התלמידים בבתי הספר המכילים.

מה יקרה ביום חמישי? בהתאם להתפתחויות הביטחוניות, יערכו בפיקוד העורף התייעצויות ויעדכנו את הציבור.

ההחלטה לגבי ביטול הלימודים מתאפשרת נוכח הימשכות מבצע “שומר החומות” והכרזת שר הביטחון בני גנץ על “מצב מיוחד” בעורף בטווח של עד 80 קילומטרים מרצועת עזה.

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות