נושאים קשורים

מחקר: הקורונה פגעה נפשית בנערים יותר מאשר בנערות

מהמחקר, שנערך ביפן, עולה כי המגיפה גרמה לעלייה משמעותית בסימני דיכאון בקרב מתבגרים בני 16, בעוד שמתבגרות לא חוו עלייה יוצאת דופן. מובילת המחקר: "יש לעודד בנים לפנות לעזרה בנושאי בריאות הנפש"

מהשיקום להייטק: “קורסים כאלה הם מקפצה לפצועי מלחמה”

200 חיילים ואזרחים השתתפו באירוע השקה לתוכנית ייחודית המציעה למשתקמים מהמלחמה הכשרות בהייטק במחיר סמלי. מנדי שמואל שנפצע בנובה: "זה גורם לי לחייך ולהרגיש שאני לא מתבזבז"

חפשו את זה: גוגל משיקה 8 תכונות נגישות חדשות

לרגל יום המודעות הבינלאומי, ענקית החיפוש הופכת את המוצרים והשירותים שלה לנגישים יותר – למען אנשים עם מוגבלויות. בין השאר הושקו עדכונים בגוגל מפול וב-Lookout

ספיד דייטינג בפארק: ענת ושלמה הכירו במפגש של “מיוחדים”

זה לא פשוט למצוא זוגיות וחברות בתור אדם עם מוגבלות. עם זאת, אתר ההיכרויות שהוקם לפני כשנה מצליח להפגיש לא מעט זוגות מאושרים. זה מה שקורה בשטחמשלמים בקריירה: זה המחיר הגבוה של להיות הורה לילד עם מוגבלות

21% מההורים המיוחדים לא עובדים אף ש-93% מהם היו רוצים. מחקר חדש משווה את המצב בישראל לעולם ומציע למדינה לנקוט כמה פעולות חשובות  
ראשיחדשותהצעת חוק של סער: כניסה למעון יום שיקומי כבר בגיל 15 שבועות

הצעת חוק של סער: כניסה למעון יום שיקומי כבר בגיל 15 שבועות

שר המשפטים המיועד הגיש את ההצעה בעקבות פנייה של זוג הורים שנפגעו כלכלית כי לא יכלו לחזור לעבודה

האם בקרוב הורים לפעוטות עם מוגבלות יוכלו להכניס את ילדיהם למעונות היום השיקומיים כבר אחרי 15 שבועות מיום הלידה, במקום חצי שנה, כפי שקורה היום? לפי הצעת חוק של שר המשפטים המיועד בממשלה החדשה, גדעון סער (תקווה חדשה), זו בדיוק התוכנית.

ההצעה הוגשה בעקבות פנייה פרטית שעשו זוג הורים לפעוט עם מוגבלות לחבר הכנסת סער. ההורים סיפרו כי רצו לחזור לעבוד בתום חופשת הלידה של האם, אך לא היו יכולים לעשות זאת מכיוון שלא מצאו מסגרת מתאימה שתענה על הצרכים המיוחדים של בנם. כתוצאה מכך, האם נאלצה להישאר בבית והמשפחה נפגעה כלכלית.

בעקבות זאת, מציע סער להוסיף להגדרה פעוט עם מוגבלות בחוק מעונות היום השיקומיים גם ילד שמלאו לו חמישה עשר שבועות, ולתקן את המצב שמקשה על הורים רבים. כך, אמהות או אבות יוכלו לשוב לעבודתם ולסייע לפרנסת הבית, והפעוט יזכה לשהות במסגרת שיודעת לתת מענה לצרכיו.

נענה לפניית ההורים. חבר הכנסת גדעון סער

עוד בנושא:

ח”כ הורוביץ הגיש הצעת חוק להשוואת קצבת הנכות לשכר המינימום

סיכויי החוק לתמיכה במשפחות של אנשים עם מוגבלויות גבוהים מתמיד

יליד 1991. נשוי פלוס אחד. נולד עם שיתוק מוחין קל. בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול. היה כתב צבאי בדובר צה"ל, עורך באתר one וכתב אתר השקמה מרשת שוקן. במקביל לעבודתו ב"שווים" מגיש תוכנית ספורט ב"רדיו סול" ומשמש עורך משנה באתר "ישראל ספורט".

כתבות אחרונות