נושאים קשורים

ביקורת סרט: “עולם משלו” הוא מסע אוטיסטי חונק מדמעות ומצחוק

מה קורה כשעזרא, ילד אוטיסט, יוצא משגרת חייו הקפדנית למסע בריחה וגילוי עצמי עם אביו הסטנדאפיסט? איל שחל צפה בסרט החדש עם רוברט דה נירו – התרגש ובעיקר צחק

מדריך: איך תקבלו את הכסף שביטוח לאומי גבה ביתר בלי לחכות לביהמ”ש

לאחר שפירסמנו כי תביעה של נכים נגד ביטוח לאומי הוכרה כייצוגית, הגיעו למערכת שאלות רבות. עו"ד דוד שוורצבאום, שמייצג את התובעים, עונה לקוראים

לקראת מלחמה בצפון? פיקוד העורף חנך מיגונית מונגשת

מאחורי היוזמה עומדת עמותת "נגישות ישראל", שהתריעה על כך שאנשים בכיסאות גלגלים לא מקבלים מענה מהמיגוניות הקיימות. יו"ר העמותה: "קורא לכל הרשויות להצטייד"

בשורה לחולי הדושן: זו התרופה שקיבלה אישור מה-FDA

בישראל ישנם כ-250 אנשים המאובחנים בדושן-בקר, מחלת ניוון שרירים גנטית נדירה, בהם כ-20 ילדים בגילאי 5-4. הטיפול המדובר צפוי להקל משמעותית על חייהם
הסתדרות 480-100

סקר: איך מעריכים מנהלים יכולות של עובדים עם מוגבלות?

מחקר חדש מגלה פערים משמעותיים בין הרצון לקדם אנשים עם מוגבלות, לבין המציאות בפועל. רוב נושאי המשרות הבכירות מאמינים שאין מספיק תקציב לקידום נכים | כל המספרים
ראשיאוטיזםההודעה הדרמטית של כוכב הסדרה "נמלטים"

ההודעה הדרמטית של כוכב הסדרה “נמלטים”

וונטוורת' מילר, מייקל סקופילד בשבילכם, שיתף את עוקביו כי אובחן על הרצף: "להיות אוטיסט זה חלק ממי שאני"

עבר אבחון רשמי. וונטוורת’ מילר. צילום: ביגסטוק

השחקן וונטוורת’ מילר (49), המוכר כמייקל סקופילד מהסדרה האמריקאית המצליחה “נמלטים”, משתף בימים אלה את העולם במה שגילה על עצמו לפני שנה: הוא נמצא על הרצף האוטיסטי.

הכוכב המצודד העלה בימים האחרונים פוסט ארוך לאינסטגרם, ובו כתב: “זה לא משהו שהייתי משנה. לא. אני מבין – הבנתי – שלהיות אוטיסט זה חלק מהותי ממי שאני. מכל מה שהשגתי”. מילר העלה את הפוסט ללא כל תמונה וזכה עד כה לכ-130 אלף לייקים.

“לייק לכולם”, כתב מילר בתחילת הפוסט, “החיים בבידוד לקחו ממני דברים, אבל בתוך השקט/הבידוד מצאתי מתנות לא צפויות. הסתיו הזה יציין שנה מאז שקיבלתי את אבחון האוטיזם הלא-רשמי שלי, שקדם לו אבחון עצמי – ולאחריהם האבחון הרשמי. זה היה הליך פגום שחובה לייעל, לפי דעתי. אני גבר בגיל העמידה, לא ילד בן 5. הבנתי גם שהאפשרות לגשת לאבחון זו פריבילגיה שרבים לא זוכים לה”. עוד הוא הוסיף שתוצאות האבחון היו “שוק” – אבל לא הפתעה.

“אני לא יודע מספיק על אוטיזם (יש הרבה מה לדעת)”, הוסיף הכוכב. “כרגע נראה שאני צריך לפתח את ההבנה שלי. לבחון מחדש חמישה עשורים של ניסיון חיים. זה ייקח זמן”.

עוד ציין כי מילר כי הוא לא רוצה, בינתיים, להפוך לקול של הקהילה: “רק להרים את היד ולומר ‘אני כאן'”. מצד שני, הבטיח כי אם מישהו רוצה להתעמק יותר באוטיזם ובגיוון נוירולוגי, הוא יפנה אותו לאנשי תוכן ברשתות החברתיות שיעשו את זה יותר טוב ממנו.

הקאסט של “נמלטים”. שני מימין: מילר. צילום: ביגסטוק

בסיום הפוסט ביקש מילר להודות “לאנשים הרבים שבמודע או שלא במודע עשו עימי חסד ונתנו לי ‘ספייס’ לאורך השנים, ואיפשרו לי להתנהל בעולם בצורה שנראתה לי הגיונית, גם אם להם זה לא נראה ככה”.

לפני שמונה שנים יצא מילר בחשיפה דרמטית נוספת. בזמן מחאה נגד חקיקה הומופובית ברוסיה, יצא השחקן מהארון והודיע כי יסרב להגיע לפסטיבל סרטים במדינה.

******************************************************
זקוקים למשלבת, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פסיכולוג ילדים? מאות נותני שירותים מחכים לכם בפורום “המקצוענים” של שווים

(המאגר הושק לאחרונה, ועם הזמן יילך ויגדל היצע המטפלים)
*****************************************************

מילר אינו המפורסם היחידי שהודיע לאחרונה בפומבי כי אובחן עם אוטיזם. קדם לו היזם, המהנדס ואיש העסקים הקנדי-אמריקאי אילון מאסק, שהפתיע את העולם כאשר יצא מהארון עם הבשורה. מאסק, שמשמש בין השאר כמנכ”ל ענקית הרכב החשמלי טסלה, הוא מיליארדר ששוויו נאמר לאחרונה ביותר מ-150 מיליארד דולר.

להודעה הדרמטית של מילר באינסטגרם >>> https://www.instagram.com/p/CRwTO_6MHr9/

עוד בנושא:

אילון מאסק לא לבד: תכירו עוד 6 מפורסמים עם אספרגר

למה חשוב לי לומר תודה לאילון מאסק

מערכת שווים כוללת כ-12 כותבים, כמעט כולם אנשים עם מוגבלויות. כל עבודתה מוקדשת לסיקור חייהם של אנשים עם מוגבלות בישראל.

כתבות אחרונות