נושאים קשורים

החשש: אישה מאיימת בשמלה אדומה דופקת בדלת

המקרה המוזר שקרה למשלבת שלי השבוע גרם לי להבין את עוצמת החרדה שפושטת בציבור מאז שפרצה המלחמה

על רקע המלחמה: נדחה בשנה וחצי חוק הדגל עבור אנשים עם מוגבלות

פרסום ראשון: "חוק שירותי הרווחה", שנועד להעביר אנשים עם מוגבלות מהמוסדות למגורים בקהילה, נדחה ליולי 2025 - ואולי אף יותר. המשמעות: חיסכון לממשלה של 750 מיליון שקלים. הנימוק לדחייה של משרד הרווחה: צריכים עוד זמן להיערך

קוראים לי טל ואני חכמה. רק שהרבה שנים זה היה סוד

עד לפני שלוש שנים חשבו שיש לי מוגבלות שכלית, ולכן מערכת החינוך המיוחד מעולם לא לימדה אותי כלום. יכולנו לשבת שעות בכיתה ורק לצייר. הרבה שנים ניסו להשתיק אותי. אבל אני סיימתי לשתוק

“איש בכיסא גלגלים”: הרמזורים בלונדון התחלפו

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות: הסימנים ב-5 רמזורים מרכזיים בלונדון הוחלפו מ"איש ירוק הולך" ל"איש ירוק בכיסא גלגלים"
הסתדרות 480-100

“הלב כואב לי שאתם לא משחררים אותה, רוצים לקבור את אמא”

האב סמי נרצח באירועי ה-7 באוקטובר, אשתו נחשדה כשבויה, וביום שישי התברר שהיא מתה. הבת יעל, עם מוגבלות שכלית, שרדה את התופת בממ"ד ומבקשת: "תלחמו כדי להשיב את גופתה"
ראשיאוטיזםבעקבות הפרסום ב"שווים": נמצא בי"ס מתאים לאלוף הג'ודו על הרצף

בעקבות הפרסום ב”שווים”: נמצא בי”ס מתאים לאלוף הג’ודו על הרצף

אחרי חודשים של ביורוקרטיה, ניר אבלסון בן ה-12 יתחיל בקרוב ללמוד בבית ספר מיוחד הכולל חוג ג'ודו, שהוא חלק מהלימודים

ניר אבלסון. צילום: יאיר אבלסון

לפני כשבועיים פירסמנו כאן באתר “שווים” את סיפורו של ניר אבלסון בן ה-12, אלוף העולם בג’ודו לילדים על הרצף, שטרם נמצא בעבורו מקום הולם שיוכל לקלוט אותו בשנת הלימודים הקרובה ולתת מענה לצרכיו הספורטיביים והלימודיים.

בעקבות הכתבה, ולאחר שיחות של המשפחה עם בכירים במשרד החינוך, התקבלה בימים האחרונים הבשורה שלה היא חיכתה כמה חודשים, וניר יחל את שנת הלימודים הקרובה בבית ספר “רוטמן אשל הנשיא”, הפועל תחת המועצה האזורית מרחבים בנגב. בתיכון פועל חוג ג’ודו, שהוא חלק ממערכת הלימודים.

“קיבלנו את הבשורה בטעם מתוק”, אמר היום יאיר, אביו של ניר, ל”שווים”, “ומצד שני אנחנו קצת חצויים. אין מאושרים מאיתנו שניר יתחיל ללמוד במקום ראוי שבאמת יוכל לתת לו כלים והזדמנות לפרוץ ולהתפתח, אבל העובדה שהיינו צריכים לעבור מסע כזה מפרך כדי שזה יקרה, זה משהו שהוא די מבאס. אני מקווה באמת בלב שלם שתהיה הפקת לקחים, והורים נוספים בעתיד לא יצטרכו לעבור את המסעות והביורוקרטיה שאנחנו עברנו”.

יאיר סיפר כי המשפחה בחרה שלא לשתף את ניר בכל התהליך ולתת לו את השקט הנפשי וההכנה האידיאלית, בידיעה שב-1 בספטמבר הוא יתייצב ב”רוטמן” כתלמיד מן המניין. “לא שיתפנו אותו בפעולות שלנו מאחורי הקלעים”, הוא אומר, “לא רצינו לגרום לו ללחץ וחרדות מיותרות. האמת היא שבמקרה הוא קרא את הכתבה ב’שווים’, ובעקבות זאת הוא בא אלינו ושאל אם יש סיכוי שהוא לא ילמד ב’רוטמן’. אמרנו לו שכמו תמיד הוא יכול לסמוך עלינו שהכל יהיה בסדר, ולשמחתנו כך באמת היה”.

אבלסון מניף את דגל ישראל באליפות העולם. צילום: יאיר אבלסון

בימים אלה ניר נמצא בתהליכי קליטה ב”רוטמן”. “הוא נכנס למקום חדש, וללא ספק זה דבר מאתגר בפני עצמו”, מציין האב. “עצם זה שהוא היה שם במסגרת הפעילות בג’ודו עוזר לו, כי הוא מכיר כמה ילדים וגם את המאמן, שיוכל להיות דמות מוכרת בשבילו. בשבוע הקרוב ניפש עם המורה שלו, ואני סומך על ניר ועל אנשי הצוות שהכל יבוא על מקומו בשלום. ב’רוטמן’ יש צוות מצוין”.

יליד 1994. רווק מראשון לציון. מתמודד עם קרוהן, אבל לא נותן למחלה לנהל את חיי. בוגר תואר ראשון במדעי המחשב, ומשלב בכך את תפקידי בשווים, שנותן במה גם ליצר העיתונאי וליצר הנתינה לקהילה שבי, שקיימים מילדות.

כתבות אחרונות