נושאים קשורים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  

זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות

האם החינוך המיוחד בדרך למהפכה? החזון של ועדת שפירא

אחרי הרפורמה הכושלת מ-2019, במשרד החינוך מינו את היזם העסקי והחברתי המנוסה למשימה כמעט בלתי אפשרית. אלו התובנות והכיוונים לקראת השינויים המיוחלים במערכת החינוך המיוחד והכללית

זו דעתי על המתת חסד למתמודדי נפש שקצו בחייהם

רננה אורן קראה על ההולנדית שקיבלה אישור להמתת חסד, ולא מבינה למה אנשים לא מקבלים את זה. האם זה רק בגלל שפצע נפשי אי אפשר לראות בעיניים?רמי ואלמה פונו מביתם – והתחילו להתנדב ב”אקים”

אחרי שנאלצו להתפנות בתחילת המלחמה, החליטו בני הזוג לעזור לאנשים עם מוגבלות שכלית להקים ולטפח גינת ירק. "חיפשנו דרך להרגיש משמעותיים, זה ממלא אותנו"
ראשיאוטיזםתודה, מאיר שלו, שלא נתת לי להרגיש שונה

תודה, מאיר שלו, שלא נתת לי להרגיש שונה

הריאיון שערכתי איתו בשנת 2019 הבהיר לי כמה מזל היה לי לפגוש אותו פנים אל פנים. טור מיוחד לזכרו של הסופר עטור השבחים שהלך לעולמו השבוע

מאיר שלו ז"ל. צילום: ויקיפדיה
מאיר שלו ז”ל. צילום: ויקיפדיה

“כשמאיר שלו פתח את דלת ביתי, ההתרגשות הייתה בשיאה. משם כבר הכל זרם בפשטות נהדרת. כאילו אנחנו מכירים מזמן”. הציטוט הזה לקוח מהריאיון שערכתי עם מאיר שלו בשנת 2019. התרגשתי מאוד, לא רק בגלל האישיות של מאיר, אלא בעיקר כי זו הייתה הפעם הראשונה בה ראיינתי מישהו. הריאיון הראשון שלי.

לפני כן, תכננתי להוסיף ראיונות לכתיבת הטורים הקבועה שלי. האמת, שבכלל רציתי לראיין את ביונסה, אבל לוחות הזמנים שלנו לא התאימו… אז התפשרתי על מאיר. ואיזו “פשרה” זו הייתה. כמו השם שלו, כזה היה: מאיר כל חדר ומשרה המון שלווה.

היה קסם באוויר

הוא בא אליי הביתה, וישבנו יחד הרבה זמן. שאלתי אותו המון שאלות. ראיתי מולי אדם חכם ורגיש, שגם נתן לי עצות תוך כדי הריאיון, ככותב טורים אחד לעמיתה שלו. אומרים שהפעם הראשונה היא הכי מיוחדת, האהבה הראשונה, הנשיקה הראשונה. במקרה הזה זה נכון, היה קסם באוויר. כתבתי המון על השיחה בינינו, ובאופן טבעי רק חלקה פורסם.

חשבתי הרבה על הריאיון אחר כך. איזה מזל גדול היה לי לפגוש כזו אגדה. היה לי המזל לא רק לראיין את מאיר, אלא גם להקשיב, ללמוד וליישם. מה כבר אני יכולה לומר שלא אמרו כולם בימים האחרונים לפני?

תודה לך מאיר שלו, שידעת ללכוד בספרים שלך מציאות מורכבת, ולתאר אותה כל כך יפה. תודה שכתבת כמו שכתבת. תודה שבאת אליי, ושכשישבת מולי לא נתת לי לרגע להרגיש שונה, למרות שאני בספק אם היה לך ניסיון מוקדם עם אוטיסטים. נתת לי להרגיש, בצדק, עיתונאית אמיתית. תודה שעזרת לי להתחיל ז’אנר חדש בעבודתי. תודה על מי שהיית. לא אשכח אותך.

ילידת 1994. רווקה. מתגוררת בתל אביב. מוגדרת מינקות כאוטיסטית NOS. לא מדברת. כותבת בתמיכה. סטודנטית באוניברסיטת תל אביב לתואר בספרות ובמדעי הרוח. כותבת על הגישה שלה לחיים וכדי לגשר בין עולמם של האנשים עם הצרכים המיוחדים לעולם "הרגיל".

כתבות אחרונות