נושאים קשורים

ביטוח לאומי: בקרוב תוספת כספית קבועה לנכי עבודה

הקצבה החדשה תינתן לנכי עבודה שירצו לעבור טיפול רפואי, שיקום מקצועי או שיבה למעגל העבודה - ועלותה מיליוני שקלים בשנה  

זה הפיצוי שיקבל נער אוטיסט שצלב קרס נחרט על גבו

פשע השנאה הגיע לפשרה: משפחתו של הצעיר בן ה-17 מארה"ב, שהיה קורבן למעשה האלימות החמור בשנה שעברה, תוותר על המשך ההליך מול הרשויות

האם החינוך המיוחד בדרך למהפכה? החזון של ועדת שפירא

אחרי הרפורמה הכושלת מ-2019, במשרד החינוך מינו את היזם העסקי והחברתי המנוסה למשימה כמעט בלתי אפשרית. אלו התובנות והכיוונים לקראת השינויים המיוחלים במערכת החינוך המיוחד והכללית

זו דעתי על המתת חסד למתמודדי נפש שקצו בחייהם

רננה אורן קראה על ההולנדית שקיבלה אישור להמתת חסד, ולא מבינה למה אנשים לא מקבלים את זה. האם זה רק בגלל שפצע נפשי אי אפשר לראות בעיניים?רמי ואלמה פונו מביתם – והתחילו להתנדב ב”אקים”

אחרי שנאלצו להתפנות בתחילת המלחמה, החליטו בני הזוג לעזור לאנשים עם מוגבלות שכלית להקים ולטפח גינת ירק. "חיפשנו דרך להרגיש משמעותיים, זה ממלא אותנו"
ראשיאנשים עם מוגבלויותהמפגש הראשון אצל הסקסולוגית הכניס אותי למצב רוח פח

המפגש הראשון אצל הסקסולוגית הכניס אותי למצב רוח פח

יומן מעקב אחרי הטיפול שלי בחרדה מיחסי מין, בשיתוף עם האקס שמתפקד כמו סרוגייט לכל דבר. ההמלצה של המטפלת בסוף המפגש – גרמה לי להתרסק

רננה אורן. באדיבות המצולמת
רננה אורן. צילום: סטודיו אתי פריד

כזכור, בטור הקודם שיתפתי שאני מתחילה טיפול אצל סקסולוגית עם האקס שלי, שיתפקד כמו סרוגייט. שנינו נגיע פעם בשבוע לפגישה עם הסקסולוגית, והיא תיתן לנו תרגיל לתרגל במהלך השבוע. אני עושה את התהליך כדי לטפל בחרדה שלי מקיום יחסי מין. האקס שלי היה אתי שנתיים בלי ששכבנו בכלל, יש לו סבלנות מברזל, והוא בדיוק הבן אדם שאני סומכת עליו לתהליך.

פגישה ראשונה: אני, הסקסולוגית וה-אקס

“את התרגיל הראשון שאתן, אתם עושים 20 דקות. 10 דקות את עושה לו, ו-10 דקות הוא עושה לך”.

”בסדר, מה צריך לעשות?”.

”את צריכה לבחור חלק בגוף שלך, לא מיני, שאין לך חרדה שהוא יגע בו 10 דקות. בתום הזמן, אתם מתחלפים, ואת נוגעת בגוף שלו, באזור שהוא בחר שלא מעורר חרדה, במשך 10 דקות. בזמן שאתם נוגעים, אסור לדבר”.

שאלתי בצחוק – “אפשר להגיב לא מילולית, כמו אנחה?”.

“מטרת התרגיל היא לא לענג אותך. אסור להגיב, רק אם זה ממש לא נעים לכם! ואסור לכם לחרוג מהאזור בגוף שהגדרתם, ומ-10 הדקות. מטרת התרגיל היא ללמוד אילו תחושות אני יכול להרגיש באמצעות המגע שלי במישהו אחר. לכן, מותר כל מיני סוגי מגע כמו ללטף, לצבוט, לטפוח, לשרוט”.

תרגיל משונה, חשבתי לעצמי.

“יש עוד חוקים?”.

”רננה. לך, כמטופלת, אסור להיות בשום קשר רומנטי בזמן הטיפול”.

”מה?! אבל הכרתי לפני חודשיים את הבחור החדש. אותו אני רוצה. והוא רוצה לשכב כמו זוג רגיל, בגללו התחלתי את התהליך. מה זאת אומרת אסור? לנתק את הקשר? אפילו טלפונית?”.

”כל קשר רומנטי יחבל לך בתהליך”.


עזרו לנו להמשיך לעבוד בשבילכם. מוזמנים לעגל לטובה לעמותת שווים. רק 4 שקלים בממוצע בחודש. הקליקו >>>

איך אני מתנתקת עכשיו?!

זה שבר את רוחי. התהליך יכול לקחת גם ארבעה חודשים. אחרי כל כך הרבה זמן שלא אדבר עם הבחור החדש, קרוב לוודאי שהוא יהיה במקום אחר בחייו. וגם אני. אני דלוקה עליו ואני צריכה לחתוך. אתם יודעים איך זה מרגיש? כמו התמכרות שצריך להיגמל ממנה. רק שבמקום סמים, המוח שלי מוצף ב…דופמין?.

אני רוצה לדבר אתו כל הזמן, איך לעזאזל אני מתנתקת עכשיו? כבר התרגלתי שהנוכחות שלו נותנת לי אנרגיה ומוטיבציה לעשות דברים, כמו ספורט. איך מעכשיו אני אקים את התחת שלי לעשות הליכה?!

הפגישה הראשונה נגמרה, ויצאתי עם מצב רוח פח. לפגישה הבאה אנחנו אמורים לכתוב איך הרגשנו בזמן התרגיל, כי היא תשאל אותנו. מעניין מה יהיה התרגיל הבא, בטח הוא יותר מתקדם. מתי כבר אביט לחרדות שלי בעיניים?

בסוף הפגישה, סימסתי לבחור החדש שאני צריכה לחתוך ושאתגעגע אליו מאוד. הוא לא הגיב. כל כך התבאסתי שהלכתי לישון מוקדם, רק בשביל לא להרגיש את הכאב. המשך יבוא.

לטורים קודמים של רננה:

https://shavvim.co.il/author/renanao/

זמרת אקדמאית. בלוגרית צבעונית עם חוש צדק וביקורת על החברה. נותנת הצצה אותנטית ומקורית לעולמה כמתמודדת נפש

כתבות אחרונות